Jump to content

Na naplatu dolazi već plaćeno


Megusta

Preporučene objave

POzdrav.

1991 godine moj otac je imao prometnu,pod auto mu je naletio pijani čovjek koji je nažalost preminuo.Ocu je taman isteklo osiguranje,bio je na sudu dobio je 2 mjeseca zatvora i to je odležao.1997 godine osiguravateljska kuća traži da platimo troškove koje su oni platili pokojnikovoj obitelji.Mi plaćamo osiguravateljskoj tvrci iznos koji su tražili.Mama ima uplatnice i sve potvrde o plaćanju.Znači od 1997 do 2008 ništa ne dolazi na adresu,niko nas ne traži ,da bi 2008 godine došlo od osiguravajuće kuće da im dugujemo 80 000 kn jer su oni pokojnikovoj obitelji isplatili odštetu za duševnu bol.Mi im šaljemo uplatnicu da smo uplatili 1997 traženu svotu,da bi danas dvije g. poslije došlo od osiguravajućeg društva iznos na 140 000 kn(Valjda kamate).Što napraviti,svki savjet je dobrodošao.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dopisom obavjestite osiguravatelja da u sudskoj parnici vrši potraživanje navedenog duga .

 

po onome što je napisano za zaključiti je da je odavno nastupila zastara potraživanja duga.

od 1997.g.do 2008.g. je prošlo više od 10 godina

zastara potraživanja duga (ako je dug postojao)je tri godine ili apsolutna zastara 5 godina od nastanka duga ?

znači do 2000.godine su mogli sudski potraživati dug ali oni to nisu činili zato što znaju da nebi dobili spor.

 

"ocu je taman isteklo osiguranje "

koliko dana je prošlo od zadnjeg dana osiguranja.

ako je prošlo manje od 30 dana računa se da je vozilo osigurano i to je bio dug osiguravatelja.

 

nemojte osiguranju potpisati nikakav papir .

ako nešto i potpisujetepazite da nije skriveno (malim slovima ) priznanje duga .

 

Priznanje duga

Članak 240.

(1) Zastara se prekida kad dužnik prizna dug.

(2) Dug se može priznati ne samo izjavom vjerovniku nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamata, davanje osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru,papire smo predali odvjetniku jer je jučer došlo još papira,ispada da 2006 godine njemačka osiguravajuća firma tuži našu osiguravajuću firmu(pokojnik je radio u Njemačkoj),naša osiguravajuća firma 2006 gubi na sudu i nama 2008 godine šalje prvu opomenu da platimo 80 000,00 kojih je isplatila toj njemačkoj osiguravateljskoj firmi i onda 2010 godine šalje kamatama 140 000,00 kn i dala nas je na sud.Imamo pravo na žalbu 15 dana,piše ako se ne žalimou roku od 15 dana da će presudit u korist osiguravateljske kuće.

Mi smo 1997 g. s njima sklopili sporazumnu nagodbu ,oni su tražili 17000,00 tadašnjih kuna a nagodbom smo im mi isplatili 5000,00 u cijelosti(regresni dug).Nažalost otac mi je sinoć završio na hitnoj,srčani udar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osiguravajuče društvo traži naknadu štete od osiguranika

ako je osiguranik bio pod uticajem alkohola ili bez vozačke dozvole.

 

niste naveli koliko dana je prošlo od zadnjeg dana osiguranja(do kad je važila polica osiguranja )do događaja.

 

osiguravajuče društvo je trebalo da pozove ili obavjesti okrivljenika(osiguranika )o postupku.

osiguranje je preuzelo naknadu potraživanja bez obavjesti osiguranika.

imali ste pravo kao umješač tražiti podjeljenu odgovornost (ako je stradala osoba bila pod uticajem alkohola)što bi bio umanjen izdatak za naknadu štete.

 

o navedenom razgovarajte sa svojim odvjetnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija