Jump to content

Teske Tjelesne Ozljede


Nokia555

Preporučene objave

Oštećenik sam u postupku , optuzba za pocinitelje glasi Zbog Kaznenog dijela iz čl.331 st.1 i 99 st. KZ ,

 

Zadobio sam teske tjelesne ozljede , s visestrukim napuknucima kosti ,brojni hematomi nijedna kost nije skroz pukla ali ima vise napuknuca kosti,te brojni hematomi, Tada sam bio maloljetna osoba a optezeni su punoljetne (njih dvojica )...

 

Sto znace ovi članci iz kaznenog zakona ?

Zanima me koju kaznu bi mogli dobiti ?

I dali se ispalati podici privatnu tuzbu radi nanesene stete ...

 

Jos da napomenem ja nisam nikada prethodno kaznjavan, dok jedan od dvojcia napadaca ima dosta prekrsaja ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi ste oštećenik i nema veze da li ste prethodno kažnjavani ili ne.

moglo bi se utvrđivati jeste li isprovocirali i u kojoj mjeri sukob ili niste, pa da to bude od utjecaja na odluku o postojanju kaznenih djela i ako se ona dokažu, utjecalo bi na sankciju ovim počiniteljima.

 

radi se o:

Teška tjelesna ozljeda

Članak 99.

(1) Tko drugoga teško tjelesno ozlijedi ili mu teško naruši zdravlje, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do tri godine.

(2) Tko drugoga tjelesno ozlijedi ili mu naruši zdravlje tako teško da je zbog toga doveden u opasnost život ozlijeđenog ili je uništen, ili trajno i u znatnoj mjeri oslabljen koji važan dio njegova tijela ili koji važan organ, ili je prouzročena trajna nesposobnost za rad ozlijeđenog, ili trajno i teško narušenje njegova zdravlja ili trajna iznakaženost, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do osam godina.

(3) Ako je ozlijeđeni umro zbog teške tjelesne ozljede, počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do deset godina.

(4) Za pokušaj kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka počinitelj će se kazniti.

 

i o:

Nasilničko ponašanje

Članak 331.

(1) Tko radi iživljavanja nasiljem, zlostavljanjem ili osobito drskim ponašanjem na javnom mjestu dovede drugoga u ponižavajući položaj, kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(2 ) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počinjeno u grupi ili prema većem broju osoba, počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina

 

da li se isplati ili ne, ići u naknadu štete, ovisi o nekim stvarima. uvijek se može, pogotovo ako ovdje bude donesena i osuđujuća presuda, ali može se i prije, može nakon, može i ne ići.

ne može se ovako napamet decidirano reći ni da, ni ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija