Jump to content

porez na kucu u kojoj boravim


Lutvo

Preporučene objave

prije 10'tak godina sam promjenio mjesto boravka i kao stalno mjesto boravka prijavio kucu za odmor koja mi je postala mjesto stalnog boravka pa kao takva ne treba biti porezovana kao kuca za odmor. vise puta sam uputio zalbu na odluke lokalnih vlasti i prilozio presliku osobne, prometene 2 vozila sa adresama te kuce, izvod place gdje se vidi da porez ide u kasu opcine gdje je kuca. lokalne vlasti se uvjek pozivaju na regularnost trosenja vode i struje kao i zdravstveni karton. to sam objasnio sa tim sto sam aktivni pomorac i vec sam preko 2 godine ukrcan na brodu pa sam prilozio i taj dokaz. na moju zadnju zalbu od prije 2 godine nisam dobio nikakav odgvor niti rjesenje da bi prije mjesec dana dobio opomenu za ne placanje poreza kuce za odmor na iznos preko 8500 kuna.

moje je misljenje da lokalne vlasti svim sredstvima trpaju novac u svoj proracun ne vodeci racuna o okolinostima rada gradjana. ja imam pravo odabrati svoje mejsto zivljenja po svom izboru a duzina moga boravka u kuci koja je moje vlasnistvo je stvar moga izbora ali u danom slucaju moju se otsutnost moze dokazati sa pomorskom knjizicom i pecatom lucke kapetanije.

molim vas ya savjet kako da sto kvalitetnije napravim novu zalbu. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se kuća nalazi u djelu naselja gdje su predviđene kuće za odmor

općina ima podatak da je kuća za odmor.

 

u policiji izvaditi potvrdo o prijavi prebivališta .

potvrdu dostaviti lokalnoj samoupravi (pismeno preporučeno i sa povratnicio)

ili na prijeslik pismena (u kom je privitak:potvda...)

da potpisom i žigom potvrde primitak potvrde o prebivalištu.

 

sve dokumente dostavljati samo pismeno i sa povratnicom

ili uz ovjeru i potpis da je dokumenat zaprimljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija