Jump to content

zastara po tekućem računu od 2008.


Draganec

Preporučene objave

Draganec je napisao:

Poštovani! Molim Vas da mi pojasnite što znači relativna zastara,koju zakonsku snagu ima i rok ? Hvala.

 

Relativna zastara npr. za potraživanje banke po negativnom saldu po tekučem računu je 3 godine.

Nakon isteka roka od 3 godine (od dana nastanka negativnog salda) nemože se pokrenuti ovršni postupak. Ukoliko ovrhovoditelj ipak pokrene ovršni postupak (JB i sud ne paze na zastaru po službenoj dužnosti) treba na takvu ovrhu uložiti prigovor i navesti da je nastupila zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Meni je RBA nakon 5 godina sjela na maminu mirovinu, nakon smrti oca (2006. god).Ja nisam znala da je zastara nakon tri godine,pa sam se pozvala u žalbi na to da je tata umro i da je to defacto njegov dug.Ali RBA mi je i bez uručenog rješenja o ovsi sjela mami na penziju.Što još mogu učiniti? I da li je stvarno zastara po tekućem računu banaka tri (3) godine a ne pet (5)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

banke ne uručuju rješenja za ovrhu

rješenja za ovrhu uručuje javni bilježnik.

ako niste dobili rješenje o ovrsi tada ono nije moglo postati pravomoćno osim ako je dostava pokušavana i nije uspjela pa je rješenje završilo na oglasnij ploči suda i nakon 8 dana postalo pravomočno.

 

od banke pismeno (preporučeno i sa povratnicom)tražite obrazloženje za skidanje sredstava sa TR.

ili tražite broj rješenja za ovrhu i ime javnog bilježnika (ili kopiju dokumenta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija