Jump to content

Susjedova žalba ministarstvu graditeljstva


Zadratis2010

Preporučene objave

Pozdrav svima, a posebno onima koji mogu pomoći na ovu temu:

 

Dakle, u postupku sam dobivanja lokacijske dozvole za poslovni objekat.U postupku dobivanja dozvole, pribavio sam suglasnosti od dvoje susjeda dok od trećeg susjeda nisam dobio suglasnost, dapače on je izrazito protiv dobivanja ikakve dozvole. Ipak dozvola je izdana za taj objekt od strane ureda državne uprave za provedbu dokumenata o gradnji.

Protokolarno, dotični susjed je dobio obavijest o mojoj lokacijskoj dozvoli gdje mu je odobren rok za žalbu od 15 dana, što je on naravno odmah učinio. Pri tome je angažirao odvjetnički ured da mu sastavi žalbu.

Cijeli predmet, zbog žalbe, je predan Ministarstvu graditeljstva.

Ono što mene zanima jest, ukoliko netko ima slična iskustva, koliki težinu može imati susjedova žalba, odnosno može li njegova žalba ugroziti moju lokacijsku dozvolu tj. da ju Ministarstvo odbije ?!

 

Hvala na odgovorima.. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pa naravno da Ministarstvo može poništiti rješenje, pogotovo ako ono nije izdano u skladu s važećim dokumentom prostornog uređenja.

U Ministarstvu se uglavnom fokusiraju na ono na što se stranka žali tako da ako se susjedova žalba sastoji od 'ne sviđa mi se', oni će žalbu odbiti.

Nadam se da vam je do sada žalba već riješena i da ste u postupku ishođenja potvrde glavnog projekta.

 

p.s. uredi državne uprave od 1. 1. 2008. ne izdaju akte o gradnji, to sad rade županijski i gradski uredi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vašim se zahvatom ne smije dirati u tuđa prava ,jedino je to važno.Da li se susjedu sviđa ili ne to je nevažno.

Poznat mi je slučaj iz PGŽ kada se susjed žalio da bi u slučaju orkanskog nevremena mogao pasti crijep na njegovu kuću,susjed je našao političku vezu pomoću koje je investitoru zagorčavao život 4 godine u PGŽ ,ali na višim instancama nije imao šanse.Desilo se da je i taj žalitelj trebao legalizirati svoj bespravni objekt ,ali tada susjedu je odgovoreno da nije stranka u postupku .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija