Jump to content

Skrbništvo nad roditeljima


MiCh

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...

Moja je majka imala alzehaeirmer ili kako se piše. Da bih dobio skrbništvo trebalo mi je...neko vrijeme.Prvo roditelji ne rihvaćaju svoju nesposobnost, jer sve je to demencija.

Drugo centar za socijalni rad vas tretira kao kriminalca, osim u nekim normalnim ustanovama. Ja sam biu centruna remizi ili...

Dolaze vam vještaci, sudci...i šalju papire, tj rješenja.

Moja majka već kad je bila u privatnom domu nije znala da li je u privatnoj bolnici ili domu. Njoj je bilovažn dase brine o njoj i da je sve "na visini".

A "Procjenitelji", nazovimo ih tako rade svoje. Dok se sve odradilo ja sam za majku koja je imala Alchajmer plaćao godinu dana privatni dom. Duplo od državnog koji je koštao 2200 kuna a ja sam plaćao 4500 kuna.

No sve to skupa nije bitno, problem je u obitelji koja ne može (kao što smo mi jedva prihvatili jer je moja majka bila zakon za sve, nas, prijatelje susjede) prihvatiti takovu bolest.

Za takove ljude treba tražiti pomoć jer njima je lakše. Ne nama,nego njima. Oni žive u svom svijetu, a svakodnevne posjete malo ih ponekad i vrlo rijetko vrate u neku prošlost.

Hoću ustvari reći da bi svi trebali biti blagi prema bolestima demencije.

Sve nas to danas sustra čeka.l

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

ispričavam se , ako sam upala nespretno, nova sam na portalu, pa ne znam na koga adresirati pitanje:

mogu ji doviti soc. novčanu pomoć za doplatu računa za starački dom, koji mi je postao -preskup.

činjenice:

o mami se skrbim temeljem dosmrtnog uzdržavanja (ona nema nekretnine).

U državni dom je smještene putem rješenja soc. službe, za hitan prijem ,nesamostalne polupokretne osobe. dom plaćam njenom mirovinom i mojom nadoplatom.

obzirom da smo muž i ja u mirovini, imamo i sina studenta, nemamo dovoljno novaca , odkad je prosli mjesec dom poskupio. vlasnik sam stana u kojem stanuje moj stariji sin, a suvlasnik u ovom u kojem stanujem s mužem i drugim sinom. ničeg drugog vrijednog nemamo. Mogu li od soc. službe tražiti neku financ. pomoć za doplatu računa maminog doma ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru. Ah, kako je zakon nelogičan, pa nerealno je da -prodam stan ? da bih namaknula 470 kn, koliko mi fali mjesečno, za platit dom, jer upravo toliko mi je od 1.9. poskupilo.

A i to poskupljenje Doma, je "na mala vrata " profunkcioniralo, obzirom da nije objavljano, nigdje, ni u Narodnim novinama, ni u Domu , bilo na koji način.Osim usmeno, na blagajni.A mi kao obitelj, imamo manje od 2000 kn, po članu domaćinstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
ispričavam se , ako sam upala nespretno, nova sam na portalu, pa ne znam na koga adresirati pitanje:

mogu ji doviti soc. novčanu pomoć za doplatu računa za starački dom, koji mi je postao -preskup.

činjenice:

o mami se skrbim temeljem dosmrtnog uzdržavanja (ona nema nekretnine).

U državni dom je smještene putem rješenja soc. službe, za hitan prijem ,nesamostalne polupokretne osobe. dom plaćam njenom mirovinom i mojom nadoplatom.

------------------------------------------------------------------------------------------

šta ste dobilo po ugovoru o dosmrtnom uzdržavanju.

smještena u dom temeljem rješenja soc.službe a

postoju ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija