Jump to content

Dosmrtno uzdržavanje roditelja te pomoć i njega isti


Draganec

Preporučene objave

Sklopili bi ugovor o dosmrtnom uzdržavanju roditelja ( oca i majke u poodmaklim godinama istih.Imam li pravo na pomoć i njegu istih po osobi i gdije mogu u zakonu pročitati bit sklapanja ugovora o dosmrtnom uzdržavanju i način sklapanja ugovora,te kod koga ovjerit. Roditelji idu kod mene u kuću gdije stanujem .

Roditelji izražavaju volju za istim ugovorom,ali ne razumiju bit ugovora o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju.Tom prilikom bi želio da netko nadležan,ovlašten,državni službenik,jasno da do znanja roditeljima o sklapanju ugovora uz svjedoke njihove preostale djece koji su takođe suglasni da ih mi uzmemo na uzdržavanje.

Unaprijed zahvaljuem na odgovoru i osobno smatram da postavljeno pitanje spada u ovu rubriku foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

notarica je napisao:

 

Takav ugovor se ionako radi pred javnim bilježnikom (ili sucem), pa vam on kao stručna nadležna osoba mora sve objasniti.

Bit je u tome da roditelji daju imovinu, a vi dajete uzdržavanje. Svi detalji se reguliraju ugovorom.

Institut tih ugovora je reguliran Zakonom o obveznim odnosima.

 

Poštovana !

Zahvaljujem na odgovoru.Osobno sam razgovarao sa javnim bilježnikom.Dolazi u kuću roditelja,sastavlja zapisnik,odnosno ugovor,uz prisutnost ostale njihove djece.Roditelji će odmah dati izjavu pred bilježnikom kome što daruju i što ostaje osobi koja će ih dosmrtno uzdržavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija