Jump to content

Sa profesionalne na Opću


branci007

Preporučene objave

Pozdrav svima!!!!!

 

Molim nekog iskusnijeg na ovom forumu da mi pomogne u rješavanju ovoga problema !!!

 

Bio sam djelatnim specijalne policije od 1991. godine , prosao sam cijeli rat . U mirovini sam od desetog mjeseca 2007. godine kao 100% profesionalna u svezi rata , imam trajni status RVI (50%). rekli su mi da ce iz 100% profesionalne automatski preći u opću nesposobnost iako se to nije dogodilo, jeli moguće prijeći iz profesionalne u opću i koji su zahtjevi !!!!

 

Pozdrav svim braniteljima ma gdje bili !!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je, naravno.

 

Nastavite sa liječenjem i ukoliko dođe do pogoršanja Vašeg zdravstvenog stanja i to bude evidentirano u medicinskoj dokumentaciji možete podnijeti zahtjev putem svog izabranog liječnika na novu procjenu radne sposobnosti 8-9 mjeseci nakon zadnje procjene radne sposobnosti na kojoj ste već bili.

 

 

Pročešljajte teme u ovom podforumu jer ima dosta diskusija vezano za vaše pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

prvi put se javljam na forum jer mi je potreban savjet.od 6-tog mjeseca 92 sam aktivni pripadnik gardijske brigade.vozač tenka.sa brigadom prolazim sva ratišta.polako napredujem na zap.tenka pa na prvog narednika voda.u 6 mjesecu 2008 nadređine me šalje kod psihologa na psihološko testiranje.pošto je testiranje prošlo loše on me šalje na opširnija testiranje na černomerac u zagreb.rezultat testiranja je da imam naglašene simptome iz kruga ptsp i anksiozno-depresivnog poremečaja te me upučuje na pregled i kontrolu psihijatru.odlazim na psihijatriju u novu bolnicu-dubrava.psihijatar mi propisuje tablete i šalje na bolovanje.u postrojbi mi kažu da pošto imam uvjete za mirovinu 6a da mi je najbolje da odem u mirovinu .ja u 3 mjesecu 2009 podnosim zahtjev za 6a.svo vrijeme ja redovno odlazim kod psihijatra u bolnicu koji mi samo povečava tablete.u 4 mjesecu 2009 dolazi mi poziv da se javim sa papirima od psihijatra na vojnu komisiju u zagreb koja me proglašava nesposobnim za djelatnu vojnu službu.u 6 mjesecu 2009 dobijam riješenje od morh-a da mi prestaje djelatna vojna služba s pravom na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad s danom 30.06.2009.te odlazim u mirovinu.u 8 mjesecu odlazim u hzmo tvrtkova da vidim kada će riješenje od mirovine.oni me pitaju da tko sam ja jer nemaju nikekvih papira za mirovinu i šalju me u morh.oni nalaze papire i ja ih nosim u hzmo.kada su u hzmo vidli papire rekli su da ja moram iči u mirovinu po članu 11.opča nesposobnost za rad a ne po članu 6a profesionalna nesposobnost.ja nazad u morh a referentica kaže da oni to znaju ali da je ministar več potpisao za 6a pa neče sada povlačit to riješenje i pisat novo o opčoj nesposobnosti za rad te da ja lako pređem iz 6a u 11.u 9 mj. dobivam riješenje o mirovini zbog profesionalne nesposobnosti u visini od 3112,00 kuna.u 11 mjesecu podnosim zahtjev hzmo za procjenu invalidnosti . tamo mi je vještak rekao da mi je bolje da ostanem u 6a nego da idem u mirovinu po članu 11 jel nemam riješen status hrvi.nakon toga predajem i papire za hrvi od kojih dobijam riješenje da je istekao rok za podnošenje zahtjeva. molim da me netko uputi ako zna što mi je dalje raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...liječite se i dalje bez prekida,te kada dođe do pogoršanja zdr.stanja a u suglasnosti dr.OP i psihijatra,podnesite u HZMO (prema mjestu prebivališta)zahtjev za procjenu radne sposobnosti,temeljem pogoršanja bolesti,time bi možda mogli povisit mirovinu,molim g.Duru,g.Mrljavca,te ostale upučenije da me isprave ako griješim da čovjek dobije pravu informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bigtuna je napisao:

to mu samo daje pravo da može tražit opču,...

To mu što se tiče promjene vrste invalidnosti - nesposobnosti za rad ne daje nikakva prava.. ili da budem grubo slikovit: gdje piše imam profesionnlnu s 30% HRVI privremeno a sada sam dobio 30% trajno i imam pravo na opću ?

Hoće li na novom vještačenju "dobiti" opću zavisi (između ostalog...) prvenstveno od toga je li se i koliko promijenilo zdravstveno stanje i to zbog promjena u odnosu na zadnje vještačenje po bolešću koja je navedena kako glavna kao i bolestima koje utjeću na radnu sposobnost po obrascu 1-IN...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mimanda je napisao:

pa neznam može li mu pomoći,suprug izlazio tri puta sa stalnim invaliditetom 40% ,nek bude uporan jer zakonski ,za sada,može svakih 6 mjeseci obnavljat postupak,pa kome prije dosadi A dali je on imao u nalazima pogoršanje u odnosu na 1.vještačenje ili veći broj ležanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mimanda je napisao:

imao je pogoršanje,dnevnu bolnicu i psihologisko testiranje.sve je pisalo ka pogoršanju,kažu da treba platit lječnike na komisiji

 

Ovakvi postovi su neprimjereni i u najmanju ruku nepoželjni na "nezavisnom" portalu koji pruža ..... b e s p l a t n u ...

pravnu pomoć...HB....

 

Nadam se da niste mislili na potplačivanje lječnika na komisiji jer time ćinite kazneno djelo poticanja i davanja mita .... koje je kažnjivo sukladno odredbama i zakonu RH...da ne navodim druge osnove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija