Jump to content

porez na ostavštinu


kikila

Preporučene objave

Moja teta je umrla prije 3 godine. Budući se nikad nije udavala i nije imala djece, na ostavinskoj raspravi je odlučeno da je jedini nasljednik njen brat (moj otac). Naslijedio je neke dionice i nešto novca na bankovnom računu. Interesira me da li on mora platiti porez na to, s obzirom da brat nije u prvom nasljednom redu. Napominjem da do danas nije primio nikakvu obavijest od porezne uprave da je obavezan to učiniti.

Molim za odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...
Molim pomoc..suprug mi je nedavno preminuo i u ostavinsku raspravu ide stan i garaza.Ja bih se toga htjela odreci u ime sina.Interesira me jel se u tom slucaju placa kakav porez ili druga davanja?Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

 

bud pametna. ne se odreći nasljedstva(stana).

prihvati svoj dio i nakon upisa plodouživanja daruj ga sinu. porezanadar nema(roditelj dijete).

postoji mogućnost da sin proda stan i nađeš se naulici (ako vam je to jedina stambena nekretnina). upisom prava plodouživanja se štitiš od crnog scenarija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija