Jump to content

čl.213.st.2.kz-a i dr.


nimora

Preporučene objave

Zapuštanje i zlostavljanje djeteta ili maloljetne osobe

 

Članak 213.

 

(1) Roditelj, posvojitelj, skrbnik ili druga osoba koja grubo zanemaruje svoje dužnosti zbrinjavanja ili odgoja djeteta ili maloljetne osobe,

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se roditelj, posvojitelj, skrbnik ili druga osoba koja zlostavi dijete ili maloljetnu osobu, prisili je na rad koji ne odgovara njezinoj životnoj dobi, ili na pretjerani rad, ili na prosjačenje, ili je iz koristoljublja navodi na ponašanje koje je štetno za njezin razvitak.

 

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

??????

događaj navodnog zanemarivanja(rastava bila u tijeku) prijavila majka djeteta u 03/2005 a dijete napunilo 18 u 10/2005 !!!

iste godine obavljeno je i saslušanje na županijskom sudu i poslije toga do danas ništa...sada je saslušan na sudu za mladež a isti sudac traži i poziva na saslušanje sada već punoljetnika...

zar se ovdje ne radi o relativnoj zastari...od događaja i saslušanja do danas prošlo je malo manje od 5 godina!!!!!

a od punoljetnosti 4 god.i 3 mjeseca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

nimora je napisao:

??????

događaj navodnog zanemarivanja(rastava bila u tijeku) prijavila majka djeteta u 03/2005 a dijete napunilo 18 u 10/2005 !!!

iste godine obavljeno je i saslušanje na županijskom sudu i poslije toga do danas ništa...sada je saslušan na sudu za mladež a isti sudac traži i poziva na saslušanje sada već punoljetnika...

zar se ovdje ne radi o relativnoj zastari...od događaja i saslušanja do danas prošlo je malo manje od 5 godina!!!!!

a od punoljetnosti 4 god.i 3 mjeseca...

 

 

može odgovor...molim vas...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa jednostavno ,još godina dana...sad je saslušanje ...na to rješenje uložit ču žalbu,neznam komu ,dal drugostupanjskom ili vrhovnom...uglavnom imam šanse...nego nešto me interesira..može li taj član me kačit ako nisam plača uredno alimentaciju i da li 6 godina zastare odnosi i na alimentaciju...

-imao sam čuti razmišljanja da je zastara za ovo djelo 5+5 jer se on kažnjava kaznom od godine zatvora i više...a onda je valjda zastara 5+5 ili se to odnosi pak na zastaru progona? ma ne,nemam pojma ..sve mi je ovo totalna zbrčka..može mi ko razrvezat ovaj gordijski čvor...

NAPOMENA: nisam kriv...ko hoće nek vjeruje a ko ne ne mora...samo sam iskren!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija