Jump to content

Prometna nezgoda i utjerivanje odštete....


istima

Preporučene objave

Imao sam sudar sa manjom (ali ne neznatnom)materijalnom štetom. Vozač drugog vozila se složio sa tim da je skrivio nezgodu. U skladu sa tim smo popunili i potpisali Europsko izvješće. Vidljivo je oštećeno samo moje vozilo. Prijavio sam štetu njegovom osiguranju (i predao im moj primjerak izvješća). Na osiguranju mi rekoše da će moj zahtjev riješiti čim se njihov osiguranik izjasni o događaju i podvrgne svoje vozilo pregledu. No tip izgleda ne želi to učiniti. Meni je rekao da je on to već učinio, potom je isključio mobitel i ne mogu ga dobiti ni na fiksni telefon.... a osiguravatelj tvrdi da se nije odazvao na njihov poziv. Što je meni činiti. Zar je zbilja na meni da ga stižem i moljakam... i da nadoknada moje štete ovisi o njegovoj dobroj volji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključio bih se malo u raspravu jer imam sličan slučaj.

Imao sam prometnu nesreću krajem siječnja. U zadnji dio mohg vozila udarilo je drugo vozilo. Policija je bila, napravila alko test. Nitko nije konzumirao alkohol. Već 6 tjedana čekam zapisnik i još nije gotov. Osim toga u policiji su mi rekli ako želim zapisnik da moram popuniti neki obrazac i platiti 20 kn biljega. Zanima me u kojem roku policija sastavlja zapisnik, i imam li ja kao sudionik prometne nesreće pravo na taj zapisnik ili ga moram kupiti od policije.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istima je napisao:

Imao sam sudar sa manjom (ali ne neznatnom)materijalnom štetom. Vozač drugog vozila se složio sa tim da je skrivio nezgodu. U skladu sa tim smo popunili i potpisali Europsko izvješće. Vidljivo je oštećeno samo moje vozilo. Prijavio sam štetu njegovom osiguranju (i predao im moj primjerak izvješća). Na osiguranju mi rekoše da će moj zahtjev riješiti čim se njihov osiguranik izjasni o događaju i podvrgne svoje vozilo pregledu. No tip izgleda ne želi to učiniti. Meni je rekao da je on to već učinio, potom je isključio mobitel i ne mogu ga dobiti ni na fiksni telefon.... a osiguravatelj tvrdi da se nije odazvao na njihov poziv. Što je meni činiti. Zar je zbilja na meni da ga stižem i moljakam... i da nadoknada moje štete ovisi o njegovoj dobroj volji?

Naj jednostavnije i naj efikasnije bilo bi da ste(odmah nakon nezgode)zajedno otišli do osiguravajuće kuće,tamo popunili izviješće i dali slikati oba vozila.

Možda bi sad bilo najbolje da odete do policije(dokaz imate)i prijavite slućaj.Pa ako se gospodim igra sa Vama mačke i miša nek plati i kaznu za prekršaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija