Jump to content

izracun mirovine


perojug2

Preporučene objave

pozzz.svima znam da je nekima vec dojadilo stalno praviti izracune za druge ali kad ima nas koji se bas ne snalazimo u tim izracunima .pa bih molio nekog ako nije problem da i meni izracuna bar otprilike.. PODACI :OPCA 40-60 ,HRVI 20% PTSP,DRAGOVOLJAC,CIN I USTROJBENO MIJESTO ZAPOVJEDNIK DESETINE . STAZ 20G PROSIJEK PLACE OKO 4000 KN ... UNAPRIJED HVALA!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivši sam djelatnik specijalne policije.Radni odnos sam prekinuo na vlastiti zahtjev.U mirovini sam od kolovoza prošle godine(3400 kn).Pošto tada kad sam odlazio u mirovinu nisam imao drugostupanjko riješenje o HRVI-u dobio sam čin desetnika i rekli su mi u upravi da kad dobijem riješenje (napokon sam dobio trajno ali su mi skinuli sa 30 na 20%), trebao bih dobiti čin stožernog narednika te po tom činu novi obračun mirovine.Danas me je zvala ženska iz uprave te mi rekla da su mi ostavili isti čin jer da se u međuvremenu (u 11 mjesecu) promijenio zakon i da čin dobivaju samo oni koji u mirovinu odlaze direktno iz službe.Da li je to moguće i da li imam pravo ( i uporište u zakonu) da im napišem žalbu ili da ih tužim? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marinmazo je napisao:

Bivši sam djelatnik specijalne policije.Radni odnos sam prekinuo na vlastiti zahtjev.U mirovini sam od kolovoza prošle godine(3400 kn).Pošto tada kad sam odlazio u mirovinu nisam imao drugostupanjko riješenje o HRVI-u dobio sam čin desetnika i rekli su mi u upravi da kad dobijem riješenje (napokon sam dobio trajno ali su mi skinuli sa 30 na 20%), trebao bih dobiti čin stožernog narednika te po tom činu novi obračun mirovine.Danas me je zvala ženska iz uprave te mi rekla da su mi ostavili isti čin jer da se u međuvremenu (u 11 mjesecu) promijenio zakon i da čin dobivaju samo oni koji u mirovinu odlaze direktno iz službe.Da li je to moguće i da li imam pravo ( i uporište u zakonu) da im napišem žalbu ili da ih tužim? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas izračun za prijatelja parametri su sljedeći:

Opća mirovina 50% rat 50% civilno sklopni čin satnik-bojnik

dužnost:zapovjednik satnije dragovoljac,RVI,sudjelovanje u ratu 2,5 godine rezervni sastav. Radni staž 32 godine,prosjek primanja zadnjih 10 godina iznosi 3100kn,koliko bi iznosila mirovina?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Satnik sa 50-50, opća je oko 5600 kuna.

Međutim, sad (srpanj) kada uzmu 10% bit će 560 kuna manja-dodajmo oko 120 kuna kriznog poreza:

 

Sad je oko 5600 - Srpanj bit će 5040+120 = 5160 kuna.

 

E, dali je satnik ili bojnik (to nije isto).

( kod mene gotovo sve isto samo što ja imam 30% hrvi, sad mi je porez 190 , dali će se i on smanjiti, supruga mi na birou 1200)
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pa valjda je sve moguce,onda nema koeficijenta 1,50 sto mu donosi status hrvi ni dragovoljacki koji je 1,85.Njegov polazni faktor ce onda biti 1,10.Inace sva uputstva za izracun mirovine moze se naci na stranicama narodnih novina,sluzbeni dio 174/04 (zakon o pravima hrvatskih branitelja),clanak o pravima branitelja na mirovinu i tu treba malo matematike.Ipak se nadam da ce jos netko od iskusnih kolega odgovoriti na ovu problematiku. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka utipka na google ovu recenicu:formula za izracun mirovine branitelja.Pojavit ce se odmah na pocetku stara tema na legalisu gdje kolega beni odlicno prikazuje kako se to racuna.Samo treba sada ubaciti nove osobne bodove i novu bruto place iz 2009 godine.To se moze naci na stranicama HZMO pod stavkom prava prema posebnim propisima-invalidska mirovina hrvatskog branitelja :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ostavite se više izračuna mirovina,dobro će biti ako ih uopće više i bude.gledam većeras na dnevniku nove tv,vezano za recesiju i krizu,mislav bago obznanjuje,da je hrv. debelo u minusu,a gledaj sad ovo srbija ima gospodarski rast i u plusu je po pitanju gosp.rasta,odnosno izašla je iz recesije!!!!.ja konkretno nemam mirovinu i gledajući ovo sve što se dešava,mogu jedino molit boga i platit misu samo da dobijem najobićniju crkavicu!!!. U BOJ U BOJ ZA NAROD SVOJ!!!!! :place::palacdolje::-?:-D:smijeh::-P:vrti::frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija