Jump to content

pomozite mi vratit djete


martina0804

Preporučene objave

Imam malo djete 2 god. s bivšim suprugom koji nije od djetetovog rođenja upisan kao otac. Ja sam dala izjavu u matičnom uredu da je on otac ali nisam nazad dobila odgovor od nj niti od matičnog ureda .Pošto ja imam skrbništvo i djete živi samnom dogovorili smo se da ju bivši suprug viđa po svojim mogućnostima radi znatno velike udaljenosti.Međusobnim dogovorom odlučili smo da djete bude kod nj 2tjedna u posjeti. Međutim on nije ispoštovo dogovor i nakon više od tri tjedna on odbija vratiti djete. Obratila sam se socijalnoj službi u mjestu gdje sam prijavljena ali oni nisu nadležni za takve slučajeve pa su me poslali u dr centar za socijalnu skrb ali oni trenutno nisu dostupni pa vas molilm da mi odgovorite kako u ovom slučaju postupa socijalna služba i što je meni još činiti da u najkračem roku vratim djete.

Svaki odgovor mi je jako važan,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idite po dijete. Djete živi s Vama otac ga je zadržao u stvari oteo. Idite po svoje dijete. Ako vam ne dopuste vidjeti djete tražite intervenciju policije. Imate pravo u svakom trenutku vidjeti i znati kako je dijete.

PS. Ne može CZSS biti nedostupan, idite i prijavite to i tražite hitnu reakciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ovo je otmica i k tome još brutalnija jer se praktično radi o bebi koja od rođenja živi s majkom. Na žalost ova majka je postupila vrlo lakomisleno ali sigurna sam u dobroj vjeri imajući povjerenja u oca dopustila mu da odvede djete u drugi grad i sad je i ona i djete žrtva svoje lakovjernosti. Mislim da joj se to više nikada neće dogoditi ako joj uopće i tko pomogne vratiti djete jer na žalost previše je takvih kao što ste vi i koji u ovome ne vide nikakav problem. Kada to isto dijete kasnije bude vrištalo kad vidi oca i nebude htjelo ni blizu po Vašem će vjerojatno opet majka biti kriva . Sve to upravo zato što dijete ima samo dvije godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"na žalost previše je takvih kao što ste vi i koji u ovome ne vide nikakav problem"

 

Zlekic opet krivo! Ja ovdje vidim veliku odgovornost oboje roditelja za nastalu situaciju. Ako im je interes djeteta na prvom mjestu siguran sam da će sve riješiti dogovorom i da će u nadležnim institucijama naići na podršku.

Svakako trebaju voditi računa o sljedećem, a što je u interesu djeteta:

1. stalna dostupnost i trajna uključenost oboje roditelja u život djeteta

2. sposobnost tih istih roditelja da zajednički donose odluke koje su u najboljem interesu djeteta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ljudi mislim da nezate kako djete do tri godine starosti nema racionalnih spoznaja o svijetu oko sebe. Ono funkcionira samo na emocionalnoj bazi. Svaki poremečaj u odnosima ono poima samo emocionalno i kod djeteta će učiniti teško popravljivu štetu za cijeli život. Dakle što da je i tko da je nešto učinio natjerajte ga pod svaku cijenu da se život djeteta dovede u normalu...potražite pomoć,kopajte rukama i nogama kako biste tom stvorenju omogučili dostojan život. Ne mislite na sebe nego samo i isključivo na djete. Pazitite!!! možda ste ga već sad "unakazili" za cijeli život,takvo ponašanje prema djetetu ravno je najcrnjem zločinu. Zato pamet u glavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

martina0804 je napisao:

Imam malo djete 2 god. s bivšim suprugom koji nije od djetetovog rođenja upisan kao otac. Ja sam dala izjavu u matičnom uredu da je on otac ali nisam nazad dobila odgovor od nj niti od matičnog ureda .Pošto ja imam skrbništvo i djete živi samnom dogovorili smo se da ju bivši suprug viđa po svojim mogućnostima radi znatno velike udaljenosti.Međusobnim dogovorom odlučili smo da djete bude kod nj 2tjedna u posjeti. Međutim on nije ispoštovo dogovor i nakon više od tri tjedna on odbija vratiti djete. Obratila sam se socijalnoj službi u mjestu gdje sam prijavljena ali oni nisu nadležni za takve slučajeve pa su me poslali u dr centar za socijalnu skrb ali oni trenutno nisu dostupni pa vas molilm da mi odgovorite kako u ovom slučaju postupa socijalna služba i što je meni još činiti da u najkračem roku vratim djete.

Svaki odgovor mi je jako važan,hvala

 

za daljnje postupanje ključna je informacija da li je Vaš bivši suprug upisan kao otac djeteta ili nije. ukoliko je upisan (svakako provjerite u matičnom uredu), a obzirom da nemate sudsko rješenje da Vam se dijete povjerava na zajednički život i skrb, zakonski gledano ima ista prava kao i Vi, dijete može zadržati kod sebe, pa policija, ukoliko se odlučite njima obratiti, nema osnove za intervenciju.

 

CZSS bi vas oboje trebao pozvati na razgovor, nastupiti kao posrednik, te nastojati postići dogovor u najboljem interesu djeteta; osim prizivanja glasa razuma, može se poslužiti i pritiscima, kao što je npr. prijava za psihičko i emotivno zlostavljanje djeteta, što je, nakon višesatnog ispitivanja na policiji, poprilično učinkovito sredstvo za podsjećanje na roditeljske odgovornosti.

 

kako bi izbjegli ponavljanje ovakvih situacija, nastojte što prije od suda ishoditi bar privremenu mjeru o povjeravanju djeteta na zajednički život i skrb.

 

ukoliko Vaš suprug nije upisan kao otac djeteta, moglo bi se doista raditi o kaznenom djelu iz čl.125, stavak (2) Kaznenoga zakona, što značajno mijenja način postupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija