Jump to content

Nakon žalbe na ovršni prijedlog,od nikoga ni glasa


gepard

Preporučene objave

Pozdrav.

Prije 6 mjeseci dobio sam ovršni prijedlog od javnog bilježnika na sumu od 30.000 kn, što nisam plaćao redovno kredit, uslijed gubitka posla. Na taj prijedlog sam pisao žalbu slijedeći dan, pošto nemam mogućnosti za plaćanje, nego mogu mjesečno plaćati određenu sumu dok ne dobijem posao što sam naveo u žalbi.

Od tada više niti mi se javila banka, niti bilježnik, neznam što je sa žalbom. Svaki mjesec uplatim nešto na taj tekući (koji je blokiran) preko internet bankarstva druge banke, ali nigdje nikakvog odgovora, niti rješenja, niti izvoda iz banke niti ništa, jednostavno ne znam na čemu sam.

Što mogu očekivati, da li je imao tko nešto slično,ili bilo što, što da radim?

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru gospodine, sada mi je puno jasnije.

Molio bih još nešto ako mi možete reći, jer nisam nikad imao posla sa ovrhama, računima i sl. pa mi je to sve nepoznanica, svaki mjesec sam uplačivao neku sumu novaca koliko imam od onog mjeseca kada je donesen ovršni prijedlog do sada, pa me zanima da li to ima svrhe uplaćivati na svoj tekući račun (koji je vezan uz ovrhu), kada je sudski postupak u tijeku, ako može objašnjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dali ti znaci da nakon prigovora javnom biljezniku na rjesenje koje je donio krece parnicni postupak? Do tada se nista ne dogada, bez obzira sto je pisalo u prigovoru?

Pokrece se parnicni postupak i ceka poziv na rociste

(koliko po prilici prode do rocista?)?

Koliko iznose ti troskovi i sto se desava ako se u meduvremenu podmiri ukupni dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ročište 200kn, presuda 200kn + ono što zaračunaju odvjetnici + troškovi vještačenja isl. (ako ih ima)

Kada će se zakazati ročište, tko zna, nekad za mjesec dana a nekad za godinu dana.

Ako dug u međuvremenu podmirite, napišite dopis sudu priložite dokaz (uplatnice) i zatražite da se ovrha obustavi jer je dug podmiren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija