Jump to content

porez na auto


sin-sen

Preporučene objave

evo možda sam već započeo temu ali sam nov pa mislim da nije prihvatilo ako je oprostite.

 

radi se o sljedećem.

 

prije više od 5 godina prodao sam auto.

Kupac auto nije prebacio na sebe..

svaka kazna koju bi napravio taj kupac došla bi na moje ime ( prekoračenje brzine, krivo parkiranje i sl.)

Policija bi njega tek teretila za tu kaznu nakon što bi ja dostavio u Heinzlovu Mup kupoprodajni ugovor.

On je par odina registrirao auto namoje ime.

 

1.Moje prvo pitanje je ako itko zna odgovor kako je moguće da netko registrira auto na moje ime, samo na temelju kupoprodajnog ugovora?

 

Kako je auto mlađi od sedam godina svake godine je porez dolazio na moje ime.

Odnio sam kupoprodajni ugovor u poreznu, ali oni ugovor ne priznaju već vuku podatke iz Mup-a

 

2.Također djelatnik mi je rekao da kada oni završe godinu da to više ne mjenjaju. U prijevodu iako mupprebaci vlasništvo na kupca da će oni mene i dalje teretiti za porez koji je nastao u godinama dok se auto vodio na mene iako je kupoprodajni ugovor potpisan prije. Da li je to istina?

 

U mupu su mi rekli da ne mogu prebaciti auto na kupca iz više razloga. da je kupoprodajni ugovor isteko. ( to bi značilo ako nije prijavio auto na sebe u godinu dana da ga više ne može niti prijaviti po tom ugovoru.

2 razlog je bio jer nemam prometnu i knjižicu vozila ( koju sam dao kupcu naravno)

 

Objasnio sam im da oni kazne prosljeđuju pravom vlasniku ali da to porezna ne želi uraditi sa porezom.

 

Poslali su me u Petrninjsku krim policija, to je sa druge strane zgradeparalelna ulica sa petrinjskom prema zapadu.

 

Tamo su rekli da oni ne mogu ništa. Tada sam ja rekao da želim prijaviti krađu auta, jer auto se vodi na mene i po svim institucijama je on moj, a nije kod mene. Mislio sam neka zaustave auto pa ćutako doći do kupca i razjasniti sve pred policijom. Rekli su da ne mogu niti to jer postoji kupoprodajni ugovor koji sam im pokazao.

 

I tako smo bili u pat poziviji. dugovanje na poreznoj na moje ime je sada preko 3000 kn. Naravno ja ne dobivam povrat poreza jer to prebiju sa dugovanjem.

 

Preko veze sam pogledao da li se auto još vodi na mom imenu i uvidio sam da je vlasnika auta nakon mene bio neki auto servis i nakon njega neka gospođa.

 

stupio sam u kontakt sa gospođom, međutim ona je rekla da je auto kupila od auto servisa i da su svi papiri uredni, u auto servisu su bili veoma neljubazni i nisu htijeli dati nikakve informacije.

 

3. pitanje. kako je moguće da se kupac kojem sam ja prodao auto nije upisao u vlasnika i da vlasnik nakon mene postaje auto servis za kojeg ja nikada ćuo nisam niti sam išta sa njima potpisao.

 

 

I glavno pitanje što ja moram napraviti da maknu dugovanje porezno sa mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poreznoj upravi dostavi kopiju kupoprodajnog ugovora i izjavu o prodaji automobila i to poštom preporučeno i sa povratnicom

ili da na kopiju izjave (upisan privitak kupoprodajni ugovor)

pečatom i potpisom potvrde primitak pismena.

 

na porezna rješenja pisati žalbe.

 

auto je mogao bitiprodan trećim osobama zbog posjedovanja kupoprodajnog ugovora.

 

od dana potpisa kupoprodajnog ugovora nisi vlasnik auta.

po Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

to znaju i u poreznoj ali se prave glupi (a možda i jesu glupi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija