Jump to content

daje manju alimentaciju


caca

Preporučene objave

Postovani,

 

 

Razvedena san vec dvije i po godine i imam dvoje maloljetne djece od 5 i 9 god.Sporazumno smo se razveli i na moj predlog je da bi se sto brze razveli odredjena je alimentacija od 30 posto za dvoje djece koja je minimalna.U pocetku nije uplacivao,medjutim kad je donijeto rjesenje o ovrsi,poceo je sam da uplacuje(jer su ga zvali na razgovor sa posla) ali iznos koji je manji za oko 100 eura.Obzirom da je radnik jedne ambasade,a da se kod njih ne moze sprovesti ovrha na platu,jer se obracun plata vrsi se u inostranstvu, ja sam skoro obavila razgovor sa sluzbenicima ambasade kojima je on rekao kako se dogovorio sa mnom da placam pola kredita (sto nije istina) koji je on stvarno uzeo dok smo bili u braku,i da zbog toga daje manju alimentaciju.Medjutim on to prilikom razvoda nije ni pomenuo i u presudi stoji da nemamo zajednicke pokretne i nepokretne imovine.Da li to podrazumijeva nemamo ni zajednicke kredite?Inace od toga sto je kupljeno tim kreditom ostavio nam je samo par stvari koje ne vrijede ni 1000 eura.

Ima li neko neki predlog za mene jer tih 100 eura sto manje uplacuje ipak bi mi znacili dosta.

 

 

Pozdrav i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

caca je napisao:

ja sam skoro obavila razgovor sa sluzbenicima ambasade kojima je on rekao kako se dogovorio sa mnom da placam pola kredita (sto nije istina) koji je on stvarno uzeo dok smo bili u braku,i da zbog toga daje manju alimentaciju.

Pozdrav i hvala

Vaš (nepostojeći) dogovor ga ne oslobađa obveze plaćati točno prema postojećoj pravomoćnoj odluci, jer je uzdržavanje djece dužnost roditelja, ali pravo djece- niti vaše niti njegovo, pa ga "trampiti" u njihovo ime a za nešto drugo i tuđe ne bi smjeli, preciznije: niti jedno od vas nema pravo (iako bi možda matematički iz novčanika u novčanik i ispalo tako).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je kreditim (ostvarenim u braku)kupljena neka nekretnina (stan,gradilište...)ili pokretnina (auto...)

tada je kupljena stvar bračna stečevina i djeli se ali tada se djeli i kreditna obveza.

 

alimentacija se mora isplaćivati po sudskoj odluci .

ako isplaćuje umanjenu alimentaciju (po svom tumačenju)

ovrhom tražiti isplatu neisplaćenih alimentacija uvečanih za zakonske zatezne kamate(14%/g).

 

svaka uplata alimentacije pokriva predhodni dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo svima da se zahvalim na tako brzim odgovorima,

 

Bovu od tog njegovog kredita meni i djeci je dao samo stvari u vrijednosti mozda 1000 eur,tako da je meni bezveze da otplacujem taj kredit jos 6-7 god koji je on uzeo za vrijeme braka.

 

Newbie,mislim da si potpuno u pravu i svaka cast.Mozda se trbam pismeno obratit ambasadi il sudu jos jednom,mada oni imaju rjesenje o ovrsi,ali kod njih ne postoje administrativne zabrane.

 

Pozdrav i hvalaaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kakvo biste vi mišljenje željeli?

 

Alimentacija je kao i susreti i druženja djeteta s roditeljem kojim ne živi legitimno pravo tog istog djeteta.

Alimentacija se treba plaćati prema sudskoj odluci i nikakvi dogovori, aranžmani po principu robno novčane razmjene ne dolaze u obzir.

 

"Bovu od tog njegovog kredita meni i djeci je dao samo stvari u vrijednosti mozda 1000 eur,tako da je meni bezveze da otplacujem taj kredit jos 6-7 god koji je on uzeo za vrijeme braka."

Vi bi malo gdje vam odgovara držali se zakona, a gdje ne onda vam je bezveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da u ambasadi ne mogu sprovesti administrativnu zabranu,a ja imam rjesenje o zabrani sta da radim?Zvala sam ambasadu al on je njima ispricao kako smo se mi dogovorili da ja placam pola kredita zato on daje manju alimentaciju,sto nije istina.Da li zvanicno dopisom da se obratim ambasadi ponovo il od suda da trazim pa da se oni obrate Ambasadi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

način i visina određivanja alimentacije.

 

http://ius.bloger.hr/post/nacin--i-parametri-za-odredjivanje-visine-alimentacije/1199428.aspx

:palacdolje:

 

uzima se postotak od prosjećne plaće u državi, a koliki je postotak roditelja sa prosjećnom plaćom ?

 

ljudi imaju plaće 3000 do 3500 kn to bi bio neki realan prosjek a ne 5000 kn.

 

i šta ako netko ima 1 djete iz prvog braka za koje plaća alimentaciju od 1000 kn a ima plaću 3500 kn i još 2 djece u drugome braku?

kako i za ovo dvoje djeci u drugome braku osigurati samo za njihove potrebe isto 1000 kn mjesećno.

i kako onda preživjeti mjesec sa 500 kuna ( evo samo režije i hrana, a ako netko ima sreću da je još i podstanar - eto ti čarolije pa kemijaj kako sa 500 kn mjesec preživiti 2 djece + 2 roditelja )

 

Na to zakon ne gleda i ne pazi na ostalu djecu :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Na to zakon ne gleda i ne pazi na ostalu djecu :palacdolje:

Nisu minimalni iznosi potrebni djeci određeni putem prosječne plaće zato jer svi roditelji imaju najmanje prosječnu plaću, već je trebalo izbjeći mogućnosti određivanja uzdržavanja mjesečno od 200-300kn što nije bila nepoznanica, pa da to bude obveza godinama. Radi se, ne samo o mogućnostima roditelja, već i potrebama djeteta, te donekle određenijoj i ujednačenijoj praksi.

 

Roditelju koji mora uzdržavati više djece može biti određen i manji iznos, ali ne manji od 50% osim ako dijete ima vlastiti prihod, o čemu će uz sve ostale okolnosti odlučiti sud. A to bi ujedno značilo da djetetu s kojim ne živi roditelj treba plaćati mjesečno minimalno 450-600kn. Previše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

 

Roditelju koji mora uzdržavati više djece može biti određen i manji iznos, ali ne manji od 50% osim ako dijete ima vlastiti prihod, o čemu će uz sve ostale okolnosti odlučiti sud. A to bi ujedno značilo da djetetu s kojim ne živi roditelj treba plaćati mjesečno minimalno 450-600kn. Previše?

 

Osoba sa prosjekom primanja 5000,00 kn, potstanar s drugom suprugom,i djetetom-2000,00kn

supruga ima dijete iz prvog braka za koju se već 5g "komba" za alim. i ne dobiva ni kune....

djeca iz prvog braka žive 100km udaljeno od oca, redovito viđa djecu, tj. na naćin da ide po njih i vraća ih za vikend.

Alim. određena za 2 djece 1800,00 kn a nema dodatnih prihoda...dali je to normalno????

Pa danas sudac donese presudu kako mu se prohtije!

Cijelu mjesećnu plaću troši na djecu 1800,00+putni trošak+boravak djece s njim.....

za drugo tj.trće dijete koje ima u drugom braku nema ni da mu kupi lizalicu! :palacdolje:

Tako da je to sve kako kome, kolike vam veze ima odvjetnik i kolkiko je sudac korumpiran! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1umorna je napisao:

za drugo tj.trće dijete koje ima u drugom braku nema ni da mu kupi lizalicu! :palacdolje:

:zao:

 

Eto upravo sam ovo htio naglasiti u vezi alimentacije.

 

Djeca su na prvom mjestu NO 1, naravno, samo ne treba zakon raditi razliku između djece koja su iz prvog odnosno drugog braka, hoću reći koja su rođena prije i iz prvog su braka i za njih roditelj plaća alimentaciju 800 kn mjesećno a isti taj rodtitelj ima još dvoje djece iz drugog braka i mjesećna primanja 3000 kn ( doslovno - bez i jedne kune više ).

 

Nije ništa previše za djecu i svaki bi roditelj dao najviše za svoje djete , svako i svakome jednako ali na kraju ispada da su zakonom zakinuta djeca koja su rođena kasnije , tj. ona za koju se ne plaća alimentacija. Nemaju svi roditelji primanja iznad ili barem jednaka prosjećnoj plaći .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija