Jump to content

Preuzimanje ugovora o radu od strane novog poslodavca


Libra8

Preporučene objave

Libra8 je napisao:

Pozdrav,

 

firma1 predaje (prodaje) poslove frmi2. Preuzima i radnike.

Zanima me da koji je postupak firme 1; da li sporazumno odjavljuje radnika ili može biti neki dogovor (ugovor) s firmom 2 pošto ih ona preuzima pod istim uvjetima?

 

Zahvaljujem..

 

Libra8,

znaći ako se pravnim poslom (što je kod vas slučaj)na novog poslodavca prenosi poduzeće ili njegov dio, prema čl.133 na novog poslodavca prenose se i svi ugovori radnika koji rade u poduzeću ili djelu poduzeće koje se prenosi a radnici zadržavaju sva prava koja su imali u starom poduzeću. Dakle iz praktičnih razloga novi vam poslodavac može dati novi ugovor ali sa jednakim uvijetima koje ste imali kod starog poslodavca. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru Cigo... :palac:

a onda imam još jedno kratko pitanje;

taj dio poduzeća koji "prodajemo" ima naravno ugovore o suradnji sa svojim klijentima..

Dakle, kakav je tu postupak? Imamo ugovore sklopljene sa klijentima na neodređeno o pružanju naših usluga.

Da li ih trebamo obavijestiti da smo taj dio poduzeća predali dalje?

raskinut ugovore ili što ?

 

još jednom zahvaljujem i pozdravljam...

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Libra8 je napisao:

Zahvaljujem na odgovoru Cigo... :palac:

a onda imam još jedno kratko pitanje;

taj dio poduzeća koji "prodajemo" ima naravno ugovore o suradnji sa svojim klijentima..

Dakle, kakav je tu postupak? Imamo ugovore sklopljene sa klijentima na neodređeno o pružanju naših usluga.

Da li ih trebamo obavijestiti da smo taj dio poduzeća predali dalje?

raskinut ugovore ili što ?

 

još jednom zahvaljujem i pozdravljam...

:misli:

Libra8,

to sad pitanje nije vezano uz obveze i prava iz radnih odnosa.

Ali ako ste prenjeli, pravnim poslom, cijelokupno poslovanje djela poduzeća onda ste prenjeli i tržište prodaje koje ste imali,pa biste tim slijedom trebali obavjestiti svoje kupce da će ugovorne odnose morati uspostaviti sa novim vlasnikom Vašeg poduzeća.Mislim.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija