Jump to content

Prekoračenje brzine i osnove za prigovor


mtrgo

Preporučene objave

Poštovani,

Vozila sam kroz naseljeno mjesto gdje je brzina ograničena na 50km/h. Policijska patrola je bola na suprotnoj strani kolnika. U jednom je trenutku policajac naglo prešao na stranu kolnika kojom sam vozila i zaustavio me. Pokušala sam stati u desno međutim nije bilo prostora jer je uz cestu zid i ograda od žice, i ostala sam na kolniku. Nakon toga me je preusmjerio preko suprotne trake pokazao da se parkiram na potpuno drugu stranu kolnika. Napominjem da je tu bila puna crta. Rekao je da sam vozila 81km/h. Brzinu nije mjerio on nego njegov kolega. Na uređaju nisam vidjela vrijeme snimanja brzine. Mišljenja sam da nije mogao naglo "upasti" u suprotnu traku i zaustaviti me, i da izmjerena brzina nije moja jer me iz suprotog smjera nije mogao ni snimiti. Ako se radarska kontrola smjesti uz rub kolnika može li Ad hoc pretrčavati cestu kako bi zaustavila vozila iz smjera koji ne kontrolira.

Zahvaljujem, Marina Trgo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste sigurni da su postupanja policije bila nevažeća, navedite to u prigovoru za Prekršajni sud, pozivajući se na članak 32 stavakm 2 Zakona o sigurnosti prometa na cestama:

 

Članak 32.

 

(1) Sudionici u prometu moraju postupati po zahtjevima izraženim pomoću znakova ili po naredbama policijskih službenika ili drugih osoba koje, na temelju ovlaštenja iz ovoga Zakona, nadziru i upravljaju prometom na cestama (u daljnjem tekstu: ovlaštena osoba).

(2) Ovlaštene osobe dužne su se pri davanju znakova postaviti na cesti tako da ih sudionici u prometu, kojima su znaci namijenjeni, mogu lako i s dovoljne udaljenosti uočiti.

(3) Znaci iz stavka 1. ovoga članka mogu se davati i iz vozila.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila ako postupi suprotno zahtjevu izraženom pomoću znaka ili po naredbi policijskog službenika.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj ostali sudionici u prometu na cesti ako ne postupe po naredbi izraženoj pomoću znaka policijskog službenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Sud ne ulazi u načine postupanja policijskih službenika nego samo u bit prekršajnog djela.

 

 

Napišite žalbu u zakonskom roku,

 

možete samo navesti da ulažete žalbu na navedeni prekršaj - to je dosta.

 

a kasnije u postupku dokazujete da niste krivi.

 

mislim da imate velike šanse za uspjeh jer ste nepropisno zaustavljeni kako mi se čini, zatim nepropisno vam je mjerena brzina kako ste rekli (morate vidjeti da ste vozili prebbrzo)....naime, možda je netko ispred ili iza vas vozio brže..

 

A konstatacija da sud ne ulazi u način postupanja policije je više nego neozbiljna...pa i za policiju važe zakoni i pravila..Najbolje bi bilo da niste stali i rekli da niste vidjeli policajca jer on nemože s druge strane zaustavljati i time ugrožavati promet.

 

eto, toliko od mene ,a vi prosudite dali se žaliti ili ne,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

leopard je napisao:

A konstatacija da sud ne ulazi u način postupanja policije je više nego neozbiljna...

Još ću jednom ponoviti da sud ne ulazi u pravila policijskog postupanja, tj. šetanja preko pune crte i zaustavljanja vozila na drugoj strani kolnika.

 

leopard je napisao:

mislim da imate velike šanse za uspjeh jer ste nepropisno zaustavljeni

Ovo se zove neozbiljnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Napišite žalbu u zakonskom roku,

 

možete samo navesti da ulažete žalbu na navedeni prekršaj - to je dosta.

 

a kasnije u postupku dokazujete da niste krivi.

 

mislim da imate velike šanse za uspjeh jer ste nepropisno zaustavljeni kako mi se čini, zatim nepropisno vam je mjerena brzina kako ste rekli (morate vidjeti da ste vozili prebbrzo)....naime, možda je netko ispred ili iza vas vozio brže..

 

A konstatacija da sud ne ulazi u način postupanja policije je više nego neozbiljna...pa i za policiju važe zakoni i pravila..Najbolje bi bilo da niste stali i rekli da niste vidjeli policajca jer on nemože s druge strane zaustavljati i time ugrožavati promet.

 

eto, toliko od mene ,a vi prosudite dali se žaliti ili ne,

 

Ima šanse za uspjeh, al ne u ovom predmetu a pogotovo ne uz "savjete" koje si podijelio.....nevjerojatno ali ni jedna misao pretočena u ovu bijedu od odgovora nije točna......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

 

Napišite žalbu u zakonskom roku,

 

možete samo navesti da ulažete žalbu na navedeni prekršaj - to je dosta.

 

a kasnije u postupku dokazujete da niste krivi.

 

mislim da imate velike šanse za uspjeh jer ste nepropisno zaustavljeni kako mi se čini, zatim nepropisno vam je mjerena brzina kako ste rekli (morate vidjeti da ste vozili prebbrzo)....naime, možda je netko ispred ili iza vas vozio brže..

 

A konstatacija da sud ne ulazi u način postupanja policije je više nego neozbiljna...pa i za policiju važe zakoni i pravila..Najbolje bi bilo da niste stali i rekli da niste vidjeli policajca jer on nemože s druge strane zaustavljati i time ugrožavati promet.

 

eto, toliko od mene ,a vi prosudite dali se žaliti ili ne,

 

Ima šanse za uspjeh, al ne u ovom predmetu a pogotovo ne uz "savjete" koje si podijelio.....nevjerojatno ali ni jedna misao pretočena u ovu bijedu od odgovora nije točna......

 

Gospođa-đica je sve napisala kako je bilo i samo neka to ponovi na sudu jer će se suočiti s policajcima i baš me zanima šta će oni reći u svoju obranu. Hoću reći da gospođi-đici nije pokazana izmjerena brzina - nadam se da će policajci reći tu činjenicu (nebi bilo lijepo da govore neistinu pred sudom).

A ako su je stvarno uputili preko pune crte na drugu stranu (što je ona morala i postupila je po istom), nadam se da će i unutarnja kontrola rada policijske stanice u kojoj rade reagirati na zakonski način i preispitivanje policijskog postupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Da, ali ako bude slijedila tvoj savjet neće se suočiti s ničim drugim osim s pismom VPS-a.

 

pa nije je to zabranjeno?

dapače, zakonski je opravdano i zato i jesu na VPS-u prenatrpani žalbama.

 

a ako bude slijedila tvoj savjet pasivne promatračice i pristala na ono što joj stavljaju na teret, bojati će se policije kao i u neka VREMENA JER ĆE SMATRATI DA SU NEDODORLJIVI I DA SU ONI UVIJEK U PRAVU..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija