Jump to content

Otvaranje obrta i sto navesti od djelatnosti


Armaros

Preporučene objave

Molio bih moderatora za pomoc u ovom pitanju.

 

Naime otvaram obrt koji bi se primarno bavio prodajom i servisom informatičke i uredske opreme.

Po zanimanju sam računalni tehničar. U uredu za gospodarstvo su mi rekli da mogu otvoriti samo servis, a trgovinu ne jer nisam trgovac. Pa me zanima dali je to tocno jer se gospodi nije dalo pretjerano objašnjavati u uredu u Sl. Brodu.

Zanima me koje sve djelatnosti mogu navesti vezano za informatiku na obrtnici i dali mogu navesti i web dizajni i održavanja.

 

Molio bih za pomoc jer ne znam gdje vise to provjeriti.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao računalni tehničar možete se baviti servisiranjem računala i opreme,računalnim programiranjem,savjetovanjem u vezi s računalima,upravljanjem računalnom opremom i sustavom,obradom podataka,internetskim portalima (web dizajn)i dr.

Prodaju računala i opreme možete vršiti jedino ako ste trgovac ili se osposobite za trgovačko poslovanje (pri najbližoj obrtničkoj komori)ili zaposlite osobu koja ima navedenu stručnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molila bih Vas za pomoć. Imam višu stručnu spremu fizioterapeuta i diplomu shitsu praktičara. Željela bih otvoriti obrt u okviru kojeg bi se bavila shiatsu tretmanima i vježbama joge i do-ina (tjelesne vježbe, vježbe disanja i opuštanja).

Da li se to može sve obavljati kroz obrt i koja bi bila klasifikacija(e) pod koju bi se to moglo registrirati?

Unaprijed hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, možete otvoriti obrt i registrirati djelatnosti:

86.90-Medicinska masaža i terapija i

96.04-djalatnosti za njegu i održavanje tijela

 

Svakako možete imati manje troškove a i predložila bih Vam da navedene djelatnosti obavljate putem udruge/kluba.

Tada obavljate neprofitnu djelatnost, možete biti zaposlena u svojoj udruzi (isplaćivati si plaću,putne troškove), normalno plaćati režijske i druge troškove ali ne morate plaćati porez na dohodak/dobit/PDV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, možete, provjerim Vam točno djelatnosti po NKD (ima ih više u svezi s tehničkom zaštitom) ali ono što pouzdano znam jest da najprije morate ishodovati dopuštenje za obavljanje poslova privatne zaštite zaštitara-tehničara i to pri Odjelu upravnih,inspekcijskih i poslova zaštite i spašavanja pri nadležnoj policijskoj upravi.

 

Tek kad položite stručni ispit pred ispitnim povjerenstvom MUP-a tj ispunite uvjete iz čl.24.Zakona o privatnoj zaštiti (NN 68/03) možete dobiti navedeno dopuštenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija