Jump to content

porodiljna naknada


majdo10

Preporučene objave

supruga mi je na porodiljnom dopustu i prima naknadu od 2.080,00 kn. ima kredit u splitskoj banci za auto,a u pbz-u za kuću. kako nije mogla plačati redovito ovaj kredit za auto splitska banka je poslala zadužnicu i naplatila se s tekučeg računa od pbz-a. pa je onda zakasnila ovaj kredit za kuću pa blokada toga računa itd itd.

zanima me da li i koliko može splitska banka skinuti sa tekućeg računa pbz-a gdje žena dobiva porodiljnu naknadu i dječji doplatak a ima i kredit za kuću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majdo10 je napisao:

supruga mi je na porodiljnom dopustu i prima naknadu od 2.080,00 kn. ima kredit u splitskoj banci za auto,a u pbz-u za kuću. kako nije mogla plačati redovito ovaj kredit za auto splitska banka je poslala zadužnicu i naplatila se s tekučeg računa od pbz-a. pa je onda zakasnila ovaj kredit za kuću pa blokada toga računa itd itd.

zanima me da li i koliko može splitska banka skinuti sa tekućeg računa pbz-a gdje žena dobiva porodiljnu naknadu i dječji doplatak a ima i kredit za kuću.

 

 

Plijeniti se može najviše 1/3 primanja koje ste vi naveli, a sve ostalo je protuustavno. Vjerovatno banka ima ovršnu ispravu (zadužnicu, ili javnobilježnički akt) na temelju koje je plijenila sredstva sa tekučeg računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majdo10 je napisao:

da kaže mi u banci da je imala zadužnicu znači li to da mi onda može plijeniti sva sredstva ili samo 1/3

 

Zakonski se smije plijeniti 1/3 primanja no neki ovrhovoditelji koji imaju ovršnu ispravu korise ovaj način i plijene sva sredstva sa tekučeg računa i ljudi uglavnom ne reagiraju pa im to uspjeva. Pretpostavljam da je banka tu plijenidbu napravila samo jednokratno da naplati dospjele neplačene rate.

Ukoliko nije tako i dalje vam plijene kompletan iznos sa tekuičeg računa podnesite prigovor protiv ovrhe kao nedopuštene i obrazložite u njemu da vam se plijene sva novčana sredstva i da vam ništa ne ostaje za život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ninanana je napisao:

Kolko se ja sjećam, od mjeseca 01/2009 se na rodiljnu, odnosno porodiljnu naknadu ne sjeda nikakvim sredstvima prisline naplate niti administrativnom, a na dječji doplatak se to nikada nije ni smjelo.

 

Porodiljna naknada nije izuzeta iz ovrhe!

 

Izuzimanje od ovrhe

Članak 148.

Izuzeti su od ovrhe:

1. primanja po osnovi zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti i naknade štete za izgubljeno uzdržavanje zbog smrti davatelja udržavanja,

2. primanja po osnovi naknade zbog tjelesnoga oštećenja prema propisima o invalidskom osiguranju,

3. primanja po osnovi socijalne skrbi,

4. primanja po osnovi privremene nezaposlenosti,

5. primanja po osnovi dječjega doplatka,

6. primanja po osnovi stipendije i pomoći učenicima i studentima,

7. primanja vojnika i studenata vojnih škola,

8. naknada za rad osuđenika, osim za tražbine po osnovi zakonskoga uzdržavanja te za tražbine naknade štete prouzročene kaznenim djelom osuđenika,

9. primanja po osnovi odličja i priznanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija