Jump to content

RPO


zabrinuta4

Preporučene objave

Prošle godine sam počela raditi za agenciju. Potpisala Ugovor o djelu,otvorila ŽR građana i odnijela RPO obrazac u poreznu kako bih prijavila obavljanje dodatne djelatnosti tj. navela sam kako sam pribavitelj osiguranja.

Zaposlenica u poreznoj mjesec dana nije nigdje uvela moj RPO "jer nije znala šta bi s njim". O tome me nije obavjestila nego mi je to rekla kada sam ponovo došla pitati šta je sa RPO obrascem.

Tako da sam joj morala objasniti da je to dodatna djelatnost i da me agencija traži ovjeren RPO jer mi neće isplatiti proviziju.

Na kraju me uvrstila u obrtnike. ( to sam saznala kada sam donijela godišnju poreznu prijavu )

Išla sam po tko zna koji put u poreznu da joj objasnim da ja nisam obrtnik ( drugi suradnici iz agencije nisu tako uvedeni,čak niti oni koji imaju ured ) i da želim da me makne jer ne želim probleme.

Nemam obrtnicu, niti sam ikada podnijela zahtjev za otvaranje obrta.

Već sada imam malih problema jer sam kao "obrtnik" svrstana u grupu koja će zadnja dobiti povrat poreza.

Bojim se da ne bih dobila kakvu ovrhu za neplaćanje poreznih i dr. obveza koju trebaju plaćati obrtnici itd.

Što napraviti? Molim Vas savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesite jedan dopis na protokol gdje ćete kratko objasniti što se dogodilo, odnosno da vi ostvarujete drugi dohodak a ne dohodak od samostalne djelatnosti-

 

moram priznati malo je neobična situacija jer se osobe koje ostvaruju drugi dohodak ne moraju upisati u rpo, ne znam zašto su to tražili od vas, a možda sada i treba iako ne vjerujem

 

u svakom slučaju pismeni zahtjev da imate dokaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija