Jump to content

Licenca MS Win XP Pro preko MSDNAA programa


magnumx

Preporučene objave

Poštovanje. Svi studenti FER-a imaju pravo koristiti veliki broj aplikacija u edukativne svrhe kod kuće (na osobnim računalima) među kojima je i operativni sustav MS Windows XP Professional. Tu mogućnost korištenja tih aplikacija nudi program MSDNAA (Microsoft Developer Network Academic Alliance). U vrijeme kad sam još bio student FER-a, u kuću je došla policija sa nalogom za pretragu stana. Moj otac je bio vlasnik obrta za iznajmljivanje audio i video kaseta (videoteka) te mu je na nečiju dojavu pregledana radnja, garaža i stan. U radnji je imao 4 računala na kojima su bili legalni MS Windows 98 SE sa naljepnicama (etiketama). U garaži nije pronađeno niti jedno računalo. U mojoj sobi su pronašli računalo te zato što računalo nije imalo naljepnicu (etiketu), uzeli su računalo sa sobom u policiju. U vrijeme pretrage nisam bio kod kuće, a uzeli su moje osobno računalo, koje nema veze sa očevim obrtom. No, greška je očeva jer je potpisao za odnošenje računala iz stana. Sada snosim odgovornost da sam ilegalno koristio aplikaciju. Na sudskom ročištu sam zatražio da se potvrdi moj iskaz na fakultetu (o mogućnosti korištenja MS Win XP Pro od strane fakulteta kod kuće), no to nije obavljeno. Nedavno sam dobio riješenje te sam na fakultetu zatražio pravno valjanu potvrdu kako bih mogao ponoviti suđenje. Moja pitanja su:

1. Da li znate pravnika koji se bavi licencama te ima znanja o "informatičkom pravu"?

2. Potvrda će pokazati da sam u pravu, koliku naknadu mogu uopće zatražiti jer od 03.01.2006. do danas nisam dobio računalo, te za javnu sramotu i sramotu među kolegama na fakultetu?

3. Upoznat sam sa slučajevima gdje se radilo o prodavanju programa/muzike te je tim osobama vraćena oprema u roku od dva tjedna (oduzeti su diskovi na kojima je bio materijal). Zašto je moguće oduzeti studentu (bilo kome) cijelo računalo na osnovu licence MS Win XP Pro i ne vratiti ga toliko godina?

 

Treće pitanje je zbog slijedećeg:

Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima, koji je donio Hrvatski sabor na sjednici 1. listopada 2003.

Reproduciranje autorskog djela za privatno i drugo vlastito koriŠtenje

Članak 82.

 

Hvala Vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na sudskom ročištu si trebao dokazati svjedocima (kolege sa fakulteta ili odgovorne na fakultetu)da kao student FER-aimaš pravo koristiti navedeno program.

trebao si predložiti da se ispitaju svjedoci

a ne tražiti da se potvrdi tvoj iskaz.

 

povratak u prvobitno stanje neće boit odobreno

nisi iskoristio mogučnost dokazivanja.

protiv rješenj imaš pravo uložiti žalbu,

u zakonskom roku i po uputi o pravnom lijeku

(15 dana od zaprimanja rješenja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

na sudskom ročištu si trebao dokazati svjedocima (kolege sa fakulteta ili odgovorne na fakultetu)da kao student FER-a imaš pravo koristiti navedeno program.

trebao si predložiti da se ispitaju svjedoci

a ne tražiti da se potvrdi tvoj iskaz.

 

povratak u prvobitno stanje neće boit odobreno

nisi iskoristio mogučnost dokazivanja.

protiv rješenj imaš pravo uložiti žalbu,

u zakonskom roku i po uputi o pravnom lijeku

(15 dana od zaprimanja rješenja)

 

Žalio se jesam, žalba nije prihvaćena niti na Vrhovnom sudu.

Na koji najbolji način iskoristiti svjedočenje vještaka koji tvrdi da studenti FER-a nemaju pravo na korištenje Win XP Pro licence? Da li je uopće moguće pokrenuti novi postupak sa novim dokazima i svjedocima? Da li je pametno se obratiti osim FER-u i Microsoft-u u vezi ovog problema?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupi novi pc

traži od odgovornih na faksu program koji češ upotrebljavati na svom računalu u kuću . nesmije biti nikakvih ograničenja.

traži potvrdu za odobrenje korištenja programa.

kad dobiješ potvrdu

protiv sudskog vještaka podnijeti kaznenu prijavu zbog lažnog svjedočenja.

ako sudski vještak bude snosio sankcije

traži poništenje presude utemeljene na lažnom svjedočenju

ili ponavljanje postupka.

 

ili ako možeš na bilo koji način dokazati da svjedočenje sudskog vještaka nije u skladu sa zakonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

kupi novi pc

traži od odgovornih na faksu program koji češ upotrebljavati na svom računalu u kuću . nesmije biti nikakvih ograničenja.

traži potvrdu za odobrenje korištenja programa.

kad dobiješ potvrdu

protiv sudskog vještaka podnijeti kaznenu prijavu zbog lažnog svjedočenja.

ako sudski vještak bude snosio sankcije

traži poništenje presude utemeljene na lažnom svjedočenju

ili ponavljanje postupka.

 

ili ako možeš na bilo koji način dokazati da svjedočenje sudskog vještaka nije u skladu sa zakonom.

 

Zahvaljujem se na odgovoru. Tako ću i učiniti, tražiti poništenje presude utemeljene na lažnom svjedočenju. Na fakultetu sam tražio potvrdu te ću je dobiti no tajnik na fakultetu je rekao da je to sud "trebao i morao" zatražiti direktno od FER-a. Još jednom se zahvaljujem na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija