Jump to content

Potraživanje dugovanja


Vinko12345

Preporučene objave

Poštovanje!

 

Prije 12 godina otac mi ubijo majku. Dobio je 10 godina zatvora te mu je sud odredio da mora meni mjesečno davati 800 kn sve dok ja ne postanem punoljetan ili ako nastavim daljne šolovanje sve dok ne izgubim pravo redovnog studenta.

Ja sam nastavio daljne školovanje te sam diplomirao u roku.

 

Pošto sam tada kao malodoban dobio staratelja svoga starijega brata(službeno;a o meni se brinula tetka i ja sam živio kod nje) po meni nije se dobro pobrinuo za mene i moje interese što mi je danas i jasno zašto, no to je druga priča. Jer ja nisam dobio ni kune a ni moja tetka.

 

Danas, otac izašao iz zatvora te se složio s bratom i oni zajedno žive.

 

Moje pitanje glasi: Da li ja danas imam pravo podizanja neke tužbe u kojoj bi ja potraživao svoja dobivanja koja nisam nikad dobio a sudtski su dodjeljena prije 12 godina???

 

Unaprijad zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasniš 2 godine .

zastara po sudskoj odluci je 10.godina.

prije 2,5-3 godine si trebao tražiti ovrhu temeljem sudske presude.

 

ali pošto se radi o kaznenom djelu

zastara je duža.(barem duplo duža od kazne)

kontaktiraj odvjetnika i tužbom od oca taži naknadu štete zbog gubitka majke (duševne boli).

i naknadu štete zbog dužnog uzdržavanja uvečanu za zakonske zatezne kamate.

ako nigdje neradiš obrati se u Ured državne uprave radi besplatne pravne pomoći.

 

ako otac posjeduje kuću (koja je predpostavljam i mamina bračna stečevina )u gruntovnici traži da se spor zabilježi u vlasničkom listu.

da se onemogući prodaja nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče same kuće nakon smrt je majčina polovica dodjeljena meni i bratu znači ja posjedujem četvrtinu.

 

Da, radi se o tome što ja ne radim (na birou sam)diplomirao sam ali zbog trenutnog stanja u državi nema posla.

 

Znači odem u Ured državne uprave i oni mi dodjelje odvjetnika ili??...ako me možete još savjetovati i uputiti u dobre ruke bio bih vam jako zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija