Jump to content

povrat poreza


anitaigork

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molila bih pomoć : adaptirala sam kuću, račun za pvc stolariju (s montažom) platila sam 15.06.2010.g., općom uplatnicom u matičnoj banci firme koja mi je izvodila radove, ali račun od firme (koja je izvodila radove)sam dobila 21.07.10.g. Zanima me da li imam pravo povrata poreza na taj račun.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema odredbi članka 33. stavak 3. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dohodak (NN, br. 80/10.), koja glasi:

 

"Za 2010. godinu uvećanje osobnog odbitka iz članka 36. stavaka 12. do 25. Zakona o porezu na dohodak (»Narodne novine«, br. 177/04. i 73/08.) i izdatke iz članka 12. stavka 9. toga Zakona, porezni obveznik rezident može koristiti u godišnjem obračunu poreza na dohodak na temelju podnesene godišnje porezne prijave u ukupnom iznosu do najviše 6.000,00 kuna godišnje i to za uplate izvršene do dana stupanja na snagu ovoga Zakona.",

 

moguće je uvećati svoj osobni odbitak u godišnjoj poreznoj prijavi za 2010. godinu do najviše 6.000,00 kuna ako je uplata izvođaču radova izvršena do 30.06.2010. godine neovisno o tomu je li račun izdan u srpnju mjesecu.

 

Prema dotad važečim odredbama članak 36. stavak 18. Zakona i članka 59. stavak 4. Pravilnika bitno je da se prijavi priloži izvorni račun izvođača radova neovisno o datumu izdavanja u 2010. godini. Bitno je da na računu stoji da je podmiren uplatom datuma prije 01.07.2010. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija