Jump to content

kredit-naslijednik-jamac


prijatelj93

Preporučene objave

Pokušat ću ukratko objasnit!

Nakon smrti oca 13-godišnja kćerka je jedina nasljednice. Rješenjem o ostavini postala je vlasnica polovice kuće i nekoliko stotina četvornih hvati zemljišta. Naknadno se ustanovilo kako je iza pokojnog ostalo 99 rata kredita. Sad iz banke pozivaju maku djevojčice da otplaćuje kredit (1,300,00kn), a malena ima mirovinu od 1,650,00kn. Kredit je osiguran jamcem i policom životnog osiguranja. Problem je što te Police nama nigdje među dokumentacijom o kreditu, a u banci tvrde da nema ni kod njih, ali da su naplatili 1800 eura s te Police. Malo je sumnjivo što te Police nigdje nema. Što učiniti? Nasljednica i njena majka ne žele da jamac otplaćuje kredit. Kakva je procedura? Može li se banka naplatiti iz nekretnina čiji je djevojčica vlasnik?

Pomognite bilo kakvim savjetom, molim lijepo!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u navedenom slučaju trebalo je i nakon smrti dužnika redovito plaćati kredit pa banka nebi tražila isplatu cijelog kredita.

 

polica životnog osiguranja je kod kreditora (banka).

provjerit u osiguravajućem društvu.

policu tražite pismeno (preporučeno i sa povratnicom)

 

nasljednik nekretnine nasljeđuje i dugostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

ako nasljednik nemože vratiti dug vraća ga jamac

ili osiguravajuće društvo.

 

CZSR najvjerojatnije neće dozvoliti zakidanje djeteta.

obavjestite CZSR za životno osiguranje koju razliku nasljeđuje djete.životno osiguranje glasi na svotu u novcu koju treba isplatiti nasljednicima osiguranika.

centar će službeno tražiti policu (nasljeđe djeteta).

 

supruga ako nije ništa nasljedila nije u obvezi vraćati dug.

ni slučajno ne potpisati papir koji bi mogao imati veze sa priznanjem duga.tada se priznati dug mora vratiti.

 

 

za vračanje duga teretit će jamca ako se ne naplate iz životnog osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Saznala sam da nije samo jedna kartica ostala neizmirena nakon smrti moga muza nego cetiri, a za jednu je imao jemca. Posto je sada situacija skroz drugacija ( u pitanju su cetiri kartice), ali i dva manja kredita (za koje sam znala). Odlucila sam da se odreknem 700 cetvornih metara zemlje (koje su pripale mom muzu nakon smrti njegovih roditelja) u korist njegove sestre (ona je zato emotivno vezana, pa bi i prihvatila dug). E sad, da li ce ona vracati onaj dug u vrijednosti zemljista ( u to slucaju samo dug sa jedne banke)a sta ce one ostale? Da li sve mogu traziti naplatu duga na osnovu istog placa, jel ako je naslijedila dug? Svaki dug banci je manji od vrijednosti placa ali zajedno je tri puta veci! Da li mene moze jemac tuziti (u jednom slucaju je i ona jemac) za neisplaceni dug iako sam se odrekla nasljedstva, moze li nju drugi jemac tuziti s obzirom da ce prihvatiti nasljedstvo? Tako u krug... Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija