Jump to content

Molim savjet u vezi Građevinske dozvole


rango

Preporučene objave

Poštovani,

 

zamolio bih vas ako može savjet...situacija je slijedeća:

 

Htio bih legalizirati kuću koju sam kupio prije dvije godine od jedne stare gospođe. Kuća je sagrađena 80-ih pa podliježe građevinskoj dozvoli. E sad, između ceste i moje parcele proteže se komadić placa (traka 2x14m širine) koji je na 10 osoba. Znači nemam izlaz na cestu i samim time nema šanse da dobijem građevinsku. Što se tiče ostalih uvjeta sve je OK.

Što je u ovom slučaju najpametnije napraviti, i dali je olakšavajuća okolnost što se nitko nije javljao 30g. u vezi tog komadića zemlje, a bivši vlasnik ga je uredno koristio kako bi došao do asvaltirane ceste. Čak mislim da je i ograda na tom komadiću.

 

Hvala velika unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Najprije pokušajte od vlasnika kupiti taj komadić .To bi bilo najjednostavnije .

Ako vlasnici ne bi bili voljni tada bi mogli tražiti sudskim putem pravo služnosti puta.Ako je kuća manja od 400 m 2 brutto površine tada bi mogli pokrenuti postupak utvrđivanja izvedenog stanja .

 

Za takav objekat Vam ne treba građevinska dozvola već samo rješenje o izvedenom stanju .

 

Prijekt izvedenog stanja treba biti sačinjen od ovlaštenog arhitekte ili druge ovlaštene osobe .

Detaljne informacije dobiti ćete u uredu za urbanizam .

Prije dobivanja rješenja trebate platiti komunalni doprinod ,koji varira od grada do grada , vodni doprinos i kaznu u visini 50 % od redovnog komunalnog doprinosa .

 

Objekt je moguće legalizirati ako se nalazi u građevinskoj zoni.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija