Jump to content

Otvaranje knjižare i papirnice


asko

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Molim Vas da mi odgovorite na slijedeće:

Da li "knjižaru i papirnicu" mogu registrirati kao obrt?

Imam potrebnu SSS IV stupanj, trgovačke škole, smjer "prodavač papirne konfekcije, kanlcelarijskog materijala, fotomaterijala i još štošta piše...... "

Ukoliko mogu registrirati kao obrt, da li moja majka ( koja je umirovljenica ), može s vremena na vrijeme raditi u dućanu dok sam ja u nabavci robe. U Zakonu piše da uži članovi obitelji mogu pomoći ali me zanima da li onda treba kakav ugovor o djelu ili nešto slično?

 

 

Zahvaljujem i nadam se odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, možete putem obrta registrirati knjižaru i papirnicu.

 

Djelatnost po NKD 2007:

47.61.-trgovina na malo knjigama u spec.prodavaonicama

(trgovina na malo knjigama svih vrsta)

47.62.-trgovina na malo novinama,papirnatom robom i pisaćim priborom

47.78.-ostala trgovina na malo novom robom

(suveniri,prodajne galerije,umjetnine i sl.)

 

Članovi obitelji (navedeni u Zakonu o obrtu) mogu pomagati obrtniku na način da ne rade samostalno, već uz prisutnost obrtnika.Dakako, mogu zamjeniti obrtnika na način da povremeno (kratkotrajno;zbog odlaska obrtnika po robu,u banku ili sl) ali tada svakako napravite pisanu obavijest (vlasnik obrta otišao po nabavu robe,dan,vrijeme,u kojemu će je vremenu na poslovima prodavača zamjeniti član obitelji...) u slučaju dolaska radne inspekcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ultra, 1000 X hvala, ne mozete zamisliti ni koliko VELIKO HVALA, jer vec danima trazim po netu o toj temi i svasta pise i opet nista. Hvala na konkretnom odgovoru.

I jos jedno pitanje:

Da li i tiskanice spadaju pod papirnati materijal ili je to neka druga klasifikacija. Hvala jos jednom!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas da mi odgovorite, o ovom odgovoru mi ovisi otvaranje obrta.

 

Budući da nemam mogućnosti odmah na početku otvoriti kao d.O.o. ( zbog visine početnog ulaganja ) , a prodavala bi tiskanice za koje svi traže R1 račun ( a ja ga kao obrtnik ne mogu izdati ), što da radim? I da li uopće postoji neko riješenje za to? Molim Vas za odgovor. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija