Jump to content

Zanimljivo pitanje za znalce.... laserski pištolj


ttivanov

Preporučene objave

U naseljenom mjestu zaustavljen za 74 km/h, što za -10km iznosi 64 km/h.

Brzina izmjerena sa laserskim pištoljem.

Dobio OBVEZNI prekršajni nalog. 500 kn i bod. (nikad prije nisam kažnjavan, uvijek prigovori i žalbe riješile stvar)

E sad, uređaj s kojim je izmjerena brzina imao je razbijen display, tako da se jedva moglo očitati 74 km/h, bio je izlijepljen selotejpom, i totalno, al totalno ofucan, . Kad sam to skužio, pitam dečke jel smijem uslikati uređaj, naravno nisu dali, (objasnio sam im da mi treba materijala za prigovor ).

Ajd rekoh, jel ima taj uređaj markicu o "baždarenju", i on mi ga podigne i pokaže neku žutu naljepnicu, ali napola otrgnutu, i ne piše ništa, ali baš ništa na njoj. Kao da sam zalijepio komad žute izolir trake, i kaže mi da je to to.........

E sad, zanima me pokoja informacija o tome obveznom prekršajnom nalogu, i šta mislite, isplati li mi se pisati prigovor na osnovu stanja uređaja za mjerenje brzine, i te markice na kojoj niš ne piše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam sad.... vjerojatno je pištolj to dobro izmjerio, neznam koliko sam išao.......

Mislim se bazirati na to kao sumnjam u ispravnost uređaja jer ima brojna vizuelna oštećenja (izlizanost, puknuti displej, obljepljen selojtepom, žuta markica oštećena i nema broja).

Ima još jedna stvar koju sam zaboravio napomenuti. U zapisniku o brzini kretanja gdje treba napisati naziv, prozvođač, tip i tvornički broj uređaja policajac je napisao samo "star laser", dakle nema broja uređaja. Hoće li sud znati o kojem se pištolju radi ako policija ima nekoliko star lasera?

Jel ima neki zakon ili pravilnik koji kaže da markica mora bili čitka i neoštečena zalijepljena na uređaj za mjerenje?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija