Jump to content

zašto tako??


Mirna-

Preporučene objave

Ne znam jesam li na prvom mjestu, ali da ne zamaram one kojima je pitanje egzistencije na prvom mjestu ( razumljivo) evo me s ovom temom u caffe. Prije par dana, sjedim , sama u svojim mislima, i "privuče" me razgovor trojice "pametnih" Otprilike , ukratko tekao je ovako. Treba ih sve u Remetinac...onaj moj kum Ivica, i ...( zaboravih drugom ime)lopovi veći od onih u zatvoru. Prodali nekoliko jutara zemlje,potplatitli dr. ( imenuju poznatu liječnicu iz Osijeka) ajme, zgrozila sam se.....dobili vojnu mirovinu preko 10 tisuča kuna, i sada svakog mjeseca još dužni davati doktorici po 2 tisuče. Tako ih je 20 njih iz " mog sela" otišlo u debele mirovine.Riječ po riječ, i komentari ostalih....Smučilo mi se. Nisam se željela uključiti u razgovor jer riječ do riječi, laž do laži....a ostali koji slušaju zgražaju se. Da eto, zato nam je tako, veli jedna starica. Kako nam je to.....zašto te muškarčine nisu ( čini mi se da su iz nekog sela u Slavoniji, čak bi mogla zaključiti Brodjanci) napravili ISTO, kao kum Ivica i.....ili, su zaita ti kumovi krvarili za Hrvatkom( na žalost svih nas ne ovakvom) a sad zavist i ovakve bajke . Da, sigurna sam da su bajke, jer.....tko to ima 10 tisuća mirovinu....a da nije stopostotni invalid. Žao mi je što ovo moram napiusati, ali, nebi se mijenjala s tim ljudima, invalidima za nikakve novce.Bila sam, vjedjala sam krvi....nemam miroviinu ...i MOLIM sve koji nisu upoznati , da ne stvaraju famu o nekim mirovinama preko 10 tisuća kuna. Samo unose nemir, kod ljudi koji s bijednih 1.8oo kuna mirovine jedva krpaju.....I zašto ti vrli junačine, nisu svoje "kumove" prijavili na mjerodavna mjesta, a ne blatiti ih,jer kako znamo, postoji više komisija kako se dolazi do HRVI mirovina, dakle nije doktorica XY svemoguća....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna- je napisao:

ali, nebi se mijenjala s tim ljudima, invalidima za nikakve novce.Bila sam, vjedjala sam krvi....nemam miroviinu ...i MOLIM sve koji nisu upoznati , da ne stvaraju famu o nekim mirovinama preko 10 tisuća kuna.

 

E, da.

 

U jednom ću se sigurno složiti.

Mjerilo 'zaslužene' mirovine za HRVI je da se nitko ne bi s takvom osobom mijenjao.

 

Ali poznajem desetke ljudi s kojima bi se rado mijenjao, mnogi su bili sa mnom u ratu. Nemaju 10000 kn, nego između 5000 i 7000 kn mirovine, i zdraviji su od mene, i psihički, i fizički.

 

Lažni HRVI. Lažni ptsp.

Ima ih na desetke tisuća.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Mirna- je napisao:

ali, nebi se mijenjala s tim ljudima, invalidima za nikakve novce.Bila sam, vjedjala sam krvi....nemam miroviinu ...i MOLIM sve koji nisu upoznati , da ne stvaraju famu o nekim mirovinama preko 10 tisuća kuna.

 

E, da.

 

U jednom ću se sigurno složiti.

Mjerilo 'zaslužene' mirovine za HRVI je da se nitko ne bi s takvom osobom mijenjao.

 

Ali poznajem desetke ljudi s kojima bi se rado mijenjao, mnogi su bili sa mnom u ratu. Nemaju 10000 kn, nego između 5000 i 7000 kn mirovine, i zdraviji su od mene, i psihički, i fizički.

 

Lažni HRVI. Lažni ptsp.

Ima ih na desetke tisuća.

 

:kavica:

 

 

Ok, kategoričan si da znaš, lažnjake....pa što ih imenom i prezimenom ne "prijaviš" tamo gdje treba....Znaš , iskreno ti kažem ,ima i takvih koji su psihički i fizički bolesni, a skrivaju to, jer ne žele da ih nazivaju ludjacima i lažnjacima.Vjerovao ili ne, ima i takvih!!!!!!! I složit ćeš se nije ovo put ka pravdi, u čekaonici, gdje su razgovarali o lažnjacima , visokim mirovinama, doktorici....nije mjesto za takve razgovore i rekla bi provociranje , opet ponavljam lažima.....sve prisutne. Jer sve to treba i dokazati ( prodana zemlja, isplačena imenovana doktorica, svakog mjeseca joj se MORA dati 2 tisuće kuna....malo nestvarno), a za to postoji PRAVO MJESTO! Slažeš li se?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna- je napisao:

felixx je napisao:

Mirna- je napisao:

ali, nebi se mijenjala s tim ljudima, invalidima za nikakve novce.Bila sam, vjedjala sam krvi....nemam miroviinu ...i MOLIM sve koji nisu upoznati , da ne stvaraju famu o nekim mirovinama preko 10 tisuća kuna.

 

E, da.

 

U jednom ću se sigurno složiti.

Mjerilo 'zaslužene' mirovine za HRVI je da se nitko ne bi s takvom osobom mijenjao.

 

Ali poznajem desetke ljudi s kojima bi se rado mijenjao, mnogi su bili sa mnom u ratu. Nemaju 10000 kn, nego između 5000 i 7000 kn mirovine, i zdraviji su od mene, i psihički, i fizički.

 

Lažni HRVI. Lažni ptsp.

Ima ih na desetke tisuća.

 

:kavica:

 

 

Ok, kategoričan si da znaš, lažnjake....pa što ih imenom i prezimenom ne "prijaviš" tamo gdje treba....Znaš , iskreno ti kažem ,ima i takvih koji su psihički i fizički bolesni, a skrivaju to, jer ne žele da ih nazivaju ludjacima i lažnjacima.Vjerovao ili ne, ima i takvih!!!!!!! I složit ćeš se nije ovo put ka pravdi, u čekaonici, gdje su razgovarali o lažnjacima , visokim mirovinama, doktorici....nije mjesto za takve razgovore i rekla bi provociranje , opet ponavljam lažima.....sve prisutne. Jer sve to treba i dokazati ( prodana zemlja, isplačena imenovana doktorica, svakog mjeseca joj se MORA dati 2 tisuće kuna....malo nestvarno), a za to postoji PRAVO MJESTO! Slažeš li se?

 

Mirna,o ćem ti ptičaš?

Prvo zakaj bi se neko skrivao da je psihički bolestan? Kaj bolest duše nije bolest? I zakaj taj misli da nije? Znaš li ti da psihičke bolesti izazivaju somatske? Kaj nekoga ko ima takove,psihičeke smetnje ko posljedicu ratnih ili radnih trauma,boli ona stvar, kaj bum ja,ti ili tko god mislio da je lud? Teško je izliječiti takove ljude.Jako teško. Da ti vidiš kaj se ženama koje su nakom 30 godina rada ostale na cesti bez sredstava na život,jer su po prirodi nesnalažljive ,događa da se tresu 24 sata dnevno kaj da su na struju priključene a psihofarmatici od njh naprave biljke. I ne dobe mirovinu. Šalju ih radit a same cestu nemreju preć.

Drugo,Felix je u pravu. Od komunizma se zna tarifa za invalidsku (civilnu). Bila je 5 soma mari ,sad do nedavno je bila 5 soma ejuraca (civilna),pa su digli na 7 al je "zagustilo" pa se stalo". Nema više ko ni sa građevinskim dozvolama. Nemreš "kupit". Dost se namažnjavalo pa sad treba sačekat da se ode u zasluženu mirovinu punih žepova. Destlječima se to zna. I kaj bu onda to Felixx prijavljival? Zakaj on? Pa kaj nema ova država institut ,koji kad nekaj zna jevnost,kad o nečem ktuže priće da to provjeri? Ima al ne radi a ti ga plačaš,ja, i Felixx.

Dušica draga,pa kad nekom ko je stvarno bolestan i nemre više delat, spuca film jer bi morti i platil a nema z čim ili je pak zagriženi poštenjak i sasipa paljbu po doktorima i inima,e onda se ti čudiš. Čemu? Pa kaj ti nisi čula za gornje tarife? Daj to zna i moj dečec kaj je tek delat prije par let počel.

Kvarni smo bili. Ništ nismo u međuvremenu naučili i još smo se pokvarili. To ti je. Treba nama Habzburgovac da nas nauči reda. A tak izgleda i bu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda se moram ispričati, ali ja ZAISTA ne znam za te "tarife"!!!! Ako je tako pa neka onda zaista institucije pokrenu postupak protiv takvih bili oni HRVI , liječnici....jer za to je odgovorna i jedna i druga strana , zar ne?Oprostite samo sam htjela prenijeti razgovor koji sam eto slučajno čula, i koji me je zgrozio!!!!Ne krečem se u tim krugovima pa ne znam, i neznam niti jednog koji je dobio mirovinu da je platio, ili , možda postoji i ta mogučnost -šuti!Pozdrav vam uz ispijanje jutarnje kave!

ps. ali slušati takve priče, koje mi se čine u najmanju ruku čudne, s imenima i prezimenima aktera, u prostoji gdje bar 3o ljudi to sluša,ne znam da li je dobro , pa i ako je istina....a znaš, nitko nije kriv dok mu se to ne dokaže, pa tako ni "kum Ivica....ni dr XY."... a priče od mrava....doseu do slona....vjerujem da je tu istu priču netko prepričao ali uz dodavanje novih detalja....ZAŠTO...TAKO??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna je napisala

 

 

Ok, kategoričan si da znaš, lažnjake....pa što ih imenom i prezimenom ne "prijaviš" tamo gdje treba....Znaš , iskreno ti kažem ,ima i takvih koji su psihički i fizički bolesni, a skrivaju to, jer ne žele da ih nazivaju ludjacima i lažnjacima.Vjerovao ili ne, ima i takvih!!!!!

 

U pravu si tko zna neka prijavi,a ovakvih priča iz birtije pijanih i frustriranih ima koliko hočeš.Večina takvih nije nikad posjetila doktora(iako i među njima ima bolesnih)kako će kad je stalno pijan.Iz osobnog iskustva mogu tvrdit npr.moj ratni prijatelj odličan borac i kolega poslje rata nije želio niti ćuti za doktora iako je bilo vidljivo da snjim nije sve u redu(problemi na poslu u obitelji sa prijateljima).U pričama sa njime nasamo rekao mi je kako ču doktoru pijan a bez alkohola nemogu dok ide ide.Nakonnekog vremena rastava braka ostao sam u kući bez žene,djece uzeo flašu rakije dvije bombe i kraj.

 

Ovo sam napisao zato da vidite da i među onima iz birtije ima bolesnih samo to neče priznat,obično to ne završi dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

 

Ovo sam napisao zato da vidite da i među onima iz birtije ima bolesnih samo to neče priznat,obično to ne završi dobro.

 

Takve treba liječiti, čak i prisilno, ako je nužno.

 

Nije rješenje dati čovjeku dobru mirovinu, pa neka i dalje pije, tuče sve oko sebe i radi druge pi...rije.I na kraju se ubije.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok cigo.....možda si u pravu, ali ja zaista NISAM VIDJELA da ima toga. Priča se, čujem , ali vidjela nisam, pa ne mogu biti kategorična. i da, bolje ne o tome, upravo imam susjeda koji se ne liječi, dragovoljac je i "prolupao" kako se to popularno kaže. Od mirna čovjeka, postao opasan za obitelj, djecu ( maltretira , tuče) naravno tu je i alkohol, koji nikada prije nije koristio . I to traje li traje.....kako ga "natjerati " da se liječi. Gledamo mi svi...i niko ništa ne poduzima. E, da je on imao za prodati nekoliko jutara zemlje i platiti za mirovinu, ovako ....a možda nije ni znao ! taj put"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna,

obireljski zakon je vrlo rigorozan.Treba prvenstveno pomoći djeci. Treba i čovjeku pomoći,prije nego bude kakve tragedije. Teško je takve dobrovoljno uputiti na liječenje ali neko od bližnjih mora tražiti zaštitu da nebude kasno. Upozorite policiju i pritom tražite anonimnost ako nemožete direktno trazgovarati sa obitelji i utjecati na susjeda. Bilo bu vam žal ak se kaj dogodi da niste ništa poduzeli. Meni bi bilo da se radi o mom susedu.i Neznam bi li njemu pomogla mirovina. Znam dečke iz Jankomira,naše borce, koji imaju lijepe imanje lijepe mirovine Zaslužene mirovine i nisu dobro. Dugotrajno je to liječenje. Neki su neizlječivi. Pretežno se te bolest zaliječe al je to doživotna borba,pa im onda ni mirovine gotovo ništa ne znače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova bolest PTSP i alkohol=bomba bez osigurača,pitanje je samo kad če eksplodirat.Teško je tu biti pametan,ako on sam neželi na lječenje tu pomoči nema.Može ga se silom odvesti na lječenje ali pitanje je šta će biti kad izađe i nastavi dalje po starom.Treba ga pokušati uvjerit da sam pristane na lječenje,od sile nema ništa.Ako neželi lječenje bolje se od takvoga maknut jer kao što napisah to je bomba koja će eksplodirat kad tad.Što prije to bolje (misim maknit se).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Previše je sve skupa površno u načinu kako se tretiraju ljudi s PTSP-om. Mislim da bi bilo daleko korisnije da se investiralo u radna mjesta prilagođena njihovim bolestima. Ima i fizičkih invalida koji bi mogli raditi određene poslove. Dati mladome čovjeku mirovinu medvjeđa je usluga. Međutim, naša politika voli jednostavna rješenja bez obzira na cijenu. A čovjeka se najlakše riješiti mirovinom. Sve to skupa nije dobro, niti za prave, niti za lažne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upitnik je napisao

 

 

Previše je sve skupa površno u načinu kako se tretiraju ljudi s PTSP-om. Mislim da bi bilo daleko korisnije da se investiralo u radna mjesta prilagođena njihovim bolestima. Ima i fizičkih invalida koji bi mogli raditi određene poslove. Dati mladome čovjeku mirovinu medvjeđa je usluga

 

U ovom djelu gdje kažeš da se ljudi sa PTSP-om površno tretiraju se u potpunosti slažem,a sa ostalim baš i ne.

Dali ti nepoznaješ nikoga potpuno s.ebanog od te boleštine koji živi kao biljka,šta bi takav čovjek mogao radit,ili misliš da bi ga trebalo pustit neka umre ili nedaj bože....

Isto tako nisu svi niti tako mladi ima tu ljudi sa 50-60 pa i više godina.

Nije sve crno-bjelo a nisu niti svi lažni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija