Jump to content

firma sa dugom prema državi


nevazan

Preporučene objave

Kao prvo, ispričavam se ako je tema otvorena na krivom mjestu, stvarno sam se trudio pronaci pravo mjesto...

 

Odma da prjeđem na stvar,

ja sam osnivač i vlasnik jedne firme koja ima dosta veliki dug prema državi, neplačanja doprinosa i sl.

 

Najvise me zanima, dali mi država može sjesti na plaću,meni kao fizickoj osobi, ako da, moze malo detaljnije, ako ne opet malo vise detalja

 

Malo mi je smješno što slušam okolo, da se svi i država naplačuju do visine temeljnog uloga 20 000 kn.. dali to stvarno tako ide ili mogu 'ozljediti' i mene kao fizičku osobu?

 

Molim samo stručne odgovore i unaprjed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovornost člana društva za obveze društva ne postoji (čl.385.st.2.Zakona o trgovačkim društvima), osim u slučaju proboja pravne osobnosti, što je veoma rijetko dokazivo, budući da onaj tko želi pozvati na odgovornost člana društva mora, formalnopravno podignuti dvije tužbe: spram društva i spram člana (koji tada odgovara do visine temeljnog uloga).

 

Dakle, kako je glavno obilježje d.O.o.-a neodgovornost članova za obveze društva, država Vas osobno,(niti Vašu plaću) neće teretiti za neplaćene porezne obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija