Jump to content

Bračna stečevina ili nasljedstvo???


jabuka

Preporučene objave

Sa bivšim suprugom sam živjela u kući njegovih roditelja i za vrijeme braka smo podigli jedan kat na toj kući. Napominjem da smo MI izgradili kat a ne njegov otac. Nakon što mu je otac preminuo ostavio mu je taj kat u roh-bau fazi u nasljedstvo. Dali je taj kat naša bračna stečevina ili je on nesljedstvo od bivšeg supruga ? Kakva je sudska praksa po tom pitanju? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali sud priznaje nasljedstvo oporukom decidirano ostavljeno jednoj osobi ( u ovom slučaju mom bivšem suprugu) bez obzira što sam ja bila u braku s njim i radila da se to nasljedstvo poveća?

Znam da bi bilo najjednostavnije da se dogovorimo ali to ovdje nije moguće. On inzistira na tome da mu je kat ostavljen u nasljedstvo( što i jest) bez obzira što se znalo da kat mi gradimo sebi na kući njegovog oca :palacdolje: . Jeli moguće da sam ja onda ulagala u tuđu nekretninu premda smo je gradili za sebe :-? ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

jabuka je napisao:

Sa bivšim suprugom sam živjela u kući njegovih roditelja i za vrijeme braka smo podigli jedan kat na toj kući. Napominjem da smo MI izgradili kat a ne njegov otac. Nakon što mu je otac preminuo ostavio mu je taj kat u roh-bau fazi u nasljedstvo. Dali je taj kat naša bračna stečevina ili je on nesljedstvo od bivšeg supruga ? Kakva je sudska praksa po tom pitanju? :misli:

 

 

Za Vas veoma, veoma, tezak predmet.

 

Ulagali ste u tudje vlasnistvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ulagali ste u tudje vlasnistvo.

 

Znači bez obzira što smo mi gradili za nas to je tuđe vlasništvo? Sada je sve što smo zajedno gradili ,zahvaljujući oporuci, u vlasništvu moga bivšeg supruga i neće se tretirati kao bračna stečevina :zao: a meni ostaje samo uređenje!

Ako je tako na koji način bi onda mogla dobiti povrat moga ulaganja u nekretninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija