Jump to content

Kriv sam, hebiga...


komatoza

Preporučene objave

Bok svima,

 

dakle, kriv sam . Vozio 69, dozvoljeno 50 i eto 500 kuna.

Zanima me sljedeće. Obzirom da je aparat bio postavljen na jednoj čistini između dvije zgrade (svaka preko 50 metara) udaljena od aparata.

 

U prekršajnom nalogu piše:

 

..." kod broja 166.."

 

Mene zanima da li mogu napisati žalbu koju ću temeljiti na toj pretpostavci " kod broja 166" jer bilo je koji 50 metara od broj 166? Da li postoji zakon, članak ili nešto treće koji nalaže kad se kaže "kod" koliko je to u metrima (udaljenost)?

 

Da li je to moguće u Hrvatskoj ili su takve stvari rezervirane samo za Amerikance?

 

Moja razumijevalje toga je da se tako može reći i da je Osijek kod Zagreba ako ćemo gledati zemaljsku uglu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ti je trenutno financijsko stanje loše ima jedna varijanta koja koliko znam nije nezakonita (ako netko misli da je molim da me upozori, jer mi nije namjera navoditi ljude na kršenje zakona). Dakle, plati dio kazne (recimo bez jedne nule). Time će prekršajni postupak biti okončan, a policija će na ostatak iznosa poslati terećenje na poreznu upravu.Prilikom slijedećeg obračunskog razdoblja porezna će donijeti rješenje kojim ti se od povrata poreza odbija preostali dio kazne uz određene kamate.

 

Dakle, ukoliko imaš određeni povrat poreza svake godine varijanta nije loša. Iako si u ukupnom zbroju lošije prošao za kamate, količina novca kojom raspolažeš mjesečno je u prosjeku veća, jer ti novac od preplaćenog poreza ionako stoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh da. Nisi napisao dali su te zaustavili ili poslali nalog poštom. Ako te nisu zaustavili mislim da nemogu sliku koristiti kao dokaz identiteta vozača čak iako ti se vidi karijes na zubu.

 

To je naravno u slučaju da misliš kako ti nisi vozio auto taj dan ili se ne možeš sjetiti tko ga je vozio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija