Jump to content

može opet pomoć trudnici


mandy24

Preporučene objave

pozdrav svima, mandy opet ima jedno pitanje! dakle ovako,kao trudnica na bolovanju dobila sam izvanredan otkaz i kao što su me neki savjetovali poslala sam zahtjev za zaštitu prava, i prošlo je njihovih 15 dana za odgovor,dakle što sad je trebam napraviti? tužit ih ili? i zanima me još nešto,kako je otkaz nastupio dana 30.04.2010. a od firme nisam dobila nikakav odgovor,da li da se prijavim na hrv. zavod za zapošljavanje ili što,jer koliko sam ja upućena mora se u roku od mjesec dana od otkaza prijaviti na zavod ili ? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doista, jedina opcija vam je sud.

A što se prijavljivanja na Zavod tiče - da, rok za prijavu je 30 dana, a računa se od datuma proteka otkaznoga roka, odnosno od dana koji vam je kao posljednji radni upisan u radnu knjižicu. Znači, poslodavac vam je dužan vratiti radnu knjižicu sa zaključenim radnim odnosom te odjave sa HZZO i HZMO. Nakon toga se možete prijaviti na HZZ i HZZO kao nezaposlena osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rekli su mi u sindikatu da se sad ne prijavljujem na hzz jer ćemo pokrenuti tužbu i da bi se trebalo riješiti u moju korist,ali da kao trudnica svejedno imam pravo na novčanu naknadu jer se vodim kao na bolovanju od 16.04.2010. meni su rekli da kao zaposlena na bolovanju imam pravo primati 100% plaću,a sad kad se vodim kao ne zaposlena da ću svejedno dobivati tih 100% plaće,što baš ja u to i nisam sigurna,jer mislim da ne ide baš tako!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavezno se prijavi kod HZZO, a ovog koji ti je to rekao u sindikatu da se ne prijavljuješ pozdravi ti ili tvoj gospodin i to ne riječima već cipelom (vritnjakom).

 

Prijavit ćeš se na osnovu osiguranja koja ti pripada obzirom na okolonost što si se za vrijeme izgleda protuzakonitog otkaza zatekla na bolovanju, a kad se pravomoćno riješi radni spor, tada ćeš se prijaviti na onu osnovu koju će već sud presuditi odnosno ukoliko uspiješ u sporu i dobiti sve ono što ti pripada na ime razlika koje bi u međuvremenu trebale biti isplaćene.

 

U svakom slučaju nemoj propustiti rok za prijavu.......30 dana od 30.04........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mandy24 je napisao:

pozdrav svima, mandy opet ima jedno pitanje! dakle ovako,kao trudnica na bolovanju dobila sam izvanredan otkaz i kao što su me neki savjetovali poslala sam zahtjev za zaštitu prava, i prošlo je njihovih 15 dana za odgovor,dakle što sad je trebam napraviti? tužit ih ili? i zanima me još nešto,kako je otkaz nastupio dana 30.04.2010. a od firme nisam dobila nikakav odgovor,da li da se prijavim na hrv. zavod za zapošljavanje ili što,jer koliko sam ja upućena mora se u roku od mjesec dana od otkaza prijaviti na zavod ili ? hvala

 

mandy,

otkat je nasrupio 30.04. nisi napisala kojeg datuma si se žalila na isti (trebala si do 15.o5). Od tog datuma kada si se žalila teće poslodavćev rok od 15 dana u kojem bi se o tvojoj žalbi tebao očitovati.Od toga dana i sljedečih 15 dana ti moraš podnjeti tužbu sudu. A prijaviti se na Zavod moraš kak je rekel g. Rubens. Požuri nemaš baš puno vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija