Jump to content

Tužba protiv odvjetnika


Medonja

Preporučene objave

Poštovani,

dobio sam spor protiv jedne firme koja je u međuvremenu otišla u stečaj. Nakon toga odvjetnica koja me zastupala je zaboravila prijavit potraživanje u stečajnu masu, odnosno propustila je rok od 3 mj.

Dakle stvar je jasna. Imam pravomoćnu presudu i odluku koji mi stečajni upravitelj te firme odbija upis zbog zakasnjenja.

 

Da li mogu tužit odvjetnicu koja je zbog svoga propusta, odnosno zakasnjele prijave moga potrazivanja, meni nanjela štetu.

Kakva je procedura i kako se naplatit od nje i kakva je uloga osiguravaju kuce od odvjetnika ovdje?

 

 

Hvala

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Ako ste odvjetnicu opunomoćili da Vas zastupa u parnici i ništa više .Pravomoćnošću te presude ona nema više obveza raditi po tom predmetu .Odvjetnica Vam je trebala dati pravomoćnu presudu . Sve ovisi o punomoće za što je sve opunomoćena ,tako da najprije to ispitate kako se bi izbjegli dodatne troškove .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tuziti odvjetnicu pred sudom jedan je postupak (za nadoknadu stete prouzrocene njenom greskom, i dr. ),

a prijaviti je komori je drugo.

Prijava komori nije uvjet da biste pokrenuli sudski postupak.

Ucinite i jedno i drugo.

Upravo zbog previda i gresaka ovog tipa, svaki je odvjetnik duzan imati policu osiguranja.

Od te cete se police vi naplatiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija