Jump to content

moja prava


mjesec10

Preporučene objave

Imam jedno pitanje ako mi netko može pomoći..Zaposlena sam već 3 godine, nedavno sam dobila novi ugovor na neodređeno sa klauzulom da moram položiti neki stručni ispit u roku od 3 mjeseca. Nedavno sam ostala trudna, sad me jako strah da li oni meni mogu dati otkaz na temelju tog ugovora ako ne položim ispit (malo me strah jer je ispit dosat težak :-( )a ja trudna.ako mi netko može pomoći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjesec10,

kaj točno piše u toj klauzuli,strašljivice? Pa trudnoća nije bolest da bi vaše intelektualne sposobnosti bile umanjene. Trudnoća je,naprotiv izraz potpunog i posvemašnjeg zdravlja. Osim toga mislim da buju ispitivači onak malo progledali kroz prste, jednij mladoj budućoj mami koj je u takvom blaženom stanju uložila prevelik napor da bi savladala zadano gradivo.Ne? Ja bi zažmiril...malo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam ugovor na neodređeno i piše u klauzuli da sam dužna do kraja 4 mjeseca položiti taj ispit...e sad nemoj me krivo shvatiti nisu moje intelektualne mogućnosti umanjenje nego me strah da ne padnem ispit pa da ne dobijem otkaz pa zato me samo zanima da li mi mogu dati otkaz iako je ugovor na neodređeno i ja sam trudna? help....

P.s-možda bi zažmirili al nema usmenog,samo je pismeni....

 

quote]

cigo1 je napisao:

mjesec10,

kaj točno piše u toj klauzuli,strašljivice? Pa trudnoća nije bolest da bi vaše intelektualne sposobnosti bile umanjene. Trudnoća je,naprotiv izraz potpunog i posvemašnjeg zdravlja. Osim toga mislim da buju ispitivači onak malo progledali kroz prste, jednij mladoj budućoj mami koj je u takvom blaženom stanju uložila prevelik napor da bi savladala zadano gradivo.Ne? Ja bi zažmiril...malo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz,trebam jedan savjet.Dao sam izv.otkaz zbog neisplate plača i neuplate doprinosa,kako si mi i odgovorio na moje pitanje,e sad gosp poslodavac je ignorirao sve,nije dao liste,nije uplatio plače,prijavio sam par puta drž.inspektoratu,čak i u središnji ured i jedno veliko ništa se je desilo!!!!Danas mi kažu sa burze da nemam prava na naknadu jer nisam priložio liste gdje je poslodavac trebao potpisati da plače nisu isplačene,što on naravno neče.Što sad!?...Tužio sam ga privatno,ali sam saznao da je sve prepisao na familiju,kako se naplatiti?Firma mu je reg.kao d.O.o....Dali da podnesem kaznenu prijavu Državnom Odvjetništvu kad od inspektorata nema sreče(oni nisu ništa napravili)???eh neznam više šta bi rekao,samo čekam da krenu opomene i isključivanja i.....Unaprijed Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gizmo,

Ti od inspektorata moraš dobiti " Obavijest" po svojoj prijavi temeljem čl.33.st.3 Zakona o Državnom inspektoratu.To i zna potrajati. Svejednoi di kod pročelnika ureda i objasni mu svoj slučaj i situaciju u kojoj radi toga što ti poslodavac nije izdao ovjerene obračune neisplaćenih plaća,nije vratio dokumente ,nemožeš ostvariti svoja prava na Zavodu za zapošljavanje.

Veliš privatno si tužio poslodavca? Kaj to znaći? Valda si tužio njegov d.O.o. i valjda si za tužbu uzeo odvjetnika? Jesi li?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,hvala na odgovoru,e da tužio sam njegov d.O.o. i uzeo sam odvjetnika,nisam napisao da je pročelnica ureda vikala na mene kada sam zvao za nadzor,ona me uvjeravala da je insp.bio kad sam još radio i rekla da se više ne zove u vezi te firme,ko je tu lud?;da ju ometamo u radu??????

Tako da nevidim kakve koristi od Drž.insp.A i ako je bio "nadzor" nikakvu obavijest nisam dobio.

Dali tu ima materijala za Državno odvjetništvo?(sory što gnjavim)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gizmo,

gledaj ja sam prijavio tipa koji mi nije isplatio dvije plaće u 2007 godini. Ja sam se s njime sporazumno rastao jer kao nije me više mogao plaćati (bio sam kod njega rukovodioc) i kao zatvorit će firmu a lovu će mi isplatiti kad proda osnovna sredstva. Inaće je bio OK. I dogovorili smo da to bude u roku 1 godine dana. Prošla je godina i naravno ništa. Zovem ga tražim: Odselil se ,promenil telefone, otišel u Bosnu odakle i je. Ja se pomirim da sam ostao bez 14000 kn. I tako od kako sam na legalisu...provjerim ja u registar firmi i vidim on uredno radi. Pa prijavim inspektoratu prošle godine u 09.mjesecu. I u 12 mi dođe obavijest kako ga ne mogu naći ali su dali u zadatak Policiji da ga nađe. U toj obavijesti utvrđeno je koje je sve prekršaje učinio prema Zakonu o radu i da su podnjeli optužni prijedlog prekršajnom sudu. Dakle kad ga nađu platit će kazne po odluci prekršajnog suda.

Htio sam reći da inspekcija ne riješava tvoj spor sa poslodavcem vezano za neisplatu ili jednostavno rečeno ona ga neće prisiliti da ti isplati plaće jer je to u nadležnosti suda kome si ga tužio.Inspekciji je zadatak da otvrdi koje je prektšaje iz radnih odnosa učinio i da drževi za to plati kazne po riješenju prekršajnog suda.

Ti ćeš tu obavijest sigurno dobiti. Samo to traje.

Ti ćeš tu obavijest priložiti sudu kao dokaz onoga zbog ćega ga tužiš.

Idi i uljudno zamoli tamošnju pročelnicu da se riješi predmet jer si u rećenom problemu. To nemožeš riješavati telefonom. Ja sam uspio. Ali ne ide to uvijek tako. Osim toga tvoj poslodavac je počinio i druge prekršaje prije tvoga pa sada to inspektorat zajedno rješava.

Osim toga imaš odvjetnika, savjetuj se s njim za daljnje postupanje. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz,molim još jedan savjet,mislim da mi je žena napravila veliku glupost.Pošto je bivši posl.tužen za plače i to je sad na sudu,ja nisam bio danas doma on je došao i dao joj plače a ona se potpisala :ljut: .E sad treba povući tužbu i koliko ja mislim da trebam platiti odvjetnika i tužbu dali sam u pravu,odvj.sam zvao ali ga nemogu dobiti? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj povlačiti tužbu.

isplatom plače priznao je osnovanost tužbenog zahtjeva.

dužan je snositi troškove .

traž i isplatu kamata tj tvrdi da je isplatio kamate,trošak postupka i dio duga8plaće) u skladu sa Zakonom o obveznim odnosima.

 

Uračunavanje kamata i troškova

Članak 172.

Ako dužnik pored glavnice duguje i kamate i troškove, prvo se namiruju troškovi, zatim kamate i napokon glavnica.

 

bitno je kad je naveden datum isplate.

prije podnošenja tužbe ili poslije podnošenja tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Imam jedno pitanjce, nadam se da sam izabrala dobar podforum...

Poslodavac je za nas nekolicinu organizirao seminar (edukaciju) na kojem je sudjelovanje bilo obavezno. Po završetku seminara dobili smo na potpis ugovor kojim se obvezujemo poslodavcu nadoknaditi troškove kotizacije za seminar ukoliko prekinemo radni odnos u roku od tri godine od dana potpisivanja ugovora. Napominjem da na seminaru nismo dobili diplomu,uvjerenje ili sl. što bi se moglo upisati u radnu knjižicu pa bismo time lakše dobili slijedeći posao. Moje pitanje je moram li ja takav ugovor potpisati obzirom da nisam znala za ovaj dio o plaćanju kotizacije prije samog seminara?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija