Jump to content

prijevoz na posao


ludi24

Preporučene objave

Zivim 10min hoda do posla, u ugovoru o radu mi ne pise isplata prijevoza, ali kad sam zatrazio platnu listu, vidim da mi u iznosu za isplatu pise i iznos koje se treba isplatiti za prijevoz na posao, ali mi je do sada isplacena sam placa bez prijevoza.

 

Mene zanima, ako vec ne dobivam prijevoz, dali ta stavka prijevoza mora biti na platnoj listi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravo na prijevozne troškove kao neoporezivu isplatu u visini stvarnih mjesečnih troškova predviđeno je pravilnikom o porezu na dohodak, ali to nije obveza poslodavca, osim onih koje na to obvezuje kolektivni ugovor ili pravilnik o radu, pa prema tome i ugovor o radu. Obveznici isplate prijevoza u RH su sigurno državne i javne službe, a ostali - kako tko, prema aktima koje sam navela.

U vašem ugovoru o radu mora pisati iznos vaše plaće u bruto iznosu i isti taj mora biti i osnovica za doprinose na plaću u vašoj platnoj listi. Ako je uz to još naveden i trošak prijevoza, a vi ga ne dobivate, znači da vaš poslodavac pere novce - prikazuje na vašem imenu neoporezivi trošak koji u stvarnosti ne isplaćuje vama nego ga uzima sebi.

Ako je u vašoj platnoj listi naveden manji iznos bruto plaće, a zajedno sa prijevozom se dođe do iznosa ugovorenog ugovorom o radu, opet poslodavac pere novce tako da ne plaća doprinose u punom iznosu, nego laže da je dio iznosa plaće prijevoz.

Ono što piše na platnoj listi morate i dobiti, a osobito se mora poklapati iznos bruto plaće iz ugovora o radu i onaj na platnoj listi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anamih je napisao:

Pravo na prijevozne troškove kao neoporezivu isplatu u visini stvarnih mjesečnih troškova predviđeno je pravilnikom o porezu na dohodak, ali to nije obveza poslodavca, osim onih koje na to obvezuje kolektivni ugovor ili pravilnik o radu, pa prema tome i ugovor o radu. Obveznici isplate prijevoza u RH su sigurno državne i javne službe, a ostali - kako tko, prema aktima koje sam navela.

U vašem ugovoru o radu mora pisati iznos vaše plaće u bruto iznosu i isti taj mora biti i osnovica za doprinose na plaću u vašoj platnoj listi. Ako je uz to još naveden i trošak prijevoza, a vi ga ne dobivate, znači da vaš poslodavac pere novce - prikazuje na vašem imenu neoporezivi trošak koji u stvarnosti ne isplaćuje vama nego ga uzima sebi.

Ako je u vašoj platnoj listi naveden manji iznos bruto plaće, a zajedno sa prijevozom se dođe do iznosa ugovorenog ugovorom o radu, opet poslodavac pere novce tako da ne plaća doprinose u punom iznosu, nego laže da je dio iznosa plaće prijevoz.

Ono što piše na platnoj listi morate i dobiti, a osobito se mora poklapati iznos bruto plaće iz ugovora o radu i onaj na platnoj listi.

 

tnx na odgovoru.

Kome se obratiti ili poslati prijavu u vezi toga, ako se ne uspijem dogovoriti sa poslodavcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve sto je anamih napisao je točno,al ako ti na listi piše bruto plaća kakvu si dogovorio s poslodavcem,a nemaš pravo na naknadu za prijevoz neznam koliko ti je pametno da ulaziš u sukob sa poslodavcem.on vjerovatno pere novac al ako ti direktno nisi oštećen neznam koliko je pametno buniti se i riskirati da te šef uzme na tapetu.

-to je pohvalno što ga želite prijaviti,al prije dobro razmislite da se kasnije ne pokajete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija