Jump to content

brzo pročitajte,brže odgovorite


kleopatra22

Preporučene objave

kleopatra22 je napisao:

branitelj-dragovoljac 38god.5mj.21dan profesionalna danas dobio rješenje 1101,21 kuna mirovine (bez HRVI)oću li ubit sebe ili nekog drugog troje djece supruga nezaposlena,također branitelj :rigoleto::svorc::boli:

Ćekaj malo kako samo toliko trebala bi biti oko 1900!?. Dali ti radiš di, jer su neki dobivali invalidski dodatak u tom iznosu?.Nije mi jasno,jer nisi da dovoljno podataka.Neka odgovori neko kompetentniji. :-?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kleopatra22 ti si vjerojatno dobio mirovinu sa izračunom kao da si u radnom odnosu (što i jesi).Kada zatvoriš radni odnos sa tim papirima ideš u tvrtkovu gdje ti izračunavaju konačnu mirovinu. Ako ostaneš u RO dobivati ćeš ovu mirovinu + plaća ili bolovanje. Poznat mi je takav slučaj, ali se ti svejedno raspitaj kod pravnika u Tvrtkovoj. Minimalna braniteljska profesionalna je oko 1900 a opća oko 2400 kn. Drži se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po meni to nije konačno riješenje i visina mirovine..to je dodatak u slučaju profesionalne nesposobnosti ak bi ostali u radnom odnosu,taj iznos bi vam mirovinsko uplačivalo plus vaša primanja..znači kada zatvorite bolovanje i prekinete radni odnos ide vam novi izračun mirovine,a da budete sigurniji sutra nazovite područni ured hrvatskoga zavoda za mirovinsko osiguranje ili zagreb i obrazložite svoju situaciju,a najbolje bi bilo otiči kod referenta koji vam je potpisao navedeno riješenje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam svima ali zašto piše #rok za žalbu središnjoj službi u M ihanovićevoj# i "žalba odgađa izvršenje" ima li tko zna dobro da mu skeniram ovo rješenje možda ja ni neznam od panike što bi točno trebao napisat da vam olakšam dami pomognete savjetima usput javljam se preko prijateljevog interneta a on je već malo duže s vama još jednom hvala svima koji su se javili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušaj s tim rješenjem otići u mirovinsko kod pravnika ili neku udrugu pa neka ti objasne ono što ti nije jasno.

 

Možda nisi predao svu potrebnu dokumentaciju, ratni put ili sl...., možda se neki dokument zagubio u mirovinskom.

 

Moguće da su ti obračunali i to što se vodiš kao zaposlen pa su umanjili mirovinu tj. obračunali po manjem mirov. faktoru.

 

Možemo samo nagađati ovako napamet, a tako nećeš dobiti kvalitetan odgovor.

 

Pročitaj pažljivije to rješenje pa možda i sam vidiš u čemu je "kvaka".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ljudi odgovora u ime kleopatre22:boi u firmi kao eto oni će mu napravit žalbu danas,pravnik u jednoj udruzi branitelja rekao da rješenje nije u redu koeficijent 1 ali slijedeći tjedan će doć kolegica koja više zna,svi papiri uredno poslani

.ratni put, potvrda o statusu dragovoljca,liječnička dokumentacija itd i to je to međutim meni nije jasna jedna stvar naime, ako mu ta mirovina ide od 15.3.2010.g. kako onda može bit i u radnom odnosu i da još i ovopiše u tom famoznom rješenju da mu na iznos od 1100 kn pripada neki dodatak,ali koji i koliki ne piše šta da mu kažem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na koji način, o HRVI nema govora to znamo,žalba sudu odbijena,maloprije sam pročitao žalbu koju je sastavio pravnik iz firme,a jbg napisano samo da bi mu koeficijent trebao bit 1.50 a ne 1 kako stoji u rješenju ma mi smo ti iz mista Bogu iza leđa,nemaš koga pitat,a oni koji bi trebali pomoći i zbog čega i jesu POJMA NEMAJU ILI GA NE ŽELE IMAT žao mi je čovjeka bojim se da ne napravi kakvu glupost dobar je teška poštenjačina ali vrloooo kratkog fitilja pa evo pokušat će nešto s kolegama iz teme "međunarodni sud" prije 2-3 dana im se pridružio molim sviju koji znaju bilo koji način POMOZITEpozdrav svim braniteljima ma gdje bili :moli::moli::moli: :tuzan: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Depresivac, unatoč stvarnim činjenicama, još gore je čovjeku davati lažnu nadu, pomoči ako ide da, ali biti iskren i dati pojašnjenje one strane koja može biti gorka. Žao mi je, ali tako sam naučen pisati. Ako uspije ostvariti mirovinu po odredbama ZOPHB, a ne po ZOMO, bilo bi super. Valja probati, pa što ispadne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZMO

NN 102/98 do 35/08

 

 

Članak 80.

 

(1) Mirovinski faktor iznosi za:

 

1) starosnu mirovinu 1,0

 

2) prijevremenu starosnu mirovinu 1,0

 

3) invalidsku mirovinu zbog opće

nesposobnosti za rad 1,0

 

4) invalidsku mirovinu zbog profesionalne

nesposobnosti za rad 0,6667

 

5) invalidsku mirovinu zbog profesionalne

nesposobnosti za rad, koja se isplaćuje

osiguraniku za vrijeme zaposlenja, odnosno

obavljanja samostalne djelatnosti 0,3333

 

6) invalidsku mirovinu zbog profesionalne

nesposobnosti za rad uzrokovane ozljedom

na radu ili profesionalnom bolešću koja se

isplaćuje osiguraniku za vrijeme zaposlenja

ili obavljanja samostalne djelatnosti 0,5

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kleopatra22 je napisao:

branitelj-dragovoljac 38god.5mj.21dan profesionalna danas dobio rješenje 1101,21 kuna mirovine (bez HRVI)oću li ubit sebe ili nekog drugog troje djece supruga nezaposlena,također branitelj :rigoleto::svorc::boli:

 

Polako samo...

 

Prvo da razlučimo neke stvari....

 

38. god. starosti ili radno staža...

 

Branitelj -dragovoljac koliko...od kada do kada....tj. da li ispunjava uvijet...100 dana borbenog sektora itd....

Ovjdje se ništa neda isčitati...

 

To je rješenje prema opčim propisu koliko se dade razlučiti i nema veze sa mirovinom prema ZOPHB....ili??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

kleopatra22 je napisao:

branitelj-dragovoljac 38god.5mj.21dan profesionalna danas dobio rješenje 1101,21 kuna mirovine (bez HRVI)oću li ubit sebe ili nekog drugog troje djece supruga nezaposlena,također branitelj :rigoleto::svorc::boli:

 

Polako samo...

 

Prvo da razlučimo neke stvari....

 

38. god. starosti ili radno staža...

 

Branitelj -dragovoljac koliko...od kada do kada....tj. da li ispunjava uvijet...100 dana borbenog sektora itd....

Ovjdje se ništa neda isčitati...

 

To je rješenje prema opčim propisu koliko se dade razlučiti i nema veze sa mirovinom prema ZOPHB....ili??

čovjek ima 47 g.radnog staža 38.g5mj.21dan,100 dana borbenog sektora ima (7.mj.1991 do neznam sad točno mjesec ali do 1994*oluja)invalidska po ZOMO,hoće li ovo pomoć da razumijeta o čemu se radi jer ja neznam kako bi objasnio
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresivac je napisao:

Grgure,nesto nije u redu sa njegovim godinama i njegovim radnim stazom.Ako ima 47 god. nema valjda 38 god. staza.Mozda si slucajno pogrijesio.Javi se,ima vremena :misli:

prijatelju nisam pogriješio naime čovjek od 1984 radi u firmi sa beneficiranim radnim stažem do 2000 i danas je u istoj firmi plus rat a znaš kako je išlo (dupli staž)i k tome onaj pridodani poslije podne pišemo žalbu (jbg skupi odvjetnici) pa šta Bog da :misli::palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kleopatra22 je napisao:

neznam kako al je tako zato i pitam ovdje ako netko zna,zaposlen na bolovanju koje završava 30.06 tj.sutra,ostaje mi još godišnji,a mirovina mi takva kako sam napisao ide od 15.3. e pa budi pametan,žalit se (rok 15 dana) ili šta ja neznam status HRVI ODBIJEN(PROŠAO ROK)dajte ljudi šta da radim

Ja sam imao uz rad mirovinu temeljem profesionalne nesposobnosti za rad (20% rat, 80% mir), 1243kn, a onda rasla do 1396 kn. Mislim da je to i kod tebe slučaj; mirovina uz rad!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kleopatra22 je napisao:

... zaposlen na bolovanju koje završava 30.06 tj.sutra,ostaje mi još godišnji,a mirovina mi takva kako sam napisao ide od 15.3. ...

 

S obzirom na gore citirano, mislim da ste od više sudionika ovoga topica već dobili korektan odgovor: taj izračun mirovine vrijedi za vrijeme dok ste zaposleni (uz mirovinski faktor 0,5).

Nakon što prestane radni odnos, pri novom izračunu mirovine uzima se mirovinski faktor 0,8 (za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad).

Ukoliko ste HZMO-u dostavili podatke o ostvarenom statusu HB-a, koje je naveo grgur, HZMO će, ovisno o izračunatoj novoj svoti invalidske mirovine, tu činjenicu uzeti u obzir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgur je napisao:

sve je moguće, ali njemu u rješenju ne piše koliki je postotak invalidnosti, neki kažu da toga više nema,

 

U izreci rješenja navodi se postotak invalidnosti kada je uzrok invalidnosti isključivo posljedica rata ili je kumuliran, odnosno ratni i civilni uzrok. S obzirom da kleopatra nema ostvareni status HRVI-a ne može imati ratom uzrokovanu invalidnost pa nema osnove za pisanje postotka invalidnosti u izreci rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija