Jump to content

neprelazak preko zebre - prigovor na prekršajni nalog


anonimno

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...

ako se mene pita, jako glup prekršaj. međutim, to nije u pitanju. napišite prigovor, a kad se bude provodio redovn prekršajni postupak, onda se pokajte zbog učinjenog prekršaja, (nemojte reći da niste znali, jer "ingorantia iuris nocet", nepoznavanje prava škodi), i obećajte da više nećete ubuduće činiti takove prekršaje. ako je ovako kako kažete da niste kažnjavani, nezaposleni, sudent, kao i loše imovinsko stanje, onda bi vam sudac za prvi puta mogao izreći i opomenu. (a i mogli ste dok nalog nije psotao pravomoćan zatražiti od policije da vam daju pisano upozorenje, budući se radi o kazni koja nije velika, a i prvi put vam je, s tim da se ta mjera upisuje u evidenciju...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvrka je napisao:

ako se mene pita, jako glup prekršaj. međutim, to nije u pitanju. napišite prigovor, a kad se bude provodio redovn prekršajni postupak, onda se pokajte zbog učinjenog prekršaja, (nemojte reći da niste znali, jer "ingorantia iuris nocet", nepoznavanje prava škodi), i obećajte da više nećete ubuduće činiti takove prekršaje. ako je ovako kako kažete da niste kažnjavani, nezaposleni, sudent, kao i loše imovinsko stanje, onda bi vam sudac za prvi puta mogao izreći i opomenu. (a i mogli ste dok nalog nije psotao pravomoćan zatražiti od policije da vam daju pisano upozorenje, budući se radi o kazni koja nije velika, a i prvi put vam je, s tim da se ta mjera upisuje u evidenciju...).

 

Nije to baš glup prekršaj, to je dobar prekršaj i policija ga treba što češče procesuirati, pješaci su se pretvorili u krdo antilopa i bizona, ne poštuju niti jednu odredbu zakona o sigurnosti prometa na cestama, koja se odnosi na njih!!

Policija je u zadnjih par godina pažnju posvetila više prekršajima vozača, a pješaci se tu meni izvlače, ako ne vjerujete prošetajte se po ulicama u blizini gradskih tržnica u većim gradovima RH!!

 

Ima situacija gdje stupa na pješački, a da ne pogledaju ni lijevo ni desno, kao kamikaze!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

također kad kazna prelazi u zastaru ????

 

 

Prekršajni postupak ne može biti pokrenut kada protekne jedna godina od dana počinjenja

prekršaja (relativna zastara)

 

Zastara nastupa u svakom slučaju kad

protekne dvostruko vrijeme od onoga predviđenog naprijed.

 

Dakle, apsolutna zastara nastupa nakon 2 godine od počinjenog prekršaja (tada ti ne mogu ništa)

 

Prema dosadašnjem radu prekršajnih sudova puno predmeta ode u zastaru, no međutim, novi problem za sve prekršitelje mogao bi biti novi prijedlog zakona, kojim se predviđa produljenje zastarnih rokova (apsolutna zastara tri godine). Svavako treba napomenuti da će se novi zakon odnositi na sve prekršaje apsolutna zastara (jer se povoljniji zakon ne primjenjenjuje u slučaju zastare.) :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

dakle, kazna je 300kn. zanima me da li mi se isplati pisati prigovor i na osnovu čega (nezaposlen student, loše imovinsko stanje...) i kako to sve u biti funkcionira? unaprijed hvala

 

Kada vidim pješaka da prelazi preko ceste sa tri trake u jednom i drugom pravcu, dva metra od podhodnika, dodam gas, sjednem na trubu i upalim brisače, pa ti onda pretrčavaj samo. Ne znam koja je uopće to fora babe od sto godina, roditelji sa malom djecom, invalidi na štakama pretrčavaju cestu i u 90% slučajeva kad takva budaletina istrči vozaču pred auto, vozač bude proglašen krivim jer nije prilagodio vožnju uvjetima na cesti :-o . Ako se hoćete ubit imate Savski most, a ne da vozačima stvorite probleme. Hebote još malo pa ćemo ugrađivati staklene kugle u auto, da bi mogli pomoću njih odrediti trenutak kad bu iz nekog grma izletil pješak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pričaš o ulici poput dubrovačke avenije, daj molim te rješi nas muke i pukni našu zločestu babu-ima 84 i još kad pretrčava digne i štap, pa ti koči....

susjedi koji šetaju cucke nađu se kod ulaza na podhodnik i bace okladu oće li moja baba preć ili će ju pokupit auto, ali ta uvijek pređe......nevjerojatna je!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija