Jump to content

Poslodacav pogrešno obračunao porez na dohodak


oblaci

Preporučene objave

Poslodavac je izvršio godišnji obračun poreza za 2010 godinu i krivo ga obračunao te sada dugujem stotinjak kuna poreza na dohodak.

Da li će porezna uprava tražiti da predam god. obračun zbog te greške.

Ako da, da li sam obavezna u nju upisati sav ostvareni dohodak, jer osim nesamostalnog rada, ostvarujem i autorske honorare.

Meni se nikako ne isplati svojevoljno predati godišnju prijavu poreza, a naročito ne zajedno s autorskim honorarem, jer po njemu sam plaćala 25% poreza, a ako se sav dohodak mora prikazati, ući ću u skalu od 35%. Što je moja obaveza?

 

P.S. Inače sam i PDV obveznik, kao građanin koji ostvaruje više od 85000 bruto dohotka na godinu.

 

Molim brzi odgovor.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porezni obveznik obvezan je podnijeti godišnju poreznu prijavu ako poslodavac, isplatitelj primitka ili sam porezni obveznik nije obračunao, obustavio i uplatio predujam poreza na dohodak i prirez porezu na dohodak.

 

prema izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dohodak iz 2010. godine porezni obveznik obvezan je u godišnjoj poreznoj prijavi iskazati dohodak za koji je obvezan podnijeti godišnju poreznu prijavu i dohodak od nesamostalnog rada iz članka 14. Zakona o porezu na dohodak. Prema tome, možete u prijavi iskazati samo dohodak od nesamostalnog rada (plaću).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija