Jump to content

molim za pomoc u vezi otkaza


leonidas2010

Preporučene objave

U kratko bi opisala svoju situaciju i ako netko moze pomoci nekim savjetom bila bih zahvalna.

Pocela sam raditi u privatnoj tvrtci koju drze dvoje supruznika, 25.8.2009. Imam ugovor na neodredjeno s probnim rokom od 6 mjeseci. U tvrtci sam nakon 3 mjeseca unaprijedjena na visu poziciju.

No buduci da odnos direktorice prema ljudima nije najhumaniji i da ima cistog mobbinga, neki ljudi su sami otisli a neki dobili otkaz. Tako je asistent racunovodstva dobio otkaz a njeni poslovi se dijele po tvrtci bez obzzira imate li iskustva u racunovodstvu ili ne. Tako su i meni poceli dodavati poslove koje obavlja skladiste, te placanja i knjizenja placanja u inozemstvo (moja pozicija je voditelj asortimana i uvoz robe no sva knjizenja i ostalo radi knjigovotstvo tj do sada je radilo). Kad su mi htjeli dodati i da moram knjiziti racune od speditera (jer nema tko to raditi) dala sam otkaz jer knjigovodstvo nikad nisam radila a politika tvrtke je da ako se napravi greska, djelatnik se novcano kaznjava te mu se oduzima novac od place.

A ionako sa svim poslovima koje su mi dali da radim, moje radno vrijeme je od 8 do minimum 7 navecer ali cesce do 20h i jednostavno ne mogu stici sve. Prekovremeni se ne placaju tako da im se radi besplatno. Na prvoj poziciji koju saqm radila u toj tvrtci radila sam i po 14 sati na dan te sam skupila izmedju 400 i 500 sati prekovremnih od 25.8.09.

 

Otkaz sam napisala i poslal elektronskom postom a original (buduci da ni jednog od direktora nije bilo u tvrtci( ostavila sam im svakom na stolu.

Direktorica mi je odgovorima, mailom da se otkaz prihvaca i da bi bilo najbolje da vise ne dolazim na posao te da cemo komunicirati telefonski jos neko vrijeme dok se ne napravi primopredaja. Ja sam otisla doma i napisala sam da cu postivati njihovu zelju da vise ne dolazim na posao.

 

Da li me mogu bilo kako teretiti za nedolazak na posao? I da li imaju pravo preedomisliti se i reci mi da ipak moram dolaziti na posao i odraditi otkazni rok? Bojim se da ako idem u tvrtku, da zbog verbalnog zlostavljanja direktorice ne zavrsim na bolovanju jer se na bezobrazan i nehuman nacin odnosi prema djelatnicima.

 

Isto tako su mi napisali da mi je otkazni rok mjesec dana (kolegici koja je radila tamo skoro 3 godine dali su otkazni rok 3 tjedna i sad ju tjeraju da potpise sporazumni) - da, direktorica je pravnica! procitala sam po zakonu da mi je otkazni rok 2 tjedna.

 

Isto tako mi je napisala da mi prekovremeni nisu opravdani i da nisam efektivno radila u tim prekovremnim satima te da cemo se za efektivne prekovremene dogovoriti.

 

U kojem vremenskom periodu mi poslodavac mora pripremiti pismeni otkaz da ga potpisemo?

 

Da li me imaju pravo za bilo sto teretiti? Da li da posaljem direktoru jos jednom otkaz postom (samo oni ne potpisuju nikakvu postu jer im dolazi puno prijava sa suda pa je zabranjeno bilo kome potpisati i primiti pismo) tako da bi eventualno mogla poslati obicnom postom.

 

Oprostite na dugoj poruci i hvala onima koji procitaju i ako imate savjet, molim Vas pomozite.

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leonidas2010 je napisao:

U kratko bi opisala svoju situaciju i ako netko moze pomoci nekim savjetom bila bih zahvalna.

Pocela sam raditi u privatnoj tvrtci koju drze dvoje supruznika, 25.8.2009. Imam ugovor na neodredjeno s probnim rokom od 6 mjeseci. U tvrtci sam nakon 3 mjeseca unaprijedjena na visu poziciju.

No buduci da odnos direktorice prema ljudima nije najhumaniji i da ima cistog mobbinga, neki ljudi su sami otisli a neki dobili otkaz. Tako je asistent racunovodstva dobio otkaz a njeni poslovi se dijele po tvrtci bez obzzira imate li iskustva u racunovodstvu ili ne. Tako su i meni poceli dodavati poslove koje obavlja skladiste, te placanja i knjizenja placanja u inozemstvo (moja pozicija je voditelj asortimana i uvoz robe no sva knjizenja i ostalo radi knjigovotstvo tj do sada je radilo). Kad su mi htjeli dodati i da moram knjiziti racune od speditera (jer nema tko to raditi) dala sam otkaz jer knjigovodstvo nikad nisam radila a politika tvrtke je da ako se napravi greska, djelatnik se novcano kaznjava te mu se oduzima novac od place.

A ionako sa svim poslovima koje su mi dali da radim, moje radno vrijeme je od 8 do minimum 7 navecer ali cesce do 20h i jednostavno ne mogu stici sve. Prekovremeni se ne placaju tako da im se radi besplatno. Na prvoj poziciji koju saqm radila u toj tvrtci radila sam i po 14 sati na dan te sam skupila izmedju 400 i 500 sati prekovremnih od 25.8.09.

 

Otkaz sam napisala i poslal elektronskom postom a original (buduci da ni jednog od direktora nije bilo u tvrtci( ostavila sam im svakom na stolu.

Direktorica mi je odgovorima, mailom da se otkaz prihvaca i da bi bilo najbolje da vise ne dolazim na posao te da cemo komunicirati telefonski jos neko vrijeme dok se ne napravi primopredaja. Ja sam otisla doma i napisala sam da cu postivati njihovu zelju da vise ne dolazim na posao.

 

Da li me mogu bilo kako teretiti za nedolazak na posao? I da li imaju pravo preedomisliti se i reci mi da ipak moram dolaziti na posao i odraditi otkazni rok? Bojim se da ako idem u tvrtku, da zbog verbalnog zlostavljanja direktorice ne zavrsim na bolovanju jer se na bezobrazan i nehuman nacin odnosi prema djelatnicima.

 

Isto tako su mi napisali da mi je otkazni rok mjesec dana (kolegici koja je radila tamo skoro 3 godine dali su otkazni rok 3 tjedna i sad ju tjeraju da potpise sporazumni) - da, direktorica je pravnica! procitala sam po zakonu da mi je otkazni rok 2 tjedna.

 

Isto tako mi je napisala da mi prekovremeni nisu opravdani i da nisam efektivno radila u tim prekovremnim satima te da cemo se za efektivne prekovremene dogovoriti.

 

U kojem vremenskom periodu mi poslodavac mora pripremiti pismeni otkaz da ga potpisemo?

 

Da li me imaju pravo za bilo sto teretiti? Da li da posaljem direktoru jos jednom otkaz postom (samo oni ne potpisuju nikakvu postu jer im dolazi puno prijava sa suda pa je zabranjeno bilo kome potpisati i primiti pismo) tako da bi eventualno mogla poslati obicnom postom.

 

Oprostite na dugoj poruci i hvala onima koji procitaju i ako imate savjet, molim Vas pomozite.

 

Hvala unaprijed!

 

Leonidas draga,

katastrofa od nepoznavanja ni malo propisa iz radnih odnosa.

Napravili ste dar mar a da se prethodno nego ste davali "otkaz" niste ni sa kime konzultirali.

Otkazivanje ugovora o radu i od strane poslodavca i od strane radnika propisano je Zakonom o radu pa se,ako se ti propisi i procedura poštivaju, nemože dogoditi da date otkaz a onda o otkazu kasnije dogovarate sa poslodavcem. Vaša je sreća,čini mi se, da ni Vaš poslodavac ne poznaje propise Zakona o radu.

Dakle što ste vi dogovorili sa svojim poslodavcem? Otkazni rok. To znaći da do otkaza još nije došlo odnosno da je Vaš otkaz ništav.

Vi morate otići kod poslodavca i dogovoriti način prestanka Vašeg ugovora o radu a on može biti prema Zakonu o radu:

1.SPORAZUMNI prekid ugovora o radu( u pismanom obliku) koji je dvostrani akt volje i vas sa jedne strane i poslodavca (sa druge strane9 u kome se dogaovaraju obveze poslodavca (isplata prekovremenih sati) i vaše obveze (odrađivanje otkaznog roka).U slučaju ovakvog prestanka radnog odnosa nemate pravo naknade na HZZZ-ou.

2.OTKAZ ugovora o radu je jednostran akt od strane ili radnika ili poslodavca a može biti

-REDOVITI od strane radnika u kome radnik nemora navoditi razlog otkazivanja a obvezan je odraditi otkazni ugovoreni ili zakonski rok

-REDOVITI od strane poslodavca iz poslovno ili osobno uvjetovanih razloga akoji poslodavac u odluci o takvom otkazivanju mora obrazložiti opravdanim razlozima. Na isti biste imali pravo prigovora.Radnik je dužan odraditi otkazni rok i stjeće pravo nalnade na HZZou.

3.IZVANREDNI

-od strane radnika (koji ste valjda vi htjeli dati ili kao dali)u kome radnik mora opravdati isti opravdanim razlozima zbog kojih i uz uvažavanje interesa poskodavca ,nastavak radnog odnosa nije moguć radi skrivljenog ponašanja poslodavca i kršenja radnikovih prava iz Zakona oradu. Otkaz stupa na snagu odmah po uručenju. Protivna strana ako smatra da je oštečena ima pravo tražiti naknadu štete pred nadležnim sudom.

-od strane poslodavca radi skrivljenog ponašanja radnika na koji radnik ima pravao na obranu i zaštitu prava.

U oba slučaja ,pošto otkaz stupa na snagu po uričenju naravno ne odrađuje se otkazni rok. Radnik neme pravo na naknadu sa HZZoa dok ne dokaže da je poslodavac skkrivio otkaz ili da je njegov otkaz bio protuzakonit.

I kaj sad?Kaj bute vi zbrali od ovog "zelja"?

Ako je vama najvažnije da se maknete iz firme idite na SPORAZUMNI PREKID (to nije otkaz) ugovora o radu kako sam Vam opisao u točci 1.

Pa sretno. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leonidas2010 je napisao:

Hvala puno na odgovoru!

 

No da li znate da li me poslodavac moze teretiti za nedolazak na posao. Dobila sam pismeno od poslodavca da se "otkaz prihvaca te je najbolje da vise ne dolazim na posao i dok traje primopredaja posla komunicirati cemo telefonom".

 

a kakav ste otkaz dali prema onom što sam vam opisao? Što ste u otkazu naveli ako jeste nešto o što mislite da vam je poslodavac skrivio onda se može snatrati IZVANREDNIM OTKAZOM ali se to u glavi mora i napisati(u tom slučaju nema otkaznog roka). Ako niste navodili razlog ,onda se morže smatrati REDOVITIM OTKAZOM i onda morate odraditi otkazni rok.

I još Vam nešto moram reći. U pravnim stvarima najbolje je komunicirati poštom sa povratnicom. E-mailovi mogu "ispariti". PC se kvari isl. Zato UVIJK stara dobra pošta.U vašem slučaju to nema značenje jer ste dobili potvrdu da poslodavac "prihvača otkaz" ali da je bio slučaj da vam se nije javio mogao je on vama dati izvanredni otkaz i utužiti vas za nastalu eventualnu štetu. On to može i sada ako je štete bilo ili ako on smatra da je ima.

Sumnjivo mi je zašto ne želi da dođete u firmu. I kakova će se to primopredaja vršiti, Valjda vaših poslova i zaduženja(nadam se da nisu novci ili vrijednosti u pitanju), bez vas?

I kako ćete ostvariti svoje traženje isplate prekovremenbih ako to na licu mjesta ne utanačite. Vi biste trebali sačiniti SPORAZUM sa člancima koji će riješiti nedoumice o tom otkazu,obvezama poslodavca i Vašim obvezama. Svakao u njemu mora biti i članak u kojim se poslodavac obvezuje da neće imati nikakovoh potraživanja od vas po nijednom osnovu. Inaće neznam kako ćete ga spriječiti da vas tereti ako sumnjate da bi to mogao učiniti? Ja neznam da li ima osnove. To možete znati samo vi. A ako i nema on ako je radi nečeg ljut može vam štogod i namjestiti u ovoj situaciji. Zato SVAKAKO idite na sporazum. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

cigo evo ako moze jos jedan savjet (ili bilo tko drugi koji zna nesto o ovome).

 

dogovorila sam s poslodavcem sporazumni otkaz no odugovlacili su s potpisivanjem tako da sutra trebam potpisasti.

 

silne prekovremene koje sam napravila mi ne priznaju jer kao od mene to nisu trazili iako sam morala raditi inventure nedjeljom kao i otvarati nove ducane te sam imala rokove i morala ostati na poslu koliko je trebalo. Direktor mi je rekao da sam ja savjesna pa da sam zato radila.

 

Dogovor je bio (verbalni) da ce mi dati 3 tjedna slobodno koji ce mi ukljuciti u otkazni rok (to je za ogroman broj prekovremenih).

Samo na putnim nalozima se vidi da imam vise od tih 120 sati prekovremenih.No hocu ih se rijesiti pa sam pristala na to.

 

No sada je bila inspekcija u jednom od ducana i cura je radila 10 dana uzastopno no uzela je slobodan dan u tjednu prije. Moj posao je bio da provjerim istinitost sati te da to potpisem i predam da se obracuna placa,

Buduci da je tvrtka odlucila da ne placa prekovremene (to se moze provjeriti da ni jednoj djelatnici nije isplacen niti jedan prekovremeni sat - od najmanje devetog mjeseca) tako i ovoj djelatnici nije isplaceno 6 sati prekovremenih).

 

Sada Direktor hoce da tu kaznu od inspekcije platim ja te da mi oduzme vjerojatno placu i od sijecnja kao i veljace.

Nikakva kazna jos nije stigla od inspekcije.

 

Me znam sto je sada napisano u otkazu jer vjerojatno su promijenili od onoga sto je dogovoreno.

 

Da li poslodavac ima pravo oduzeti novac od moje place?

Da li da idem na trznu inspekciju jer ovo je prevrsilo sve sada. Nikome se nista ne placa za rad a oduzimaju na sve strane.

 

Da trzisna inspekcija proceslja sate platili bi kazni i kazni ( a i druge stvari su nezakonite - vec imaju kaznu od vise od 500 000 kuna na koju se zale).

 

Sto ako su stavili u otkaza da ce me teretiti za troskove npr inspekcije a direktori su ti koji nisu htjeli isplatiti prekovremene.

 

Kakav korak da napravim? Da im kazem da idem po savijet kod odvjetnika? Za privatnog odvjetnika nemam novca no cula sam da se mogu uclaniti u sindikat te da besplatno zastupaju.

 

Ili da kazem da cu sama otici po savijet u trzisnu inspekciju sa svojim radnim satima. Da ih prijavim, sigurno bi ih kostalo jako puno.

 

Vec se desilo da su prepravljali radne sate kada je trzisna to trazila.

 

Ne znam kako da se postavim jer ovo mi je prvi posao u Hrvatskoj.

 

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leonidas2010 je napisao:

jos samo da kazem da mi je otkazni rok istekao (7 dana) no nismo ni potpisali otkaz nego je bio onaj mail samo da se otkaz prihvaca. To je bilo 4.2.10.

 

leonidas,

ponavljam po neznam koji put: NEMA SPORAZUMNOG OTKAZA. To što ste dogovorili je SPORAZUMNI PRESTANAK UGOVORA O RADU. TO NIJE ISTA STVAR. Kod sporazuma ste Vašom vojom pristali na prekid radnog odnosa i nećete imati pravo naknade na Zavodu za zapošljavanje i nemožete se ninašto žaliti jer ste sporazumno pristali na prestanak ugovora o radu.

Zao sutra MORATE pročitati (najbolje bi bilo da kažete poslodavcu da ćete uzeti sporazum kući da u miru vidite što piše)što je napisao poslodavac. Vi u taj sporazum morate ugraditi i SVOJE ZAHTJEVE:

-sve što vam je dužan da vam isplati,prekovremene,dnevnice,ako vam nije davao oibračune plaća da ga i to tražite

-ograditi se od bilo kakvih potraživanja od strane poslodavca.

Dakle sutra kad donesete kući taj sporazum,onda ću vam ja pomoći sastaviti i vaše traženje koje ćete u sporazumu navesti. Do tada dobro razmislite što i koliko vam je poslodavac dužan. OK?

Ja vas ne razumijem: sad mi tvrdite da je bio otkaz mailom a u prethodnom postu da ćete sutra potpisati SPORAZUMNI prestanak radnog odnosa i daste odradili otkazni rok.

Imate vi fotokopije sati za radnike koje ste predavali poslodavcu (kopiju šihterice)?

To za putne naloge gdje se vide sati kad ste krenuli na posao i kad ste se vračali ,može biti dokaz za prekovremene sate. To čemo u sporazumu navesti.

Ajde,pa se "čjemo". :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima!

Imao bih jedno pitanje! Supruga je dobila otkaz. Sve regularno, zbog gospodarske situacije sa otkaznim rokom od šest tjedana , ali ju zanima ako bi slučajno počela raditi u vrijeme otkaznog roka , na koji način prekinuti otkazni rok , a da u slučaju da se novim poslodavcima ne svidi pa joj otkažu ugovor nakon mjesec dana kako onda zaštititi predhodni ugovor po kojem bi imala pravo na naknadu sa biroa jer u tom slučaju traže predhodni ugovor ,a u njemu stoji da je u biti u otkazu koji joj je plaćen a ne mora dolaziti na posao . Da li se može napraviti dopuna tog ugovora ili nešto što bi joj priznali u slučaju da se novim poslodavcima ne svidi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lowrider,

postojeći ugovor po kojem tvoja supruga odrađuje otkazni rok je na snazi kao i odluka o otkazu te on traje do isteka otkaznog roka. Sljedom toga sva prava i obveze moraju poštivati obje strane iz ugovora. nema načina da tvoja supruga potpiše noivi ugovor sa novim poslodaavcem,prije nego je stari poslodavac ne odjavi sa mirovinskog i zdravstvenog osigurannja i zaključi joj staž - radnu knjižicu. Dakle nemoguće je da je prijavi novi poslodavac jer on mora imati ranu knjižicu a bez odjava prethodnog poslodavca nemože je prijaviti u regularan radni odnos niti može sklopiti ugovor o radu.

Znači samo su dva načina,

-da dogovori sa sadašnjim poslodavcem da prekine otkazni rok,kaj bi isti sigurno rado učinio(ali žene puši lovu za to)

ili

-da se dogovori sa budućim pslodavcem da je sačeka dok joj otkazni rok isteće.

Eto L. to bi bilo to. Pa sa srećom :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz cigo1 !

supruga od lowridera je, ja ću ipak pokušati malo bolje pojasniti situaciju

:-D

znači ja sam dobila otkazni rok , plaćeni 6 tjedana na koji ne moram dolaziti raditi baš upravo zbog toga ne bih li pronašla posao. Na birou mi je rekla ako radim kod drugoga manje od tri mjeseca uzima mi se za naknadu na birou ovaj predhodni ugovor u obzir . No kako postići da ranije prestane otkazni rok što bi mom bivšem poslodavcu odgovaralo jer bi me kraće morao plaćati a da ne povrijedim ovaj dosadašnji ugovor koji se temelji na otkazu zbog gospodarske situacije. Mislim da me ovi drugi ne bi primili bez radne knjižice.Ne znam ni sama kako to izvesti . Da li je moguće zakonski napraviti dopunu ovom otkaznom ugovoru da zbog pronalaska drugog posla otkazni rok se skraćuje i da li će to vrijediti za naknadu na birou u slučaju da novi poslodavci ne budu zadovoljni sa mnom te mi recimo nakon mjesec dana ne produže ugovor. Napominjem da ne bi bilo problema od strane bivšeg poslodavca da mi ranije da knjižicu samo ne znam kako to zakonski napraviti a da mi ne šteti za naknadu na birou u ovom drugom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sorry,na "on"!

Skračenje otkaznog roka nmeme nikakve inplikacije na tvoj status kod Zavoda. Bitana je samo vrsta otkaza. Tvoj je poslovno uvjetovani i to je to. Ti dogovoriš sa sadašnjim poslodavcem da otkazni rok skratite a što zakon dopušta i stvar je riješena.

Za onaj dugi dio u kome su ti na zavodu ustvrdili da ako kod novog poslodavca radiš manje od tri mjeseca da ostvaruješ pravo na naknadu u slučaju da ti otkaže novi poslodavac,prvi put ćujem. Ako su ti tako rekli,onda valjda tako jest. Ja bih pričekao da se sljedeči tjedan vrati Floki (u afrikama je ak se vrati ak ga lavovi nisu izili...ma nebuju znaju lavovi da su pravniki otrovni),on ti to sigurno zna. Bum i ja malo konzultiral neke svoje izvore oa se čujemo. Ok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

nema načina da tvoja supruga potpiše noivi ugovor sa novim poslodaavcem,prije nego je stari poslodavac ne odjavi sa mirovinskog i zdravstvenog osigurannja i zaključi joj staž - radnu knjižicu.

 

Vratih se iz Afrike :-D

 

I odmeh te moram ispraviti. :namiguje: Naime, nema nikakve zapreke da ona potpiše (sklopi) sa novim poslodavcem ugovor o radu (neovisno o tome što joj teče otkazni rok kod starog). Kako bi inače ljudi mogli biti sigurni da će doista početi raditi kod novog poslodavca nakon što npr. daju otkaz kod starog? Upravo zato nema nikakve zapreke da se radnik osigura potpisujući novi ugovor o radu sa novim poslodavcem, da zna da doista prelazi na novo radno mjesto nakon odlaska od starog poslodavca. Da je suprotno (dakle, da se ugvoro o radu može sklopiti tek kada prestane raniji ugovor, onda nikad radnici ne bi davali otkaze i prelazili na nova radna mjesta jer ne bi imali sigurnost da će ih novi poslodavac primiti). Dakle, u novom ugovoru se samo utanačuje početak rada (a kao taj dan bi trebalo uzeti najranije dan nakon prestanka rada kod drugog poslodavca). Dakle, radnik ugovro može sklopiti danas, dok početak rada može ugovoriti za npr. mjesec dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lowrider je napisao:

Pozz cigo1 !

supruga od lowridera je, ja ću ipak pokušati malo bolje pojasniti situaciju

:-D

znači ja sam dobila otkazni rok , plaćeni 6 tjedana na koji ne moram dolaziti raditi baš upravo zbog toga ne bih li pronašla posao. Na birou mi je rekla ako radim kod drugoga manje od tri mjeseca uzima mi se za naknadu na birou ovaj predhodni ugovor u obzir . No kako postići da ranije prestane otkazni rok što bi mom bivšem poslodavcu odgovaralo jer bi me kraće morao plaćati a da ne povrijedim ovaj dosadašnji ugovor koji se temelji na otkazu zbog gospodarske situacije. Mislim da me ovi drugi ne bi primili bez radne knjižice.Ne znam ni sama kako to izvesti . Da li je moguće zakonski napraviti dopunu ovom otkaznom ugovoru da zbog pronalaska drugog posla otkazni rok se skraćuje i da li će to vrijediti za naknadu na birou u slučaju da novi poslodavci ne budu zadovoljni sa mnom te mi recimo nakon mjesec dana ne produže ugovor. Napominjem da ne bi bilo problema od strane bivšeg poslodavca da mi ranije da knjižicu samo ne znam kako to zakonski napraviti a da mi ne šteti za naknadu na birou u ovom drugom slučaju.

 

Novi poslodavac vas mora prijaviti u roku 15 dana od početka rada na zdravstveno i mirovinsko. Imajte to u vidu.

Ako vam i dalje bolje odgovara skraćenje otkaznog roka, sa starim poslodavcem sklopite sporazum prema kojem se odričete odrađivanja otkaznog roka. No u svakom slučaju, prethodno sa novim poslodavcem potpišite ugovor o radu (da se osigurate da će vas on zaista primiti, da se ne bi dogodilo da si kod starog poslodavca skratite otkazni rok, a novi vas poslodavac ne primi) i utanačite dan početka rada kod novog poslodavca. Tek onda sa starim poslodavcem sklopite sporazum u kojem ćete navesti da ćete otkazni rok odrađivati do datuma XY, a ne do datuma Z. (najbolje bi bilo da ako počinjete u ponedjeljak, da sa starim poslodavcem dogovorite da će vam otkazni rok trajati do petka, ili ako počintelje u npr. srijedu kod novog, da će vam otkazni rok trajati do utorka. Pročitajte moj prethodni post u ovoj temi. Također vodite računa, da ako imate još godišnjeg kod straog poslodavca, da vam prijelaz između dva posla ne smije biti veći od 8 dana, kako biste taj godišnji mogli prenijeti i koristiti kod novog. U suprotnom, morat ćete kod novog poslodavca raditi 6 mj. kako biste stekli pravo na godišnji odmor.

Ako ima još kakvih pitanja, pucajte. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija