Jump to content

nadzor nad izvršavanjem roditeljske skrbi


slumdog

Preporučene objave

protiv djeteta je podnesena prekršajna prijava zbog tuče,pozvani na czss koji prije no što predmet dođe do suda predlaže nadzor,zbog toga što je djetetu dijagnosticiran adhd...

ne znam trebam li pristati na ovu mjeru,kakva su moja prava kao roditelja ako dijete uđe u sustav...bojim se da situacija ne eskalira na gore

molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petnaestogodišnjak,hiperaktivac s poremećajem pažnje,prošli smo psihologe,defektologe,uvijek se s njim radilo,neko vrijeme čak i terapija kod psihijatra,sada ne...iskreno,stanje se s prelaskom u srednju školu popravilo

brine me u biti kako će sud gledati na taj nadzor...ma ne znam jel nam to uopće treba...to mi tako ružno zvuči

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvuči gore nego što jest, mjera nadzora se izriče kako bi se roditeljima pomoglo u izvršavanju roditeljskih dužnosti, ponajprije savjetima, a ne kako bi ih se kaznilo, pa bi stoga i sud na isto trebao gledati blagonaklono (jer eto, roditelji poduzimaju baš sve, pa pripuštaju i CZSS u vlastiti dom, kako bi pomogli svome djetetu).

osoba koja vrši nadzor (najčešće vanjski suradnik CZSS-a, psiholog ili socijalni radnik) dužna je voditi zapisnik, pa Vam mišljenje nepristrane, stručne osobe na sudu može ići u prilog, više nego npr. Vaše svjedočenje.

moja Vam je sugestija da prihvatite nadzor, surađujete s istim i izvučete maksimum koristi za sebe i dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pravu ste,svako djelovanje izaziva posljedice s kojima treba živit,to ga odavno učimo

inaće,s njegovom dijagnozom živimo od početka školovanja,osnovna je bila teška jer se nije uklapao u kalupe,sad u srednjoj školi je zadovoljniji,izabrao je ono što mu se sviđa,ima svoje društvo što u osnovnoj nije bio slučaj...

jedinac je,što je otežavajuća okolnost jer je naučio da je sva pažnja usmjerena na njega...

mislim da kao obitelj dobro funkcioniramo,premda je moje mišljenje objektivno...

uglavnom,zahvaljujem na mišljenju i odgovoru...a ja niti ne sumnjam da ćemo riješiti i ovo,kao i sve probleme do sada...samo sam htjela ćuti objektivno mišljenje,svjesna sam da se problem puno bolje vidi iz veće udaljenosti nego kad ti je pred nosom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija