Jump to content

mogu li kao otac dobiti skrbnistvo ?...


TvrdOrah

Preporučene objave

prije svega pozdravljam sve korisnike i one koji mi mogu objasniti sto mogu napraviti i kako, i dali mogu dobiti dijete na skrb... upravo sam se rastao od bivse zene sporazumnim razvodom s time da nase malodobno dijete povjereno bivsoj .rastali smo se jer sam mislio da me vara, imao sam osjecaj jer se sve promijenilo u nasem odnosu unazad godinu dana... prije nekoliko dana sam dosao u doticaj sa nekim dokazima (kao sto su sms i mms )iz povjerljivih izvora te se pokazalo da je uistinu bila u vezi sa drugim jos u braku, tj varala me,... ovdje sam dosao da vas pitam mogu li na osnovu toga pokrenuti pitanje skrbnista i dali mogu dobiti dijete ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TvrdOrah je napisao:

ovdje sam dosao da vas pitam mogu li na osnovu toga pokrenuti pitanje skrbnista i dali mogu dobiti dijete?

Na osnovu toga- ne.

Za novu i drugačiju odluku suda bi se morale izmijeniti bitne okolnosti radi kojih je prethodna odluka donesena takva kakva jest, a to sa činjenicom jeste li pronašli sms_dokaz o nevjernosti bivše supruge vama za vrijeme braka nema neke veze... Preciznije: povjeravanje djeteta na zajednički život nije nagrada za vjernost, niti kazna za preljub.

 

PS. Roditeljsku skrb imate i sada, kao što ste je i imali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali sud moze drugaciju presudu donijeti sada nakon braka ,kada bih pokrenuo novi postupak za dobijanje djeteta na povjerenje ? sa time da majka djeteta ( moja bivsa) trenutno ne radi i zivi kod roditelja u obiteljskoj kuci,.. sa time da je i u novoj vezi ,... djetetu nista ne nedostaje ali mi je tesko prihvatiti da ce drugi covijek odgajati moje dijete.!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi u svakom trenutku možete predati prijedlog sudu za izmjenu odluke kojem roditelju će dijete biti povjereno na zajednički život i sud može izmijeniti odluku,

ali ako vam je jedini razlog za to da ne možete zamisliti da novi partner vaše bivše supruge odgaja dijete onda bolje da se ne upuštate u to nego da tražite što opsežnije kontakte s djetetom.

Morate posve promijeniti način razmišljanja, iz ovoga zaključujem da vi niste razriješili partnerske odnose i svoje interese stavljate ispred djetetovih, i pravo pitanje je što vi u odnosu na drugog roditelja možete ponuditi bolje u skrbi oko djeteta:

- dali je to bolje obrazovanje

- dali je to bolja zdravstvena zaštita

- dali možete bolje odgovoriti na djetetove dnevne rutine

- dali ste spremni omogućiti djetetovoj majci široke kontakte s djetetom

- dali će dijete kod vas imati bolje uvjete stanovanja, svoju sobu itd itd

Kad razmislite o ovim pitanjima odlučite dali ćete pokrenuti sudski postupak za izmjenu odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvenstveno treba razmišljati o djetetu i njegovoj dobrobiti. Nije bitno kod kojeg će roditelja dijete živjeti sve dok postoje kvalitetni kontakti s drugim roditeljem. Na žalost moje dijete nije sa mnom i još uvijek pokušavam pronači način kako ostvariti kontakte koji su određeni pravomočnom presudom. Centar sve odrađuje površno i premalo se bave stvarnim problemima . I nije istina da očevi ne mogu dobiti dijete. Kada odlučite pokrenuti postupak za dodjeljivanje djeteta na brigu i odgoj nemojte da vam to bude samo oružje kojim čete htjeti povrijediti bivšu već iskrena želja da se djetetu pruži topli i brižni dom koji će i dalje uključivati bivšu u njegovom daljnjem odgoju. Nemojte tražiti od djeteta da bira između roditelja jer kakvi god da jeste ono vas oboje voli. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bhirjova je napisao:

Nažalost nemaš šanse jer si muško.

Ja imam sličan slučaj samo što me je žena prijavila za obiteljsko nasilje da se osigura za dijete(savijet prijateljica) i sad me voza kako stigne vidim malog jedva oko 4sata tjedno iako joj je sutkinja objasnila da mi daje djete što češče niš od toga.

 

ja imam sličan problem,nakon 6 godina braka sam izbačen,podnesena tužba za razvod protiv mene,označen sam kao psihički i tjelesni nasilnik,svasta(a nikad ništa protiv mene 6 godina,još sam zivio u njenoj kući....)isto prijave za obiteljsko i "telefonske prijetnje",ništa jos dokazano,jedna prijava iz treceg mjeseca,nemma pojma šta s njom i jedna iz ima 4 mjeseca,ništa još protiv mene.Isto ne mogu uzeti dijete nasamo,nadzor nad rod skrbi...jako dugotrajna borba na sve strane,po centru,drž. odvjetništvu,policiji,sudu,stotine dopisa odvjetnici,200 kopija dokumenata i spisa....tko voli nek izvoli za ljubav djetetu-mislim da vrijedi svaki minut ove gnjavaže za ljubav djetetu iako nije ugodno.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao otac definitivno možete dobiti skrbništvo ali kao što je navedeno trebali bi imati bolje uvijete od onih koje dijete ima kod majke.

Nikakvi novi partneri nemaju veze sa skrbništom osim ako isti maltretiraju dijete a ne vjerujem da je to slučaj kod vas.

I morate biti spremni na laži i ocrniti bivšu koliko je god to moguće kako bi se pokazalo da ste baš vi podoban roditelj za to dijete i da se ono povjeri vama na skrb.

Ja sam primjerice majka koja je šutila i bila uvjerena kako nema razloga da dijete ne pripadne meni a na kraju sam ga zbog trenutno neadekvatnih stambenih uvijeta izgubila...

Dakle očevi itekako mogu dobiti dijete.

Nadam se da vi imate iskrene namjere a ne neki inat kojim ćete povrijeđivati na kraju samo dijete kao što to moj bivši radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sana79 je napisao:

I morate biti spremni na laži i ocrniti bivšu koliko je god to moguće kako bi se pokazalo da ste baš vi podoban roditelj za to dijete i da se ono povjeri vama na skrb.

Ja sam primjerice majka koja je šutila i bila uvjerena kako nema razloga da dijete ne pripadne meni a na kraju sam ga zbog trenutno neadekvatnih stambenih uvijeta izgubila...

sana79,

nije baš jako ljubazno svoje iskustvo sa svojim bivšim prezentirati u formi naputka drugome ocu, iako vjerujem da su forumaši uočili da je to izraz vaše ogorčenosti takvim postupcima.

Dapače, moguće je uvjeravati u podobnost i na druge načine. I uvjeriti. Primjera ima i na našem forumu, pa je lako za pretpostaviti da ih inače ima više.

Osim toga, rekoste da su stambeni uvjeti kod vas procjenjeni neadekvatnima, a to se događalo i drugima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi u svakom trenutku možete predati prijedlog sudu za izmjenu odluke kojem roditelju će dijete biti povjereno na zajednički život i sud može izmijeniti odluku,

ali ako vam je jedini razlog za to da ne možete zamisliti da novi partner vaše bivše supruge odgaja dijete onda bolje da se ne upuštate u to nego da tražite što opsežnije kontakte s djetetom.

Morate posve promijeniti način razmišljanja, iz ovoga zaključujem da vi niste razriješili partnerske odnose i svoje interese stavljate ispred djetetovih, i pravo pitanje je što vi u odnosu na drugog roditelja možete ponuditi bolje u skrbi oko djeteta:

- dali je to bolje obrazovanje

- dali je to bolja zdravstvena zaštita

- dali možete bolje odgovoriti na djetetove dnevne rutine

- dali ste spremni omogućiti djetetovoj majci široke kontakte s djetetom

- dali će dijete kod vas imati bolje uvjete stanovanja, svoju sobu itd itd

Kad razmislite o ovim pitanjima odlučite dali ćete pokrenuti sudski postupak za izmjenu odluke.

 

Ovaj post poštovanog Gringa trebalo bi uokviriti, zapamtiti, postaviti kao sticky...jer osim što govori kako podnijeti prijedlog za izmjenu odluke govori i što je djetetu potrebno...i to nikad ne treba smetnuti s uma!!!

 

Dijete je odgovornost, a roditelj je najteži "posao" na svijetu.

 

Moj jedini prigovor je na zloupotrebljavani eufemizam: - neriješeni partnerski odnosi....i onaj uvjet spremnosti omogućavanja djetetovoj majci širokih kontakata s djetetom. Naime, u jednom (velikom ) broju slučajeva ne radi se o partnerskom odnosu ni u kojem obliku, nego o klasičnom BPD-NoN odnosu, koji i ne može biti riješen..( pogotovo djelovanjem današnjih istitucija ), a kontakt djeteta s borderline majkom je užasno zlostavljanje i uzrok trajnih emocionalnh trauma.

 

A preljub...nikakav značaj nema u postupcima obiteljskog prava. Pogrešno, jer može biti u nekim slučajevima znak emocionalne impulzivnosti i samoštetnog ponašanja ( suzbijanje bola koji navire iznutra promiskuitetom )kao dio ponašanja osobe s BPD ( kriterij 4 za dijagnozu ). Trebao bi biti povod za psihologijsko testiranje i ciljano traganje za BPD u jednog od "partnera"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako sagledam situaciju i shvacam da mi je dijete najbitnije i da ono mora imati sve ,.. bilo kod majke ili mene,.. tesko mi je prihvatiti, ali sa trudom hocu da se naviknem na takav zivot,.. ipak danas sutra cu i ja naci novu partnericu i zivjeti normalan zivot,(nadam se).. je da mi je danas jako tesko i sam sam ostao,.. samo da mi dijete bude dobro i nema problema sa nama tj izmedju nas,.. hvala vam jos jednom svima,..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svim korisnicima ovog foruma!

Imam osobnog iskustva u vezi brakorazvodne parnice i traženja ZZ za dijecu.

moj postupak je trajao 3 godine i napokon je djelomično završio u 11 mjesecu ove godine.sad sljedi žalba.

Da otac, a prije svega TATA dobije ZZ za djecu treba puno ljubavi razumijevanja i brige za i oko djece ili djeteta.

Za takav postupak je potrebna priprema.

Ja sam na svoju sreći i veliku radost dobio ZZ za malodobnu djecu!

Treba ići logikom roditeljskog odnosa prema bivšem partneru-ici, a ne partnerskog odnosa. to su različite stvari, a imaju veliku ulogu kod brakorazvodnih parnica.

Savjet svim očevima, a i majkama da zatraže sudsko nezavisno vještačenje koje je skupo, ali i relevantno, a prije svega nepristrano.

CZSS radi tipski, ali je problem da neke osobe nisu ni stručne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

M0žda nisam baš najbolje sročila što sam htjela reći ali poanta svega toga jest bila kako je ocu,na ovaj ili na onaj način moguće dobiti skrbništvo.

 

A ja jesam svoje dijete izgubila zbog trenutno neadkvatnih uvijeta ali zato što je moj bivši na czssu imao vezu ali to nisam mogla dokazat i znam da se to dešavalo,ali se isto tako dešavalo,najčešće,da su majke koje su bile nezaposlene i kod roditelja ili u podstanarstvu i s malim primanjima ipak dobile svoju djecu.

A moje dijete je tada imalo samo 4 godine i pripalo je ocu.

 

Isprike forumašima ako sam nečim nekoga povrijedila!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po pitanju ove teme nemam komentara, odnosno imam ih previše! Ali pošto se ovdje traži pravna pomoć ne osjećam se kompetentim! Mogu laprdati samo o privatnim stavovima koji nikoga ne zanimaju! Hoću reći..forumaši dragi...zakon je jasan i svaki odvjetnik će vam ga objasniti u par minuta i to uglavnom besplatno! Ako tražite rupe u zakonu naravno da trebate imati ili love ili veze!

A za utjehu ili opomenu, i muškoj i ženskoj strani,pravu pravdu će ne kraju donijeti nitko drugi nego djeca...neka sa 15 godina a neka sa 20..!

Misli netko da može iz dječje glave izbrisati njihov stav?...ili njihove uspomene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija