Jump to content

Sretan čovjek !


Bucimir

Preporučene objave

Dođe mi da plačem kad čitam postove od pojedinaca koji se ne mogu pomiriti sa smanjenjem mirovine za 10 %. Meni nisu uzeli ni krizni porez niti mi sada skidaju mirovinu koja je povlaštena kao i njihova.Dali sam ja glup,lud ili sretan? U mirovinu sam otišao sa ukupno 32 godine radnog staža.Bio sam prije rata u proizvodnji u ratu na prvoj crti a poslije rata,i to nekoliko puta po mjesec i više dana,u ludnici. Supruga mi ne radi a imam DVA studenta i jednog osnovnoškolca i povlaštenu mirovinu od točno 2180 kuna.Blago meni.Baš me zanima da li će se tko počešati i za ovakve kao ja i za one koji su u još gorem položaju od mene a vjerujte ima ih dosta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i opet se slažem sa depresivcem meni će uzet 10% i da ih daju tebi i ostalima koji su u situaciji ko ti ne bi se bunio i siguran sam da ne bi nitko od nas imao ništa protiv mi se bunimo samo zato što će se tim novcem plaćati dugovi svih silnih lopovluka,jahte, ljetovanja itd ali evo žalosno je što se i na ovaj način stvara razdor među nama i zbog toga oni bez problema ostvaruju svoje planove meni je žao tebe žao mi je i mojih 10% njima ni tebe ni mene ni nikoga od nas pa je glupo da se svađamo između sebe nemoj se ljutit ali visinu tvoje ni moje mirovine nisu određivali ni branitelji sa i bez statusa HRVI ja te razumijem znam da si ogorčen i razočaran ali mislim da na krive ljude upireš prstom pozdrav svim braniteljima me gdje bili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odluka Vrhovnog suda RH Rev:476/06-2

 

No, Republika Hrvatska je donijela posebne propise kojima se saniraju određene posljedice ratnog razaranja kako u imovini tako i štete na zdravlju ljudi, a među njima i Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine", broj: 108/96), te novi zakon istog naslova od 10. prosinca 2004. ("Narodne novine", broj: 174/04).

 

znači "povlaštena mirovina " nije povlaštena mirovina .

po pravnom shvaćanju Vrhovnog suda RH.

mirovin ,invalidnina i druge povlastice(?) su naknada HRVI za smanjenu životnu aktivnost.

 

ali nas odavno država zakida i to puno više od 10% pa se niko do sada nije bunio.

kod izračuna mirovine bodovi se računaju prema bruto prihodu i bruto prosjeku RH

ZOMO

.

Članak 75.

(1) Vrijednosni bodovi utvrđuju se na temelju plaća i osnovica osiguranja ostvarenih nakon 1. siječnja 1970. tako da se plaća, odnosno osnovica osiguranja utvrđena za svaku kalendarsku godinu podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za istu kalendarsku godinu. Plaće ili osnovice koje su u bruto svoti dijele se s prosječnom bruto plaćom, a ako su u neto svoti s prosječnom neto plaćom.

 

neto prihod je povoljniji za korisnika kad se vrši izračun mirovine.

HRVI imaju veći neto prosjek plaće zbog umanjenog poreza a što ovisi o stupnju invalidnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani! "pročitaj dobro"-bit če više navodnika-Nisi glup,lud,"ne znam-sretan",ali navodiš 32 god.radnog staža (zar te nije život naučio pameti,premazan si svim bojama pretpostavljam),a ovo što navodiš da si bio na prvoj crti bojišnice,a poslije rata i to nekoliko puta po mjesec i više dana u ludnici."LUDNICA" nije za čovjeka koji piše ovaj tekst,bistar si ti,ali ne "razbiraš"dobro.

Savjet br.1.da si lud 100%,a nisi,DJECU guraj, financijski pomaži,bit če ti danas sutra "zahvalni"obzirom na ova teška vremena (recesija,financijska kriza,nestabilnost tržišta)s kojima se treba nosit nažalost."IMAJ GRIF"Da če se tko od vlasti počešat i smilovat "mislim da DA"Vlast funkcionira max.koliko može na ovu situaciju u svijetu.,a pod br.2.Ako si "hrv.branitelj"traži jednokratnu novčanu pomoč od "zaklade branitelja"zbog teške materijalno financijske situacije.Kako,što,vidi na inter.stranici "zaklada branitelja ".Nađi sebe u tom okviru.Razočaran jesi,ali,sjedni na stolicu i "IDEMO DALJE".Ratni put,gdje si bio ,koliko dugo,da li imaš status HRVI itd,itd...IMA NAŠA VLAST SLUHA. SRETNO I NE DAJ SE. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno govoreci nakon sto je danas doslo izvjesce koliki je pad prihoda u drzavni proracun(sluzbeno doslo iz ministarstva financija)bojim se da uskoro nece biti love ni za bilo kakve mirovine.Mirovine u proracunu su najveci problem,prihod za iz mirovinskih davanja ljudi koji rade je toliko podbacio da je vlada vec u ovih pet mjeseci morala iskesirat 6,9 milijardi kuna da bi nadoknadila taj manjak za isplate mirovina.Najavljuju da povjerenstvo za cjelovitu reformu mirovina mora pod hitno naci nacin da se reformira cjelokupni mirovinski sustav.Kolega bucimir tvrdi da cmizdrimo za ovih 10%,e pa ja mu iskreno odgovaram da ja ne brinem za ovih 10% vec brinem za cijelu mirovinu.Pa ljudi moji kak ovi vode zemlju, mi a ni radnici necemo uskoro uopce imat mirovinu,bas nikakvu pa ni ovu malu od bucimira ni vece.Bojim se da uskoro necemo ni imati povoda za raspravljanje i prepucavanje medu nama vec cemo morat svu tu energiju usmjeriti prema ovima gore.Pozdrav svim braniteljima.Grgure pozdravljam tvoje razmisljanje i cijenim tvoje postove,ziv mi bio. :zao: -mirovinska reforma :palac: -grgur

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju Draganec! Branitelj sam od 28.6.1991.Premda imam dokumentaciju iz MUPa da sam bio pripadnik pričuvne policije,jer sam bio naoružan od listopada 1990.to mi nitko ne priznaje.Uregistru sam vidio da su neki saborski zastupnici,predsjednici nekih udruga proisteklih iz DR,neki ministri,neki generali i neki znani i neznani,branitelji od 8.i 9. mjeseca 1990.Ratni put imam kakav ni neprijatelju nebih poželio da prođe ali isti bi danas mnogi poželili na papiru.Što se tiče HRVIa,prvi put sam na povjerenstvu dobio manje od 20 %.Nastavio sam sa liječenjem i za dvije godine ponovo podnio zahtjev i dobio 20% na prvostupanjskoj i sada više od 9 mjeseci čekam potvrdu Zageba.Nisam napomenuo da imam čin pričuvnog poručnika. I na kraju pozdrav svim istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Bucimir! Opravdano je tvoje postupanje,ali samo da ti kažem da sam osobno kao OSO Mup-a prošao tzv."kalvariju" za ništa.Dobio sud.Školovao i sad školujem 2 djece na fakultetu,apsolventi,obadva i nisam se dao,ali zahvaljujuči djeci koji su potkovani zakonom i dali mi stimulaciju da pravim prigovore,žalbe,obnove postupka itd...itd...Urodilo je plodom.Trajni sam hrvi 30% i temeljem zakona od 2005.NN-br174/04.(mislim da je tako)ostvario status i izvršena obnova postupka izračuna mirovine temeljem novog zakona i za sada je sve ok.Uzimat će 10%,ali neka,ako treba i 50 samo da isplivamo na obalu zbog grešaka koji su počinili itd.itd.Zato kolega! Ne daj se i drž se!Još jedanput SRETNO!53 god.starosti i u mirovini sam več 10 god....... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege branitelji,nadam se da ima nade da se izvucemo iz ove teske situacije.Ako nismu u stanju naci bar mrvicu optimizma onda bolje da nas nema.Kolega Draganec slazem se s tobom na tvoj pogled oko ovih 10%.Nece nas to ubit,valjda je to zadnje sto ce nam uzimat,jer ako im ovo ne pomogne onda smo gotovi svi.Ponovnim uskladivanjem mirovina koje se odmrzava 1.1.2011. one ce ponovo po malo rasti ali treba ova drzava koju su ovi gore poharali izdrzati jos neko vrijeme pa cemo vidjet.Velim na kraju,samo da ne skrahnemo do kraja :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma bravo dečki,slažem se i ja sa 10%,meni neće puno uzeti ali ako to pomogne državi neka,ali bojim se uz ovakvu vladu da ćemo svi ostati bez svega i mi bez mirovina i radnici bez radnih mjesta i da ne nabrajam,ali neznam tko da dođe na vlast šta bi mogao napraviti jer previše je opljačkano i bojim se za budučnost naše države i naše djece.

Pozdrav prijatelji moji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija