Jump to content

Ponašanje javne tvrtke kod natječaja za radno mjesto


Jethro

Preporučene objave

tvrtka, javna (u vlasništvu grada), raspisala je natječaj za radno mjesto xy. apsolutno sve uvjete zadovoljavam + branitelj sam.

ovo je ne znam koj put da apliciram za neko mjesto koje raspisuje državna ("javna") tvrtka i da ne dobivam niti odgovor.

ok, gdje bi bili kad bi svakom pisali odgovor?

no opet, jasno mi je da je to tako da je neki privatnik u igri koji može koga hoće zaposliti, no javna je tvrtka, a sumnjam da i jedan prijavljen ima bolje reference od mene. moguće je da ima iste kao i ja, no bolje, teško...

stoga, mislim da bi primjereno bilo u najmanju ruku pozvati me na razgovor.

imam li pravnog temelja tražiti da mi se kaže tko je primljen i temeljem čega?

naravno, ni ovaj puta me nitko neće zvati na razgovor.

prvi puta kad sam se prijavio, tražili su dipl. ing x ili prof y, znanje jezika, branitelji imaju prednost i još slične stvari.

ja sam i dipl. ing. x i prof y (!!!), i branitelj i sve ostalo što su tražili...

samo su me obavijestili da je primljen AB i to je sve.

jedino ako su uvjetovali (no to nisu i napisali) da ne smiješ biti i dipl. ing x i prof. y.

evo, toliko o pravdi.

postoji li neki mehanizam koji regulira natječaje u firmi kojoj je država vlasnik?

 

namjeravam ovaj puta ići do kraja - napraviti halabuku, dovesti medije i ako treba sudski se sporiti. stoga pitam, da li postoji mehanizam koji regulira zapošljavanje/natječaj u državnoj tvrtki?

...ili je sve ostalo kao i nekad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jetrho,

pošto se radi o državnoj tvrtci,trebali bi malo pručiti Zakon o državnim služebenicima i zaposlenicima. Osim toga morali bi tražiti njihov kakav pravilnik. Takve bi stvari trebale biti regulirane takvim nekim aktom. S obzirom da je ustanova javna,logičnoje da i natječaj mora biti transparentan. Vi trebate tražiti službeno očitovanje njihove kadrovske ili pravne služba zašto je vaša zamolba odbijena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija