Jump to content

dali je mioguće raskinuti kupoprodajni ugovor


buketa22

Preporučene objave

Poštovani stvari stoje ovako,prije par mjeseci sam kupio stan naravno preko kredita,u tom stanu sam bio samo jedan put da ga vidim i odličio se na kupnju,međutim u tom stanu ima dosta nedostataka koje mi je prodavatelj obećao popraviti ako što nađem da nevalja,međutim u kupopprodajnom ugovoru jasno stoji da će sve popraviti,već ga mjesecima molim da zove majstore da poprave sve što nevalja međutim samo se ogluši na to,a i aagentica preko koje sam kupio stan isto se ponaša kao i on,neznam šta da radim,plaćam kredit i sve mi stoji a ne živim u stanu,jednostavno još uvijek sam podstanar pa me zanima dali ja mogu raskinuti taj kupoprodajni ugovor te tražiti od njega da mi vrati sve novce koje sam dao za najam,obradu kredita te kupnju namještaja te plaćanje javnog bilježnika i provizije agentici koja skupa s njim radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tesko je dati konkretnu ocjenu bez nekih odredjenih podataka.

Najbolje bi bilo da ste u ugovoru regulisali mogucnost raskida ako prodavaoc ne bu uklonio sve nedostatke.

Ova oblast je regulisana Zakonom o obveznim odnosima od cl.357 pa nadalje.

 

http://www.legalis.hr/uploads/zakoni01/zakon_o_obveznim_odnosima_-_procisceni_tekst_2009.pdf

 

Ukoliko bi se radilo o nekoj "neznatnoj obavezi" prodavaoca onda ne bi mogli traziti raskid, shodno cl.367.

 

U svakom slucaju a prema okolnostima iz konkretno utvdrdjenih prava i obaveza (pismena saglasnost prodavaoca da ce uklonuti nedostatke), mogli bi stre traziti snizenje cijene za konstatovane nedostatke.Morate pismeno kontaktirati prodavaoca o svemu. Nadalje...ako on u razumnom roku nije postupao ili ne bi postupao, mozete postaviti i daljnje zahtjeve za naknadu stete po osnovu neispunjenja iz ugovora.

 

 

Pogledati i Komentar Zakona cl.124. i dalje:

 

http://www.mediafire.com/?kkm53l01m1ujfb3

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o tome da mi je karamika u dnevnom boravku poljepljena kao da se djete igralo i ljepilo,sva fasada se na zgradi isprala kao da je stara sto god.,a zgada ima 4 god.,novogradnja je,u kupatilu isti slučaj kao i s dnevnim boravkom,a što se tiče štokova i vrata da nepričam,štok od vrata je veći za par cm od zida te je nagurano silikona da se to prekrije,međutim silikon se povukao je opet ostala rupa,jednostavno trebalo bi mi oko desetak tisuća kn da bi sve prepravio i popravio doveo stan da bi se moglo živjeti u njemu i da bi ličio na ono što mi je agentica pokazala,to uopće nije to sve je bilo zamskirano i ti se nedostaci uopće nisu vidjeli dok nisam očistio stan i oprao podove pa je sve izašlo na vidjelo,fasada i nije toliko bitna meni već mi je bitan stambeni prostor u kojem ću živjeti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjesec dana čekam njegov odgovor da mi pošalje majstore da to poprave,ništa niti se više javlja na mob.jednostavno mi je došlo da ga odem razbiti kao beba zvečku pa neka on meene tuži i traži nadoknadu štete,kriza je i to velika plaćam kredit za stan u kojem nisam,sve režije za taj stan a i još podstanarstvo i još jedne režije,jednostavno nemogu više skrpati kraj s krajem,još je i išlo u sezoni dok sam radio dva ili tri posla a sad kad sam ostao na jednom,jednostavno više neide

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno i samo pismeno komuniciraj sa prodavateljem stana i agencijom.

pismeno preporučeno i sa povratnicom traži od prodavatelja da otkloni nedostatke u stanu ili traži sniženje cijene stana.

 

traži naknadu štete tjisplatu svih rata stanarine uvečeno za zakonske kamaete (za što treba ugovor o korištenju stana i uplatnice za najam (za svaki mjesec najma).

 

od agencije takođe traži pismeno da utiču na prodavatelja da otkloni nedostatke u stanu.

 

ako po pismenim pozivima za otklanjanje nedostataka nebude pozitivno rješeno i u primjerenom roku nedostatke otkloni i od prodavatelj i agencije traži isplati uloženoga i naknau štete.

ili tužbom tražiti sniženje kupoprodajne cijene.

 

Zakon o obveznim odnosima

Članak 1119.

Tko za drugog učini kakav izdatak ili što drugo što je ovaj po zakonu bio dužan učiniti, ima pravo zahtijevati naknadu od njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija