Jump to content

problemi oko upisa vlasništva posjeda


brankatubi

Preporučene objave

molim pomoć zbog slijedeće situacije;kupili smo kuću čiji vlasnik doma ima papire"čiste"međutim nakon njegove smrti i održane ostavinske rasprave utvrđeno je da smo mi zapravo kupili oranicu!kuća ima sve dozvole,račune i potvrde o priključcima iz 1977g,po tome logično mi je da samo netko nije odradio svoj posao i to upisao i ažurirao!dali mogu pravnim putem to riješiti bez dodatnih troškova plaćanja usluga geodetima i arhitektima za projekt koji postoji ili ih moram platiti?negdje sam čula informaciju da se sve parcele i čestice upisuju i ucrtavaju o državnom trošku!kome se obratiti za pomoć!unaprijed hvala! :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naivno ste kupili to što ste kupili, i ako se izvučete samo sa troškovima mjernika i upisa, možete napraviti feštu.

 

Kuća se ne upisuje u zemljišnu knjigu 'po službenoj dužnosti'.

Taj od koga ste kupili nije dao upisati taj svoj objekat u katastar i z.k.

Treba angažirati mjernika da napravi elaborat za upis na temelju građevne dozvole i tog projekta. To sve prolazi ako nema odstupanja, tj. ako je objekat sukladan dozvoli i projektima.

Vjerojatno će biti potrebno ishoditi i uvjerenje za uporabu.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija