Jump to content

Računa li se subota u godišnjem odmoru


airbole

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Po novome zakonu o godišnjem odmoru od 4 tjedna godišnje, ako sam dobro shvatio, oni koji ne rade vikendom imaju pravo na 20 dana godišnjeg odmora, a oni koji rade 6 dana u tjednu

imaju pravo na 24 dana godišnjeg odmora.

 

Koliko dana godišnjeg odmora ima pravo onaj koji radi jednu subotu u mjesecu? Da li mu se i subota računa kao godišnji odmor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

airbole je napisao:

Pozdrav.

 

Po novome zakonu o godišnjem odmoru od 4 tjedna godišnje, ako sam dobro shvatio, oni koji ne rade vikendom imaju pravo na 20 dana godišnjeg odmora, a oni koji rade 6 dana u tjednu

imaju pravo na 24 dana godišnjeg odmora.

 

Koliko dana godišnjeg odmora ima pravo onaj koji radi jednu subotu u mjesecu? Da li mu se i subota računa kao godišnji odmor?

 

airbol,

tvoja radna subora ti se računa kao prekovremeni rad jer su redoviti sati radnog tjedna =40 sati. Prema tome nikakva ti se subota ne uračinava u tih 20 dana. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

airbole je napisao:

Dobro, hvala na odgovoru, ali u ugovoru mi piše da sam dužan odraditi jednu subotu u mjesecu, i kad god idem na godišnji odmor(jedan ili dva tjedna u nizu) poslodavac mi uračuna i subotu, iako sam je ja za taj mjesec uredno odradio. Ima li on to pravo učiniti?

 

Ako ti u ugovoru tako piše onda ti po logici stvari mora dati riješenje za godišnji na 21 dan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, poslodavac je napisao u ugovoru da je jedna (dakle, bilo koja subota od svih subota u tom mjesecu) subota u mjesecu radna - stoga, to je 12 subota u godini koje moram odraditi. Zato me i zanima koliko Točno imam pravo godišnjeg odmora u godini? 24 dana? 21 dan? Da li mi šef ima pravo uračunati subotu u godišnji odmor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aitbol,

zakonom propisani radni tjedan je 5 radnih dana.

U jednoj godini je 52 tjedna = 260 radnih dana.

Ti u godini radiš 260 dana + 12 subota = 272 radna dana

Prosto pravilo trojno kaže:

za 260 radnih dana .............20 rad dana GO

za 272 radna dana...................X rad. dana GO

--------------------------------------------------

 

X = 272 x 20 : 260 = 20,9 = ...21 radni dan GO

Dakle ti imaš 21 radni dan Godišnjeg odmora.

Smatram da se subota ne računa u go jer zakon propisuje 4 tjedna GO za 40 satni radni tjedan i 5 tjedana za 48 satni radni tjedan. Tako se ni tvoja subora nebi trebala računati u GO. bar ja tako mislim. Ali sad dali će ti jednu subotu računati ili ne dragom Bogu svejedno samo ti je mora platiti u naknadi za GO. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija