Jump to content

Prodaja stana


Veki_40

Preporučene objave

Lijepi pozdrav!

 

Prodajem stan pa me zanima koje su sve moje obveze oko toga.Na koji način da tražim kaparu od kupca da znam da je ozbiljan kupac? Napisati nešto kao ugovor?Što ako kupac isplati kaparu a nakon nekog vremena odustane od kupnje i traži povrat novca? Novac se vraća ili ostaje prodavatelju? Nemam iskustva u ovome pa vas molim pomoć. Unaprijed hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzmete potencijalnom kupcu kaparu od cca. 5000 € (toliko bi ja uzea) i napravite priznanicu u kojoj će pisati:

Ja Ivan Ivanović, Zagreb, adresa b.b., OIB, otvrđujem da sam primio iznos od 5000 € od Mate Matića, Zagreb, adresa, na ime kapare za kupnju stana na adresi toj i toj, tu i tu.

Ostatak iznosa u visini od 95 000 € će biti isplaćen po primopredaji stana (ili drukčije ako je dogovoreno). U slučaju otkaza kupnje, kapara se ne vraća.

Oba potpisa i to je to.

 

Ili ako ne virujete kupcu možete napravit predugovor u kojemu će stajat ovo poviše napisano.

U svakom slučaju si nađite odvjetnika ako ste neiskusni u ovome, ipak ne prodajete biciklu, već stan!

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veki_40 je napisao:

Hvala na informaciji :-)

 

Da imam novac za odvjetnika onda bih to već i napravila a ovako se pokušavam snaći sama koliko god je to moguće :-)

Znate li možda gdje mogu "skinuti" sa neta kako izgleda taj predugovor?

 

 

Pogledajte ovaj predlozak:

 

http://www.scribd.com/doc/32666193/Predugovor-o-Kupoprodaji-Stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija