Jump to content

ozljeda za vrijeme trajanja ugovora na određeno vrijeme


kameleon77

Preporučene objave

Molim za pomoć!

Jednom mom prijatelju se dogodila nezgoda na poslu,ozljedio je nogu. Problem je u tome što je u toj firmi zaposlen na ugovor na određeno vrijeme koji mu se produžuje svaki mjesec.Da li on može koristiti bolovanje pošto če mu oporavak trajati sigurno duže od mjesec dana inače u firmi su ga poslali na godišnji odmor kojega ima nekih 5 dana i upozorili ga da mu ugovor uskoro istječe,što činiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kameleon77 je napisao:

Molim za pomoć!

Jednom mom prijatelju se dogodila nezgoda na poslu,ozljedio je nogu. Problem je u tome što je u toj firmi zaposlen na ugovor na određeno vrijeme koji mu se produžuje svaki mjesec.Da li on može koristiti bolovanje pošto če mu oporavak trajati sigurno duže od mjesec dana inače u firmi su ga poslali na godišnji odmor kojega ima nekih 5 dana i upozorili ga da mu ugovor uskoro istječe,što činiti.

 

Naravno da može koristiti bolovanje ako to odredi izabrani liječnik opće medicine.

Je li ozljeda na radu priznata? Da li su dostavljene potrebne tiskanice u HZZO?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

TEDI je napisao:

kameleon77 je napisao:

Molim za pomoć!

Jednom mom prijatelju se dogodila nezgoda na poslu,ozljedio je nogu. Problem je u tome što je u toj firmi zaposlen na ugovor na određeno vrijeme koji mu se produžuje svaki mjesec.Da li on može koristiti bolovanje pošto če mu oporavak trajati sigurno duže od mjesec dana inače u firmi su ga poslali na godišnji odmor kojega ima nekih 5 dana i upozorili ga da mu ugovor uskoro istječe,što činiti.

 

Naravno da može koristiti bolovanje ako to odredi izabrani liječnik opće medicine.

Je li ozljeda na radu priznata? Da li su dostavljene potrebne tiskanice u HZZO?

 

ja imam sličan slučaj kod mene se radi o prijelomu ruke.

Znači meni je priznata ozljeda na radu,rehabilitacija traje sad već 6mj ,ali pošto fizikalna ne pomaže idem na operaciju.

firma mi neće produživati ugovor i od 9.8.2011.biti cu nezaposlen.

moje pitanje je što će biti poslje tog datuma?

Dali imam pravo na bolovanje i nakon toga i ako imam dali samo mijesec dana ili dok sam god radno nesposoban?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznimno, ako je osiguranik u vrijeme prestanka radnog

odnosa bio u korištenju bolovanja zbog priznate ozljede na radu odnosno profesionalne bolesti, pripada mu naknada plaće za navedeno bolovanje nakon prestanka radnog odnosa, odnosno

obavljanja djelatnosti osobnim radom sve dok ponovno ne bude radno sposoban, odnosno dok mu izvršnim rješenjem nadležnog tijela mirovinskog osiguranja nije odlučeno o pravu na

invalidsku mirovinu, odnosno o pravu na profesionalnu rehabilitaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija