Jump to content

Vanbračna zajednica-podjela imovine


Vex400

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima, evo mog prvog posta :-)

Situacija je ovakva:

U vezi sam već 3,5 godina, prošle godine kupljen je stan (kredit glasi na moje ime, cjelokupna rata se skida sa moje plaće, stan glasi na mene, a u trenutku kupnje stana veza je trajala 2 god. i 8 mjeseci) i od početka ove godine živimo u njemu.

E sad pitanje, u slučaju prekida veze kako se dijeli gore navedena imovina?

Puno hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo malog dodatka,

vidim da je na forumu već puno pisano o izvanbračnoj zajednici, ali specifično u mom primjeru je da je nekretnina kupljena nakon 2 godine i 8 mjeseci veze (dakle nisu prošle 3 godine), a zajednički život je počeo kupnjom navedenog stana, pa me zanima da li bi u slučaju prekida došlo do podjele imovine ili ne?

Još jednom unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa brakom izjednačena vanbračna zajednica uobičajeno podrazumijeva da živite u zajedničkom kućanstvu, kao da ste u braku. Stoga Vaša veza baš i nije bila vanbračna zajednica.Vanbračna zajednica traje otkad živite u tom stanu.Bude li potrajala tri godine,ili kraće budete li imali dijete, bit će izjednačena sa brakom.

 

 

Stan je kupljen prije zajedničkog života, ali kreditom koji otplaćujete. Dio vrijednosti stana koji otplatite za trajanja zajednice ( bračne, ili vanbračne, ako se zadovolje uvjeti) bit će bračna stečevina bez obzira tko zaradi novac.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija